Diva KadınASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

VAJİNA DARALTMA

Vajina daraltma vajinal girişin ölçülerinin küçültülmesi yani vajinal deliğin daraltılması için yapılan cerrahi bir müdahaledir. Vajinal gençleştirme olarak da bilinir ve vajinal kaslarda kaybolan diriliği canlandırılır.
Vajina Daraltma

Vajinoplasti Ankara

Vajinoplasti (vajina daraltma) vajinal girişin ölçülerinin olması gereken ölçülere getirmek yani vajinal girişi daraltmak ve yeniden oluşturmak için yapılan cerrahi bir müdahaledir. Bu nedenle bu operasyon literatürde vajinal gençleştirme, vajinal estetik cerrahi olarak da bilinir. Amaç vajinal kaslarda kaybolan gerginliğin ve kasılma yeteneğinin tekrar elde edilmesidir.

Vajina Daraltma Nedir?

Çocuk doğurmak, ilerleyen yaşlar ve menopoz vajinal girişteki kasların gevşemesine ve kasılma kayıplarının oluşmasına neden olmaktadır. Yapılan çalışmalarda kadınların %76’sında vajinal hassasiyet kaybı yaşadığı, bu durumun büyük oranda vajinal genişleme nedeniyle görüldüğü tespit edilmiştir.

Vajinal gençleştirme olarak da bilinen Vajinoplasti (Vajina Daraltma) genel anestezi altında hastane ortamında yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu cerrahi işlem doğum sonrası, ilerleyen yaşlar ve menopoz sonucu oluşan vajinal genişleme şikayetini gidermek isteyen kadınlara yapılır.

Vajina daraltma ameliyatı kadının ve partnerinin cinsel ilişki sırasında genital organlarının daha yakın bir temas içerisinde olmasını sağlar. Böylece özgüven kaybına uğramış ve cinsel işlev bozukluğu olan kadınların sorunlarının giderilmesini aynı zamanda idrar kaçırma probleminin ortadan kalkmasını da sağlayabilmektedir. Dolayısıyla vajinoplasti hem estetik kaygılar hem de sağlık sorunlarının çözümü amacıyla yapılmaktadır.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Kimlere Yapılır?

Vajinoplasti aşağıda belirtilen hususlardan herhangi birine sahip olan kadınlar için fayda sağlayabilmektedir.

 • Normal yoldan çocuk doğuran,
 • Cinsel ilişkiden zevk almayan,
 • Cinsel ilişki esnasında vajinadan ses gelmesi,
 • Rahim sarkması olan,
 • İdrar kesesi veya rektumu (kalın barsak) vajinaya doğru uzamış olan.

Normal yoldan birden çok sayıda çocuk doğuran kadınlarda çocuk sayısı arttıkça bu bölgedeki kas yapısındaki bozulma daha fazla görülmektedir. Dolayısıyla çok sayıda çocuk doğuran kadınlar daha az sayıda çocuk doğuranlara göre bu işlem ihtiyacı daha fazla kendini göstermektedir.

Vajina Daraltmanın Amacı

Yaş ilerledikçe, idrar torbası, rahim ve bağırsağın alt kısmı sarkar. Bu bölgedeki dokuların ve kasların direncini kaybetmesi nedeniyle oluşan bir olaydır. Bu durumda perine bölgesi dolgunlaşır.

Özellikle menopoz sonrasında östrojen salgısı azalır ve dokular elastikiyetini kaybedip organları yerinde tutma görevlerini de başarıyla yapamazlar. Vajina söz konusu bu süreçten etkilenerek kendi elastikiyetini ve sıkılığını kaybederek genişler.

Vajinanın eskisi gibi olmaması, gerek ilişki esnasında vajinal bölgenin genişlemesine bağlı ses gelmesi, gerekse vajinal bölgede fazlasıyla boşluk hissedilmesi nedeniyle bu durum birçok kadında rahatsızlık yaratmakta hatta özgüven kaybına neden olmaktadır. Gevşeklik problemleri sonucu idrar tutamama ve bazen de cinsel ilişkinin kalitesini etkileyen pelvik tabanda güç kaybı gibi sorunlar sıklıkla görülmektedir.

Bunların yanı sıra düzgün iyileşmemiş doğum izlerinin giderilmesi veya vajinanın estetik açıdan daha iyi bir görünmesini de sağlayan bir uygulamadır. Vajinoplasti ameliyatı kadınların kendilerine olan güvenlerini arttırdığı gibi, aynı zamanda cinsel tatmine ulaşımı da kolaylaştırmaktadır.

Diyelim ki, kadın hiç doğum yapmamış olsa dahi, çok sık cinsel ilişkiye girmeye bağlı olarak meydana gelen elastikiyet kaybının giderilmesi amacıyla da vajinoplasti ameliyatı yapılmaktadır.

Yapılan bu ameliyatlar sonrası hastaların ve eşlerinin cinsel yaşamlarında pozitif gelişmeler sağlanabilmektedir. Ancak insanlarda cinsel istek ve arzuları yöneten pek çok faktör mevcuttur.

Vajina daraltma ameliyatı gibi cinsel estetik ameliyatları cinsel isteği düzenlemekten çok ilişkideki cinsel hazzı arttırmayı amaçlamaktadır. Cinsel fonksiyon bozukluklarının psikolojik ve genetik açıdan birçok nedeni olduğundan bu tür ameliyatların tüm cinsellik sorunlarına çözüm olması beklenemez.

Vajinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Genital bölgenin ana yapısı vajinal giriş, klitoris, dış dudak ve iç dudaklardan oluşur ve bazen vajinal girişin anüse doğru olan kısmında yani perineal bölgede daha fazla bir genişleme ve açıklık söz konusu olmaktadır. Bu durum gerek yaşa bağlı olarak gerekse normal doğum sonrası gerçekleşmektedir.

Özellikle birkaç doğumdan sonra bu bölgedeki deformasyon fazla olmaktadır. Ayrıca vajina çevresinde bulunan levator kasları da birbirinden ayrılarak sıkma ve gerilme kuvvetini kaybetmekte ve eski haline kavuşması mümkün olmamaktadır.

Vajina daraltma ameliyatı için genellikle iki yöntem uygulanmaktadır. Bunlar Perineoplasti ve Vajinoplasti ameliyatıdır. İki işlemde birbiriyle iç içe, çok yakın ilişkide işlemler olup hastanın ihtiyacının hekim tarafından saptanması sonrası birlikte de yapılmaktadır. Diğer vajina daraltma yöntemleri ise Lazerle Vajina Daraltma ve Hyaluronik Asit ile Vajinoplasti yöntemleridir.

Vajinal genişleme özellikle erkeğin cinsel organı ile kadının cinsel organı arasındaki uyumsuzluğun ve etkileşim azalmasının en önemli nedenidir. Bu durum, cinsel ilişki sırasında kadının veya erkeğin orgazm olamamasına ve rahatsız edici sesler çıkmasına neden olur ki, zaman içerisinde bu durum eşler arasında ciddi problemlere de yol açabilir.

Cinsel hazzın kadınlarda en yoğun olduğu alan vajinanın giriş kısmıdır. Bu bölümde klitoris ve G noktası gibi cinsel uyarıcı organlar bulunmakta olup, penisin içeriye girerken bu yapılar ile mekanik olarak teması hazzı ve orgazm olmayı olumlu yönde etkiler. Bu nedenle vajina daraltma ameliyatının 6 aylık bir süreç sonrasında cinsel işlev açısından %95 oranında yarar sağladığı görülmüştür.

Perineoplasti

İlk yöntem yukarıda da belirtilen perineoplasti işlemidir. Perineoplasti’de amaç rektum ve vajina girişi arasında bulunan perineal bölgenin tamiri ve sıkılaştırılmasıdır. Aynı zamanda normal doğum nedeniyle düzensiz yırtılan ya da açılan epizyotomi kesisinin kötü iyileşmesi nedeniyle perineal bölgede yara izi kalır. Bu işlem ile bu yara izininin giderilmesi ve estetik bir görünüm elde edilmesi de amaçlanır.

Genellikle vajinal genişlemesi olmayan ancak cinsellik açısından ve estetik açıdan iyileşme beklentisi olan kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Perineoplasti işleminde vajinal girişin alt kısmında rektuma doğru küçük V-şeklinde bir kesi yapılarak buradaki fazla doku ve yara izi çıkarılır. Sonrasında bu V-şeklindeki kesinin her iki köşesi birleştirilir.

Eriyebilir ipliklerle iz kalmaması sağlanarak kesi kapatılır. Bazı durumlarda bu işlem ile birlikte vajina girişinin alt iki tarafından simetrik olarak ince uzun baklava şeklinde kesi yapılır. Böylece hem vajina içinde, hem de perinal bölge ve vajina girişinde bulunan cilt tabakası çıkarılır.

Daha sonra önce pelvik taban kasları sonra da cilt dokusu bir araya getirilerek birleştirilir. Böylece hem vajina girişi sıkılaştırılmış hem de daha estetik bir görünüm elde edilmiş olur.

Perineoplasti yaklaşık 30-45 dakika süren ve sadece sedasyon yani yarı uyku hali ve lokal anestezi ile yapılabilen bir işlemdir. Ameliyat sonrası son derece ağrısız olup işlemin ardından işlemin büyüklüğüne göre 2 ila 24 saatlik bir dinlenme süresi gerekecektir.

Ameliyat sonrası birkaç gün süreyle, hafif kanama, şişme ve sızlama şeklinde ağrılar söz konusu olabilir. İşlem sonrası birkaç hafta dikişler eriyene kadar hastanın bölge temizliğine ve bölgenin kuru kalmasına dikkat etmesi son derece önemlidir. 4 ila 6 hafta süreyle cinsel ilişkiden uzak durulması ve ağır olmayacak günlük aktivitelerin tercih edilmesi önemlidir.

Vajinoplasti

Genelde kadın, büyük ve sarkık dudaklar, çok şişkin kıyafetlerden bile belli olacak kabarık bir vulva, doğum ve dikiş izleri, kırışıklıklardan rahatsız olabilmektedir. Vajina daraltma ameliyatı vajinanın doğuştan gelen yapısal problemlerinde veya normal doğum sonrası vajina darlığı için tercih edilen bir ameliyat çeşididir. Vajinoplasti ameliyatında vajina girişi ve vajinal kanalda daraltma yapılmaktadır.

Vajinoplasti ile “bollaşan” ya da genişleyen vajinanın daraltılarak cinsel ilişkiden zevk almanın sağlanması, genişleme nedeniyle oluşan seslerin azaltılması ya da kesilmesi amaçlanır. Bu işlem ile birlikte idrar kesesi sarkması ve idrar kaçırma problemi (sistosel) ve barsak sarkması (rektosel) sorunları da eş zamanlı olarak çözülebilmektedir. Ayrıca pelvik organ prolapsus ve rahim sarkması gibi ağrı ve dolgunluk hissi yaratan bir takım sorunlarda bu işlem ile giderilebilmektedir.

Vajinoplasti ile vajina boyunca vajinada oluşan genişlemenin şekline göre fazla doku parçası vajinanın tabanından yani vajinanın barsak tarafındaki kısmından kesi ile çıkartılır. Vajina boyunca açılan bu kesi ile hem vajinal kaslar bir araya getirilir hem de dokular özel iplikler kullanılarak birleştirilir.

Vajina daraltma genel anestezi altında yapılmakta olup, ameliyat süresi yaklaşık olarak 1 saattir. Ameliyat yapılan dönemde adet olunmaması daha sağlıklı olacaktır. Vajinoplasti işlemi yanında kadının genital bölgesinde, iç dudakların küçültülmesi (labioplasti),dış dudakların dolgunlaştırılması ve mons pubis olarak adlandırılan bölgenin şekillendirilmesi de eş zamanlı uygulanabilir.

Ameliyat sonrası son derece ağrısız olup, hastanın 1 gün yatırılarak takibi yeterli olmaktadır. İlk gün sonunda, ameliyat bitimi yerleştirilen tampon çıkarılır ve hasta taburcu edilir. Birkaç gün süreyle akıntıların, sızıntıların olması son derece normaldir. İşlem sonrası birkaç hafta dikişler eriyene kadar hastanın bölge temizliğine ve bölgenin kuru kalmasına dikkat etmesi son derece önemlidir.

Hastanın 6 hafta süreyle cinsel ilişkiden uzak durması ve ağır olmayacak günlük aktiviteleri tercih etmesi gerekmektedir. Vajinoplasti sonucu genital bölgede gözle görülür bir iz kalmaz.

Vajina daraltma operasyonları normalden fazla daraltılırsa cinsel ilişkiye girememe veya son derece zorlanarak girme gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden, bu tür ameliyatlar genital bölgenin anatomisini bilen, tecrübeli uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.

Çünkü, tecrübe sahibi jinekologlar tarafından yapıldığında, ameliyatta görülebilen kanama ve enfeksiyon haricinde riskler yok denecek kadar azdır. Bu yüzden kendinizi tecrübesiz cerrahlar veya hijyenik olmayan ortamlardan oluşabilecek komplikasyonlardan uzak tutun.

Son dönemlerde Ankara hastanelerinde en çok talep gören konulardan biri vajinoplasti (vajina daraltma) operasyonlarıdır. Özellikle 30 yaş üstü ve evli kadınların tercih ettiği, hayatlarına yeni bir heyecan getiren vajinoplasti ameliyatının oldukça yararlı yönleri vardır. Ankara'da ki kliniğimizde yaptığımız vajina daraltma ameliyatları ile birlikte kadınlar, daha sıkı bir vajinaya sahip oluyor ve cinsel ilişki esnasında hem partneri, hemde kendisi daha iyi vakit geçiriyor.

Genel olarak vajina daraltma hangi türden yapılırsa yapılsın, sıradan sayılabilecek büyüklükte cerrahi bir işlemdir. Vajinal kaslar ve çevresindeki yumuşak dokular vajinal mukozadaki fazlalığı azaltacak şekilde toparlanır. Bu işlemin sonucunda vajinal kasların ölçülerinde görünür bir azalma, pelvik taban kaslarında güç olarak yeniden bir iyileşme ve cinsel ilişki sırasında haz almada bir artış söz konusu olmaktadır.

Ameliyatsız Vajina Daraltma (Lazerle Vajina Daraltma)

Ameliyatsız vajinoplasti işlemi yani lazer ile vajina daraltma işlemleri en az cerrahi ameliyatlar kadar etkilidir. Lazerle vajina daraltma işleminin tek dezavantajı olarak birkaç seans gerektirmesi gösterilebilir. Bu işlemde yaş sınırlaması yoktur. Lazerle vajina daraltma öncesinde vajinal enfeksiyon olmaması tercih edilir eğer var ise, muhakkak işlem öncesinde tedavisi yapılmalıdır. Cinsel olarak aktif her yaştaki kadına uygulanabilmektedir.

Uygulamada vajinal prob dediğimiz cihaz başlığı vajina içerisine girilerek lazer atışları başlatılır. 360 derece dönülerek atışlar devam eder ve atışlar devam ederken yavaş yavaş dışarı çıkılır. İşlem alanının genişliğine göre, 2 veya 4 seans uygulanılabilir.

Lazerle vajina daraltma esnasında lokal veya genel anesteziye gerek duyulmaz. Uygulama sonrasında iyileşme dönemi çok kısadır. Kesiler olmadığı için dikiş ve kanama da olmaz. Ayrıca, vajinal kanal mukozası yenilenir, vajen mukozası alındaki dokularda kollajen artışına bağlı olarak sıkılaşma sağlanır. Vajinal nemlenme gençlik yıllarına döndüğünden menopoz sonrasında da çok etkilidir. Yine, işlem sonrasında enfeksiyon görülme şansı yoktur.

Lazerle vajina daraltma ile eş zamanlı olarak idrar kaçırma problemlerinizde çözüme kavuşur. Cinsel ilişki sırasında duyulan ağrı yok olur ve cinsel yaşamınız olumlu bir şekilde artış gösterir. Lazerle vajina daraltma işlemi son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Eğer vajinal genişleme çok değil ise lazer, doğum sonrası, uzun süreli cinsel hayat gibi durumlar sonrasındaki genişlemeye ise cerrahi müdahale gerekir.

Hyaluronik Asit ile Vajinoplasti

Bu teknik ameliyatsız olarak uygulanan bir tekniktir. Genellikle miktar olarak vajinada daha az bir gevşeklik söz konusu ise bu işlem uygulanabilir ve tatmin edici bir sonuç elde edilir. Bunun haricinde fiziksel olarak herhangi bir sıkıntısı olmayan cinsellik anlamında beklentisi daha fazla olan kişilerin talepleri doğrultusunda bu işlem uygulanır.

Bu işlemde vajina duvarına hyaluronik asit enjekte edilerek vajinada minimal bir sıkılaştırma ve stimülasyon artışı sağlanır. Hyaluronik asitin etki süresi 8 ila 10 aydır. Cinsel ilişki neticesi vajinal duvara uygulanan baskı nedeniyle bu etkinin 6 ay kadar olması öngörülmektedir. Daha kesin bir çözüm için cerrahi vajinoplasti tercih edilmelidir.

Vajina Daraltma Fiyatları 2023

Vajina daraltma fiyatları 2023 yılında farklı kliniklerde, kullanılan yöntem, malzeme ve anesteziye bağlı olarak değişmektedir. Randevu ve fiyat bilsi için lütfen bizi 0312 417 1788 arayınız.

Vajina daraltma operasyonunu 18 yaşını doldurmuş olan bütün bayanlar talep edip yaptırabilir. Yaş sınırı olarak en fazla 65 yaşında ki bayanların yaptırması önerilirken, herhangi bir şekilde ciddi kalp sorunu olan ve ciddi alerjik problemleri olan kişiler bu tedaviye alınmadan önce belirli kontrollerden geçer ve yüzde yüz pozitif sonuç alındığı taktirde işlem yapılır.

Vajina Daraltmayı Kimler Yapmaktadır?

Vajina daraltma ameliyatlarını, jinekologler ve estetik cerrahi uzmanları tarafından yapılmaktadır. Talep edilen hastane ve doktorun vermiş olduğu tarih içerisinde yapılabilir. Ayrıca kişiler kendi isteklerine göre bir tarih seçip çok ileri bir tarihte de bu imkandan faydalanabilir.

Vajina Daraltma Yaptıranlar

Hastanelere başvurup bu imandan yararlanan yani Vajina daraltma işlemine giden bayanların yüzde 99’u kendini daha genç hissettiğini ve cinsel anlamda daha fazla cesaret ve özgüvenin gelmesi ile birlikte daha düzenli bir cinsel hayata sahip olduklarını belirtiyor. Cinsel hayatın düzenli ve sorunsuz geçmesinin aynı zamanda aile huzuruna da katkısı yüksek olduğu için her anlamda yararlı ve etkili bir işlem olduğu yönünde bayanlar hem fikir.

Kaynaklar

 1. Schultz W, de Wiel H van, Klatter J, et al. Vaginal sensitivity to electric stimuli: theoretical and practical implications. Arch Sex Behav. 1989;18(2):87–95.
 2. Ciro A, Corvi M. Cosmetic mucosal vaginal tightening (lateral colporrhaphy): improving sexual sensitivity in women with a sensation of wide vagina. Plast Reconstr Surg. 2009;123(6):212–213.
 • Vajina Daraltma Doğal Yöntemler
  Vajina Daraltma

  Vajina ilişkiye girilen yerdir. Vajen de denilen bu organ doğum esnasında bebeğin dışarıya çıkması aşamasında son duraktır ve önemlidir. İçerisinde bir çok katlantıların olması hem ilişki esnasında hem de doğum esnasında genişlemeyi sağlamak içindir. İçerisinde bulunan yararlı bazı canlılar vücut dengesini sağlayıp tehlikeli durumlardan ya da hastalıklardan korumak amacıyla, ilişkiyi kolaylaştırmak amacıyla ve Soğumunda yardımcı faktör olarak görev alır. Yaşın ilerlemesi, menopoz, doğum bazı hastalıklar vajinanın esnekliğini ve elastikiyetini bozar. Bir çok şikayete sebep olur bu durum. Sonuçta bu sıkıntılar vajinanın genişlemesine bağlıdır. Şikayetlerin geçmesi, sıkıntıların sona ermesi bu genişliğin ortadan kaldırılmasıyla son bulur.

  Vajina Daraltma Yöntemleri

  Vajinanın genişliğinin giderilmesinin ve daraltılmasının Yolları mevcuttur. İlk yöntem cerrahi olarak vajinanın arka duvarının bir kısmının çıkarılıp vajinanın daraltılması işlemidir ki buna vajinaplasti ameliyatı denmektedir. Benim de daha çok tercih ettiğim ve başarısına inandığım bir yöntemdir.

  Vajina Ancak Cerrahi Olarak Daraltılabilir!

  Şunu söylemek isterim ki vajinanın içine konulacak ya da yerleştirilecek hiçbir materyal ya da preparat ya da krem vajinayı kalıcı olarak daraltmaz. Bilakis içeriğini bilmediğiniz hiçbir kremi ya da fitili vajinayı daraltmak amacıyla asla ve asla kullanmayın. Bilimsel olarak hiçbir preparatı hekiminiz önermediği sürece internetten ya da sosyal medyadan görüp kullanmayın. Sonrasında meydana gelebilecek sıkıntıları düşünerek dikkatli olmalısınız.

  Biliyorum operasyon fiyatları pahalı bazılarınız daha uygun fiyata istediğiniz vajina darlığına sahip olmak istiyor. Haklısınız, fakat elimizde bu konuda bilimsel veriler yok. Akademik ve bilimsel çalışma yoksa bu güvenilirliğin olmadığının göstergesidir. Kulaktan dolma ve daha kullanıp kullanmadığını dahi bilmediğimiz, sosyal medyada kullandığı için memnuniyetini yazan ama bu kişilerin olup olmadığını dahi bilmediğimiz yazılar mevcut. Tekrar söylüyorum. Hekiminize danışmadan asla ve asla vajinanızı daraltmak amacıyla ne krem ne de vajinanıza yerleştirecekiniz bir ürün kullanmayın. Sizin iyi niyetinizi Suistimal etmek isteyenlerin ekmeğine yağ sürmeyin.

  ♦ ♦ ♦♦ ♦ ♦
 • İlişki Sırasında Vajinada İstem Dışı Ses

  Genişlemiş ve esnekliğini kaybetmiş vajinalarda, özellikle çok doğum ya da zor doğum yaşamış kadınlarda ilişki sırasında istem dışı ses oluşumu görülebilir.

  İlişki sırasında vajinada istem dışı ses neden çıkar?

  Vajinal dokunun genişlemesi, ilişki esnasında içeriye hava girmesine neden olur. Hava giriş çıkışı ise istenmeyen seslere neden olur. Aynı zamanda çiftin konsantrasyonu da bozulabilmektedir. Genellikle vajina daraltma operasyonu (vajinoplasti) ile vajina daraltılarak ve esneklik sağlanarak bu şikayet azaltılabilmekte veya giderilebilmektedir.

 • N
  Nigar Akarsu06.12.2018

  Hocam ben istanbuldan her iki ameliyat için size gelmek istiyirum bir fiyat soylemeniz mumkunmu acaba

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Kuzuşum fiyat bilgisi için Kliniği arar mısın

 • E
  Esin22.11.2018

  Vajina ameliyatı olmak istiyorum fiyat alabilirmiyim

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Kuzum bana 0 312 417 17 88’den ulaşıp bu konuyla ilgili #vajinoplasti ile ilgili tüm bilgileri alabilirsin

 • I
  Isimsiz21.11.2018

  hocam merhaba vajina daraltma hakkinda detayli bilgi sizden nasil alabilirim.

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Kuzu #vajinaplasti ile ilgili tüm bilgileri ücret de dâhil Kliniği arayıp 0 312 417 17 88 den alabilirsin

 • E
  Edda18.11.2018

  hocam ameliyatı ssk karşılıyor mu birde ücret hakkında nerden bilgi alabilirim

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Hayır kızım sgk karşılamıyor maalesef özel bir klinikteyim

 • E
  Esma31.08.2018

  Hocam 4 ay önce 10 wk gebeliğimde düşük oldu o günden beri sancılarım hiç bitmedi adetim düzenli ama ağrılarım var nedeni ne olabilir ?

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Kontrol uaptordınmı ultrasonda

 • B
  Betül31.08.2018

  Merhaba Gökçen hanım. Genital bölge kararmalarına bir çözüm varmıdır acaba neler yapabiliriz bunun için neyden kaynaklı kararma olur?

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Bu konu cildiye bölümünün konusu

 • E
  Elf31.08.2018

  Hocam merhaba Ikiz gebelik gecirdim ve baska bebek düşünmüyoruz hangi korunma yontemini onerirsiniz spirali bile esim istemiyor ????

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Neden eş farketmiyor ki neden İstemiyor

 • A
  Asli31.08.2018

  Hocam merhaba, Genital bolgemin ust bolgesi cok yagli dar kiyafet giyemiyorum Pubis bolgesi diye geciyor ismi.Bunun ameliyati mumkunmu hocam

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Evet var kuxu

 • M
  Mehbus31.08.2018

  Merhaba! Hocam sorum şu vajina genişliği yapılan Doğum sonrası atılan dikişlerden dolayı mıdır?

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Yok Doğumda bebek kanalı geçerken orayı yırtarak geçer

 • L
  Leyla30.08.2018

  Merhaba ovulasyon gunumde 2 gun art arda iliskiye girdik 2 gun sonra adet belirtileri basladi hamile olabilir

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  10 gün sonra test yap

Assoc. Prof. Dr. Gökçen ErdoğanDiva KadınAssoc. Prof. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880533 283 8353