Diva KadınOP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

GENİTAL ESTETİK

Estetik, güzellik ve bakım üçlüsü vazgeçilmezlerimizden değil mi artık? Seviyoruz güzel görünmeyi. Genital estetik operasyonlarını belki kendimiz, belki eşimiz, belki partnerimiz için yaptırıyoruz.
Genital Estetik

Genital Estetik, genital bölge ile ilgili yapılan müdahalelerin bütününü kapsamaktadır. Vajina estetiği ile vajinal bölgedeki şekil bozuklukları giderilir. Günümüzde estetik kaygılar ile bu işlemlere rağbet artmıştır.

Genital bölge; vulva, dış dudak, iç dudak, klitoris, vajen ve bunlarla komşu organlardan meydana gelir. Bu bölgede doğuştan oluşan genetik faktörler ile, sonradan meydana gelen bazı ameliyatlar, doğum, kronik kabızlık vs. sebeplerle görsel ve işlevsel bozukluklar yaşanabilmektedir. Genital bölgedeki görsel veya fonksiyonel bozuklukların tamamı cerrahi operasyonlarla düzeltilebilmektedir. Kadınların bazen de cinsel ilişkiden zevk alamama, orgazm olamama, ağrılı cinsel birleşme ve ilişki esnasında gaz çıkarma gibi nedenlerden dolayı rahatsız olabilmektedirler.

Genital Estetik Ankara

Ülkemizde, Genital Estetik birçok problemin çözümü için yaygın olarak kullanılmaktadır. Genital estetik kadınlara sağlık ve estetik açıdan çözümler üretirken, kaybetmiş oldukları özgüveni de aynı zamanda geri kazandırmaktadır. Günümüzde kadınların dış genital organ görünüşü konusunda gelişen farkındalıklar ve güzelliklerine önem vermek suretiyle bu bölge ile ilgili estetik operasyonları gündeme gelmiştir. Bu yüzden, genital estetik uygulamaları son zamanlarda popüler hale gelmiş ve bu tür şikâyeti olan kadınların yapılacak olan genital estetik operasyonları, psikolojik olarak hem destekleyecek ve bu nedene bağlı olarak bozulan cinsel yaşantılarını da normal hale getirebilecektir. Aynı zamanda her zaman kendilerini daha mutlu ve rahat hissedebileceklerdir. Yalnız bu konularda her kadın farklı bir görüşlere de sahip olabilirler.

Genital estetik operasyonlarının yapılmasındaki amaç, normal doğum sonrası vajinal bölgede meydana gelen tahribat sonrasında ortaya çıkan hoşnutsuzlukların giderilmesi ve psikolojik olarak kişilerin kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamaktır. Dış genital organları sadece işlev ve hijyen yönünden değil, estetik görünüm ve cinsel ilişkiden daha çok haz alma duygusu açısından da büyük önem taşımaktadır.

Dış genital organlarda doğuştan var olan şekil bozuklukları ve hayatın ileri yaşlarında ortaya çıkan değişiklikler, birçok kadında rahatsızlığa, mutsuzluğa ve komplekse yol açmaktadır. Bu durum, cinsel hayatı haliyle bozmakta veya kadının cinsel ilişkiye girmesine engel olabilmektedir. Ayrıca, labium minus hipertrofisinde kişi dar kıyafetler giydiğinde (pantolon veya mayo) kadınlar için büyük bir kabusa dönüşebilmektedir. Oturma, bisiklete binmek gibi günlük aktivitelerinizle birlikte, cinsel ilişki esnasında hijyen açısından problemler yaşanabilir. Tüm bu fiziksel problemlere ek olarak, pek çok kadın da kendi cinsel organını anatomik olarak beğenmemekte, bunu çoğu zaman yakınlarına bile söylemekten çekinebilmektedir.

Özellikle çok sıklıkla karşılaştığımız bir durum olan cinsel organının normalden büyük veya asimetrik olmasıdır. Bunun altında yatan sebep ise, büyük olasılıkla cinsel organının ergenlik öncesi değişkenlik göstermesidir. Kadının halinden en iyi kadınlar anlar tabiki ama, o bölgenin erkekler üzerinde ne tür bir etki bıraktığını ve cinsel organımızın farklı biçimlerinin hem estetik hem de ilişki bazında farklarını, doğum ya da başka etkenler ve bunun ilişkiye ne kadar yansıdığını yine erkekler bilmektedir. Olaya psikolojik olarak yaklaşmak elbette önemli ama bir kadın olarak kendinizi rahat ifade edebilmek ise en önemlisi. Vajinal bölgede, doğum sonrasında oluşan ve hoşnutsuzluk yaratan diğer bir olumsuz durum da doğum sırasında bebeğin çıkması için yapılan kesilerdir. Bu bölgede yapılan kesiler hem kadının hem de erkeğin cinsel tatminini engelleyebilir ve kadın açısından ilişkiyi ağrılı bir duruma dönüştürebilir. Zamanla genişlemiş ve büyümüş labium minuslar anatomik olarak bir varyasyon olarak görülse de kadınlar için psikolojik ve fonksiyonel açıdan can sıkıcı bir durum olarak görülebilir.

Vajina Estetiği

Estetik, güzellik ve bakım üçlüsü vazgeçilmezlerimizden değil mi artık? Seviyoruz güzel görünmeyi. Belki kendimiz, belki eşimiz, belki partnerimiz belki de çevre için yaptırıyoruz bunu. Ne fark eder ki sonuç güzel oluyor, kendimizi güzel hissettiriyor. Yıllar önce Vajina Estetiği operasyonunun yapılmasını bırakın, vajina kelimesi söylenirken dahi insanların sesi titrer, utanır, bu kelimeyi telaffuz etmemek için uğraşırlardı. Günümüzde ise arayışını sürdüren kadınlar bu bölgeye de estetik operasyon yaptırmaya meyletmişlerdir.

Cinselliği bu problemlerden dolayı başarılı yaşayamayan kadınlara yapılan çeşitli operasyonlar bulunmaktadır. Sorunlardan biri özellikle çok doğum yapmış kadınlarda görülen vajenin genişlemesidir. Normal doğum sırasında vajeni genişletmek için yapılan kesiler ya da kontrolsüz yapılan doğumlara bağlı olarak da bu genişleme olabilir. Sonuçta bu durum her iki tarafın cinsel olarak tam bir mutluluk yaşayamamasına ve huzursuzluğuna sebep olur. Yalnızca cinsel olarak değil maalesef bu bölgede ya da komşu bölgelerde enfeksiyona, sarkmalara ya da idrar problemlerine de sebep olabilir.

Vajina Estetiği Ankara

Doğum esnasında genişletme kesisi yapılmamış ve dokular kendi istediği yerden yırtılmışsa ya da kesi düzgün yapılmış ama dikişinde problem olmuş ya da dikişler atmışsa o bölgede normal olmayan bir görüntü olur. Büzüşmüş bir deri, düzgün yüzeyli olmayan, asimetrik, rengi daha koyu ya da iyileşme yerinde skar dediğimiz kalınlaşmış deri parçası ihtiva edebilir. Bu durum estetik olarak güzel görünmemenin yanında çeşitli problemler de doğurabilir. İlişki esnasında o bölgede gerginlik hissi, cinsel birleşmede ağrı, buna bağlı da ilişkiden kaçınma ve cinsel soğukluk gibi sorunlar ortaya çıkar.

Sonuç itibariyle bu alanın eskiye en yakın şekle dönüştürülmesi ya da şikayetlerin minimuma indirilmesi konusunda kliniğimizde Vajina Estetiği Ankara işlemleri uygulanmaktadır. Genellikle genel anestezi tercih edilmekle beraber o bölge uyuşturularak da yapılabilir. 20- 30 dakika sürebilen bu işlemden sonra ortalama 3-4 hafta cinsel perhiz yapılması ve sonrasında uygulanması gerekenlere harfiyen uyulması operasyon başarısı için önemlidir. Bir ay sonra adet dönemi bitiminde hasta kontrole çağrılır eskiyle karşılaştırma yapılır. Hem hasta hem de doktor estetik olarak farkı görür ve hasta bu işlemi neden daha önce yaptırmadığı konusunda kendini yargılar.

Genital estetikte en çok yaptığımız operasyonlar nelerdir?

 • Vajinoplasti (vajina daraltma, vajen estetiği),
 • Labioplasti (iç ve dış dudak küçültme, asimetri ve şekil bozukluğu tedavisi),
 • Kadınların orgazm olamama şikâyeti nedeniyle G noktasına dolgu,
 • Kırışıklıklar için bazı dolgu enjeksiyonları,
 • İdrar torbası ve rahim sarkması operasyonlarıdır.
 • Klitoral oynamalar.

Bu genital estetik ameliyatlarda öncelikli olarak hekimin yanı sıra hasta ve partnerinin de fikri ve ne tür bir operasyon istediği çok önemlidir. Bu operasyonlarla ilgili çok önemli bir nokta ise, günü birlik yani hastanede yatmaya gerek kalmadan, kişinin yaptığı işe hemen dönebilmesi ve hasta sağlığı içinde genel anestezi almadan bölgesel anestezi ile yapılabilmesidir.

Dış genital organları sadece işlev ve hijyen yönünden değil, estetik görünüm ve cinsel ilişkiden daha çok haz alma duygusu açısından da büyük önem taşımaktadır. Genital estetik operasyonu ile kişinin cinsel ilişki esnasında yaşadığı rahatsızlıkların giderilmesi, vajinanın sıkılaşması ile cinsel birliktelikten aldıkları hazzın artması, kişinin her ortamda kendisini daha rahat ve özgüvenli hissetmesi, vajinadan ses gelmesi sorunlarının ortadan kalkması, cinsel performansın artması, kendisini daha rahat ve özgüvende hissetmesi, genital bölgenin daha kuru kalması ve enfeksiyon risklerine karşı daha korunaklı bir hale gelmesi genital estetik operasyonları sonucunda olabilmektedir.

Diğer taraftan, bu operasyonların yanısıra son yıllarda lazer sistemleri kullanılarak gerçekleştirilen genital estetik uygulamaları da büyük sıklıkla yapılmaktadır. Lazer ile vajina sıkılaştırma, vajina daraltma, vajina gençleştirme uygulamaları, vajinoplasti ameliyatlarına kıyasla bir alternatif olarak tercih edilmektedir. Son yıllarda, genital estetik cerrahi ameliyatları, özellikle kadın doğum uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Vajinoplasti (Vajina Daraltma)

Cinselliği doyasıya yaşamak için istenilen bir özellik ise vajinanın yeterli darlıkta olmasıdır. Günümüzde bu problem doktor hanım biz eşim ile orgazm konusunda sorun yaşıyoruz ya da tam olarak performans sergileyemiyoruz bu da doğumdan sonra oldu diyerek tarafımıza başvururlar. Biraz çekingen bir tavır ile artık bu şikâyetinden dolayı ilişkiye girmek istemediğini, kendini eşine karşı sorumlu hissettiğini söyler. Aslında normal doğumun en istemediğimiz sonucudur bu. Her doğum yapanda karşılaşılır mı? Çoğunlukla evet ama bu tür problemleri yaşamayanlar da mevcuttur. Doğumda vajenin yapısı bozulur daha doğrusu genişliğinde artma olur. Bunun bebeğin çıkışından sonra eski konumuna dönmesi gerekir fakat geri dönüş maalesef tamamen olmaz. Bütün şikâyetler de bu nedenle olur.

Bu tür kadınlarda yapılanişlemin adı vajinoplasti operasyonudur. Operasyon genel anestezi altında yapılır. Prensip, vajenden bir parça çıkartıp, boşta kalan vajen alanını birleştirmek ve çıkarılan alan kadar daraltma sağlamaktır. Yaklaşık 30 dakika süren bir işlemdir. Operasyon sırasında ağrı duyulmadığı gibi sonrasında da o bölgeye lokal anestezi uygulanacağı için ağrı hissedilmez. İşlem gerçekleştikten 2-3 saat kadar dinlendikten sonra ayağa kalkar günlük hayat idame ettirilebilir. Kullanılan iplikler emilebilir olduğu için dikiş aldırmak gibi bir durum söz konusu değildir. Fakat sonrasında yapılması gerekenler anlatılır antibiyotik verilebilir, pansuman için gerekenler söylenir ve bu müdahaleyi yaptıranlardan bu konuya harfiyen uyulması istenir ki başarılı bir sonuç alınabilsin.

İlişkiye girmeme süresi ya da iyileşme süresi 1 aydır. Bu süreç içerisinde o bölgenin enfekte olmaması ve kuru tutulması istenir. Hijyen kurallarına uyulması önerilir.

Labioplasti

Labioplasti kadının genital organının küçük dudaklarının, büyük dudaklara göre fazla önde olması hem görüntü açısından hem de hijyenik açıdan problemler yaratabilen bu durumdur.  İç dudakların dışarıya sarkması zamanla doku elastikiyetinin bozulması nadiren de yapısal olarak meydana gelir. Bu durum görsel açıdan kadınları rahatsız, mutsuz etmekte ve estetik kaygıların oluşmasına yol açmaktadır. Labioplasti estetik nedenlerle veya fonksiyonel bozuklukları tedavi etmek amacıyla yapılır.

Bunun yanı sıra iç dudakların sarkık olması cinsel ilişkide ağrıya, aynı zamanda idrar yapmada sorunlara neden olabilmektedir. Labioplasti bu gibi sorunların önlenmesi ve estetik görünümün geri kazanılmasında büyük rol oynar. Genellikle, genital bölgedeki dudakların anormal ebatta olması hijyenik anlamda, sportif aktivitelerin yapılmasında ve cinsel ilişki sırasında birtakım zorluklar yaratabilir. Labioplasti hipertrofik (olması gerekenden büyük) ve asimetrik (simetrik olmayan) büyük ve küçük dudakların küçültülmesini sağlar. Aynı zamanda hacim ve esneklik kaybı oluşan büyük vajinal dudaklarda atrofi (doku kaybı) olduğu zaman bir büyütme operasyonu da yapılabilir.

Ameliyattan 4-6 hafta sonra spora başlanabilir. Ancak at binme veya bisiklet gibi sporlar için doktorunuz özel tavsiyelerde bulunmalı. Cinsel ilişki için 4-6 hafta beklenmeli. Hasta ertesi gün ayakta duş alabilir, fakat 2 hafta süre ile havuza,denize ve küvete girmesi tavsiye edilmemektedir.

 • Vajina Yenilemek

  Bazen de garip şeyler olur. Yeni bir vajina, akla gelmez işlere neden olur.

  Sevgilimin Eşinin Yeni Vajinası

  S: Erkek arkadaşım 2 yıldır eşinden ayrı yaşıyor ve aileyi ayrılığa ikna etmek, mahkeme derken sona yaklaşmıştık. Ancak eşi son duruşmada nafaka ve tazminat taleplerinden tamamen vazgeçtiğini ve cinsel hayatlarının olmamasının kendisini olumsuz etkilediğini, vajinal estetik operasyonu geçirmek, psikolojik etkilerden sıyrılmak istediğini ve masrafları eşinin üstlenmesi karşılığında hemen boşanacağını söyledi. Buraya kadar güzel ama adamın tavrının değiştiğini hissediyorum. Yani böyle bir şeyin mümkün olduğunu öğrenince eşiyle türlü bahaneyle görüşür oldu. Barışacaklar mı diye düşünmekten uyuyamaz oldum.

  C: İlginç bir vakaymış ve gerçekten önemli bir gerçeği de gözler önüne seriyor. Erkekler, cinsel açıdan ilgilerini kaybedince eşlerinden uzaklaşırlar. Ama bu vajinal estetik gibi durumlar ve yenilenme imkanı da epey ilgilerini çeker. Yakinen tanık olmadığım için erkek arkadaşınızın durumunu tam tahlil edemem ancak kadınların hislerine ve şüphelerine de genelde güvenirim. Evli biriyle ilişki yaşamanın çetrefilli yanlarından biri de bu değil midir zaten? Siz, aranızda ne tür bir sevgi olursa olsun yedek plan olmaktan tam olarak sıyrılamazsınız. Elbette şüpheleriniz boş da çıkabilir. Bu ayrılıktan sonra resmi nikah kısmını asla atlamayın. Ancak olur da eski eşine dönerse de kavga gürültü yapmayın ve yolunuza gidin. Çünkü hayat arkadaşını başka bir kadınla birlikte olarak yarı yolda bırakan ve temize çekilmiş bir vajina için geri dönüp sizi yarı yolda bırakan bir adam, kavgaya değmez. Sakin olun ve zamana bırakın. Sizi oyalarsa siz kestirip atın. Ama itiraf etmeliyim ki yeni bir vajina, eşinin bu farklı tavrı onu çekebilir. Son durumdan beni de haberdar edin, olmaz mı? Umarım her şey yoluna girer ve hak ettiğiniz gibi yaşarsınız.

 • Genital Estetikte Kullanılan Yöntemler

  Genital estetik hakkında

  Genital estetik, cinsel organların zaman içinde deformasyona maruz kalmasıyla oluşan estetik kaygıların tezahürüdür. Kadınlarda güzellik olgusu öne çıktığından, estetik kavramını bütün vücuduyla bütünleştirir ve genital alandaki estetik bozulmadan da endişe duyabilir. Ancak bu çözümsüz değildir ve vajinal estetik sayesinde bu deformatik yapılar düzeltilmektedir. Genital estetiğin birçok avantajı vardır. Operasyon sonrası öncelikle kadın güzellik olgusunu tüm vücudunda hissedecek, cinsel ilişkideki sorunlardan uzaklaşacak, özgüven artışı sağlanacak, giysilerin kullanımında bir rahatlık duyacak ve en önemlisi vajinal enfeksiyona karşı daha dirençli bir genital yapıya kavuşacaktır.

  Vajinal estetikte kullanılan yöntemler

  Vajina bölgesi özellikle doğum sonrasında dokusal bozulmalar gösterir. Vajinoplasti ile bu deformasyonlar giderilebilir. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleşir. Sorunlu vajen bölgesi çıkarılıp çevresi diğer kısımlarla birleştirilir. Yarım saatlik operasyon sonrası vajinal bozulma giderilmiş olur. Üç saatlik istirahat sonrasındaysa rutin yaşama dönülebilir. Ameliyatta kullanılan ipliklerse vücut tarafından absorbe edildiğinden tekrar müdahale gerektirmez. Ancak 30 gün boyunca cinsel ilişkiye girilmemelidir. Bunun dışında doğum sonrasındaki vajinal doku yırtılmaları dikiş atmaları da düzeltilmektedir. Ayrıca lazer ile vajinal daraltma, iç dudak estetiği, klitoris estetiği, vajina genişletme, dış dudak estetiği, kuruluk tedavisi gibi estetik çalışmaları da yapılabilir. Tüm vajinal estetik sorunlarınızın çözümünde ise Diva Kadın sağlık hizmetlerini güven içinde tercih edebilirsiniz. divakadin.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

SORULARINIZI CEVAPLIYORUM
 • E
  Emoşş05.12.2018

  Merhaba hocam ben vajina daraltma estetiği yaptırmak istiyorum birde vajina beyazlatma yapiyormusunuz hocam şimdiden tesekkurler

  OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Beyazlatma işlemi yapmıyorum ama Vajinal daraltma yapıyoruz evet

 • G
  Gökben Cigdem30.08.2018

  Merhabalar ben viyanadan yaziyorum.Vajina estetigi ücretini ögrenebilirmiyim lütfen ?

  OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Bize ulaşmalısın 03124171788

 • P
  Prenses23.08.2018

  Merhaba ben dış dudak ameliyatı hakkında bilgi almak istiyorum, fiyat nedir? Ben kendimde beğenmiyordum,evlendim eşimde beğenmiyor, bu durum beni rahatsız ediyor.

  OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Kuzu bana ulaş 05065960396

 • D
  Dilos20.08.2018

  Merhaba benim öğrenmek istediğim vajinam büyük ve dar değil ameliyat olsam bu sorunum giderilirmi birde ne kadara mal olur . Teşekkür ederim.

  OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Evet vajinoplasti bu.. bize ulaşabilirsin 05065960396

 • A
  Ayşe15.08.2018

  Merhaba Gökçen Hanım Sizi sosyal medyadan takip ediyorum gerçekten çok pozitif enerji veriyorsunuz vajina daraltma ile ilgili Kararsızım Öncelikle fiyatı benim için çok önemli tabii ki muayene etmek isteyeceksiniz ama ortalama fiyat söyleyebilir misiniz Ben Ankara'da değilim vajina daraltma ya ihtiyacım olduğundan eminim

  OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Bu konuda bize ulaşabılırsınız 05065960396

 • B
  Banu15.08.2018

  Merhaba hocam ben daha 22 yaşındayım bir normal doğum yaptım fakat vajinam geniş artık eşimde bende pek zevk alamıyoruz ilişkiden daraltma ameliyatı ne kadar aceba

  OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  BiZe ulaş 03124171788

 • L
  Lilypie10.08.2018

  Labiaplasti için genel mi lokal anestezi mi kullanıyorsunuz?

  OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Genel

 • S
  Seda Çavdar09.07.2018

  Merhabalar ben genital estetik ameliyatı olmak istiyorum iç dudaklarim dışarda ve büyükler bunun için ameliyat sürecini ve fiyatını merak ediyorum tesekkurler simdiden

  OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Kuzu bize 05065960396 ulaşabılırsın

 • M
  My01.07.2018

  Hocam hayırlı günler ben iç dudak ameliyatı olmak istiyorum ama fiyatı ne kadar bunla ilgili bilgi alabilirmiyim. para biriktirmem gerek de

  OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Kuzu bana 05065960396 dan ulaşabilirsin

 • D
  Deli Dolu22.06.2018

  Hocam merhabalar.ben iç dudak kararması için bir çözüm arıyorum.bana yardimci olur musunuz.fiyatlari ne kadar onu da ogrenmek istiyorum.Çünku evlenmeyi dusunuyorum ama bu durum beni aşırı rahatsız ediyor.simdiden tesekkurler.

  OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Kuzum bu işlemle ben ilgilenmiyorum

SORU SOR
OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞANDiva KadınOp. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880506 596 0396