Diva KadınASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

BARİYER KORUNMA YÖNTEMLERİ

Amaç erkek sıvısının kondomun içinde kalmasını sağlayıp kadın genital organına geçmesini önlemektir. Kondom penis ereksiyondayken takılmalı tam oturtulmalıdır ejekülasyondan sonra çıkarılmalıdır.
Bariyer Korunma Yöntemleri

Kondom

Amaç erkek sıvısının kondomun içinde kalmasını sağlayıp kadın genital organlarına geçmesini önlemektir. Kondom penis ereksiyondayken takılmalı ve tam oturtulmalıdır, ejekülasyondan sonra hemen çıkarılmalıdır. Doğru kullanıldığı takdirde etkinliği yüksektir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korur. Lateks alerjisi olanlarda kullanılmamalıdır.

Kadın Kondomu, Diyafram Ve Servikal Kap

Türkiye’de çok fazla tercih edilmeyen yöntemlerdir. Doğru zamanda ve doğru şekilde kullanılmadığı için etkinliği diğerlerine nazaran daha düşüktür.

 • E
  Erva25.11.2018

  6 agststa kiyafetlermz varken yaknlasmam oldu ustune 4 kez adet gordum genede 100 gun sonra hcg yaptirdim 0 cikti . Kesin gebelik yokmu ?

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Kuzum bu kadar endişeye gerek yok dört defa adet gördüm diyorsun eğer bu adetlerde normal adetlerince zaten de test yapmışsın bu kadar endişelenmene gerek yok

 • N
  Nures14.05.2018

  Hocam spiral taktirdm kaydı 1yas arayla iki cocugum war smdi tkrar taktrmak istiyorm ama kayarsa dye korkuyorm bi doktorm bana spıral kaymaz dedi bu knuda fıkrınız nedr

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Kayabiliyor maalesef ama acaba hekım tam takamamış da olabilir mi? Farklı bir hekıme taktırmayı deneyin olur mu

Assoc. Prof. Dr. Gökçen ErdoğanDiva KadınAssoc. Prof. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880533 283 8353