Diva KadınASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

LABİOPLASTİ ANKARA

Labioplasti ameliyatı sırasında genellikle iç dudaklar küçültülür. Böylece iç dudakların, dış dudaklardan dışarıya sarkması (iç dudak sarkması) önlenmiş olur.
Labioplasti Ankara

Labioplasti

Labioplasti "labium" adı verilen genital bölge dudaklarının estetik görünüm kazandırılmasına denir. Labioplasti, iç dudak estetiği olarak da bilinir. Labioplasti genital bölge estetiği prosedüründe, iç dudaklara (labia minora) ameliyat uygulanır. Küçük dudak estetiği en yaygın gerçekleştirilen genital bölge estetiği prosedürüdür.

Labioplasti sırasında genellikle iç dudaklar küçültülür. Böylece iç dudakların, dış dudaklardan dışarıya sarkması önlenmiş olur. Küçük dudak estetiğinde ayrıca dudakların asimetrisi (bir dudağın diğerinden daha büyük ya da daha uzun olması) de düzeltilir.

İç Dudak (Labia Minora) Nedir?

İç dudak (labia minora) labia latince kökenli bir sözcüktür ve dudak anlamına gelir. Vajina girişinin iki yanında, dış dudakların iç tarafında yer alır. Küçük ve tüysüz dokudur, iç dudak (labia minora) olarak adlandırılır.

Yağ hücresi olmayan, küçük kan damarlarından zengin bir süngersi dokuya sahiptir. Vajina girişini yukardan aşağıya doğru iki taraftan kavrayan iyi kanlanan yumuşak deri katlantısı şeklindedir. Şekil, uzunluk, biçim, renk olarak kişiden kişiye ve ırklara göre farklılık gösterir. Küçük dudakların dış yüzü kıl içermez ve yağ bezleri ile örtülmüştür.

Cinsel uyarılma için klitoris ve g noktası kadar olmasa da bu konuda katkısı vardır. İç dudaklar kavisli taç yaprağına benzer. Vajinal ve üretral açıklığı, bartolin bezlerinin kanallarını kapatır. Duyusal reseptörler mons ve klitorise göre daha azdır.

Küçük dudaklar ve vajinal açıklık yabancı cisimlerin ve mikropların kolaylıkla vajina içerisine girmesini engeller. Mukozada çok katlı yassı epitel altında süngerimsi bağ dokuda elastik lifler ile sebase ve ter bezleri bulunur.

Cinsel ilişki sırasında yağ bezlerinden salgılanan sıvıyla kayganlık oluşur buda cinsel ilişkiyi kolaylaştırır. Labia Minör; Labia majörlerin altında yer alırlar ve damar, sinir yönünden zengindirler.

Labioplasti Ameliyatı Ankara

Vajinal bölge kadın için vücut üzerinde oldukça önemli bölgelerdendir. Vücudun diğer bölgeleri kadar önemli olmasının nedeni ise kadında yaşanılan cinsel ilişkiler ve yeniden özgüven duygusunun oluşmasıdır. Labioplasti Ameliyatı Ankara ile siz de estetik bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Küçük dudakların sürtünmeye ve tahrişe maruz kaldığı, bisiklet sürme gibi eylemleri zorlaştırdığı ve birçok kadın küçük dudaklarının görüntüsünden memnun olmadığı için bu labioplasti ameliyatını tercih etmektedir. Ülkemizde çok sık uygulanan bir operasyondur.

Labioplasti ile küçük dudakların küçültülmesi, barbie bebek vajinası dediğimiz ve dışarıdan bakıldığında iç dudakların hiç görünmediği bir görünüm elde edilebilmektedir. Labioplasti yapılan kadınlarda istediğimiz sonuçlar elde edebilmek için klitoral hudoplasti ameliyatıda önerilmektedir.

Labioplasti ve diğer durumlar için verdiğimiz hizmetler sonucunda sorunlarınızdan kurtulmanız için tedavi sürecini büyük bir özveri ile yürütmekteyiz. Bunun neticesinde de, Ankara içerisinde yer alan merkezimiz birçok hastanede gerçekleştirilen operasyonlar olarak karşımıza çıkmakta ve genital estetik konusunda çok başarılı sonuçlar elde etmektedir.

Labioplasti ameliyatı için şehir dışı ve yurt dışından gelecek olan hastalarımız muayene olduktan hemen sonra labioplasti ameliyatlarını olabilirler. Bunun için gelmeden önce 0312 4171788 ve 05065960396 no’lu telefonlardan bilgi almanızı önermekteyiz.

Labioplasti Ankara

Labioplasti Fiyatları 2023

Labioplasti ameliyatı fiyatları 2023 yılında, farklı kliniklerde, kullanılan yöntem, malzeme ve anesteziye bağlı olarak değişmektedir.

Labioplasti ameliyatı fiyatları hastaya hangi operasyonun uygulanacağı, muayene ile birlikte belirlenir. Labioplasti estetik fiyatlarının maliyetleri operasyonun türüne, anestezi ve hastane eklenerek fiyatlar belirlenir.

Özellikle şehir dışından ve yurt dışından gelecek ve aynı gün içinde ameliyatı olup dönmek isteyen hastalarımız, 0312 417 17 88 ve 0506 596 03 96 no’lu irtibat numarasını arayıp konu ile ilgili bilgilendirme alabilirler. Randevu almak veya fiyat bilgisi öğrenmek için lütfen bizi 0312 417 1788 arayınız.

Labioplasti Kimlere Neden Yapılır?

Labioplasti iç dudakların ameliyatla küçültülmesi kırışık ve sarkık dokuların alınması ve böylece daha estetik bir görünüm kazandırmayı amaçlayan genel anestezi ya da lokal anestezi ile yapılan bir ameliyattır.

Labioplasti operasyonları güzel görünmek isteyen, kadının yaşam kalitesini olumsuz etkileyecek düzeye gelmişse ve 18 yaş ve üzeri tüm kadınlara uygulanabilmektedir.

Bakirelere de bu ameliyat rahatlıkla yapılabilmektedir. Kızlık zarı anatomik olarak vulvanın 1-2 cm içerisinde olduğu için labioplasti ameliyatı esnasında kızlık zarına zarar vermez.

İç dudaklar vajinanın dışında olduğu için, doğum yapmış veya yapmamış herkese uygulanabilmektedir. Doktorunuz uygun gördüğü durumlarda bu cerrahi işleme engel başka bir hastalığı bulunmayan her yaştaki erişkin kadına bu operasyon uygulanır. Yine, labioplasti ameliyatı ile birlikte, vajinoplasti, sisterektosel onarımı, doğum yırtıklarının onarılması ve kızlık zarı tamiri beraberinde yapılabilmektedir.

Labioplasti Bakirelere Yapılabilir mi?

Bakirelere de bu ameliyat rahatlıkla yapılabilmektedir. Çünkü, kızlık zarı anatomik olarak vulvanın 1-2 cm içerisinde olduğu için labioplasti ameliyatı esnasında kızlık zarına zarar vermez. Bu yüzden, bakirelere de labioplasti ameliyatları uygulanmaktadır.

Bakirelerde iç dudak sarkması normal mi?

Genç yaşta iç dudak sarkmaları genelde, en sık bilineni genetik faktörlerdir. Kolajen bağ dokusunun zayıflığı ve çevresel faktörler iç dudak sarkması için önemli etken olabilmektedir. Ergenlik döneminden sonra ortaya çıkan hızlı hormonal değişimin etkisiyle bazı bayanlarda genç yaşta iç dudaklar sarkık olabilirken bazılarında ise çok küçük olabilmektedir. Bu konu ile ilgili bize başvuran pek çok kadın için net bir cevap vermek çok doğru değildir. Çünkü, çoğu zaman bilinen hiçbir sebebi yoktur.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Genellikle, evli veya bekâr, çocuk doğurmuş veya doğurmamış her kadına bu operasyon yapılabilmektedir. Genel ve lokal anestezi eşliğinde, hastane şartlarında ve tüm prosedürler sağlanarak günibirlik yapılan operasyonlardır.

labioplasti ameliyatı, öncesi sonrası

Ameliyathane şartlarında küçük dudaklar olması gerektiği kadar küçültülür ve tabiî ki burada hastanın ağrı eşiği ile uyumu da çok önemlidir. Bu işlemde iç dudaklar kendiliğinden eriyen dikişlerdir. Ayrıca, beraberinde klitoris üzeri cilt katlantıları da yani (klitoral hudoplasti) yapılabilmektedir.

Labioplasti operasyonu sonrası hastanın hastanede yatmasına gerek duyulmaz ve hasta aynı gün taburcu edilip evine gönderilir. Ameliyat sonrası hematom (kanama) olmaması adına hastaya 1-2 gün aralıklı buz uygulaması gerektiği söylenir.

Hastalar ameliyattan sonra 4-6 saat gözlenip taburcu edilirler. Yine hastaya kişisel hijyene dikkat etmesi hakkında öneriler iletilir ve tecrübeli ve dalında uzman bir doktor tarafından yapılan tüm sonuçlar neredeyse mükemmele yakın olmaktadır.

Labioplasti Teknikleri

Labioplastide en çok uygulanan yöntemler olarak şunları sıralayabiliriz:

 • Parsiyel rezeksiyon (kısmi çıkartılma),
 • Z plasti,
 • V plasti,
 • Lazer ile labioplasti,
 • Wedge (kama) çıkartma,
 • Deepitelizasyon (delaminasyon),
 • Süperior pedikül rekonstrüksiyonu ile beraber inferior wedge rezeksiyonu,
 • Star (yıldız) labioplasti.

1- Parsiyel Labioplasti: Basit ve uygulaması kolaydır. Labia minoraların labia majora seviyesi içerisinde kalmasını, dışarıda kalan esmer bölgenin çıkartılması, içerideki pembemsi dokunun görünümümü sağlar. Klitoral hood reduksiyonu daha kolaydır. Dezavantajı giysi2- Z Plasti Labioplasti: Sutür hattında tansiyon ve açılma riski azdır. Doğal görünüm sağlar. Dezavantajları, uygulaması ve iyileşimi zordur.lerin operasyon bölgesine teması post operatif ağrıya eden olmaktadır.

2- Z Plasti Labioplasti: Sutür hattında tansiyon ve açılma riski azdır. Doğal görünüm sağlar. Dezavantajları, uygulaması ve iyileşimi zordur.

3- V plasti: V şeklinde kesi yapılarak iç dudakların kısaltılması işlemine denilmektedir. V plasti ile yapılan labioplasti ameliyatlarında iç dudakların doğal kenarları korunur. Ancak, iç dudakların dış kısmı çok pürüzlü ve koyu ise, V plasti ile labioplasti yerine parsiyel rezeksiyon tekniği daha uygundur. V plasti de işlem anında dikişler fazla gergin olursa açılması gibi bir risk olacağı için deneyimli doktorlar tarafından yapılmasında fayda vardır.

4- Lazer ile labioplasti: Genellikle kalın yapıdaki iç dudaklarda için uygundur. Lazer labioplasti sırasında lazerin ısı etkisinden dolayı kanama minimaldir ve genelde az sayıda dikiş atılmaktadır. Ayrıca, labioplasti operasyonlarında kanama riskinin fazla olabileceği düşünülürse lazer ile, daha uygun olabilir.

5- Wedge (kama) çıkartma: Kama tekniği iç dudaktaki uzamalar ve sürekli kenar pigmentasyonu koyu renk olan hastalar için ideal bir tekniktir. Labioplasti ameliyatı tekniklerinden Wedge Rezeksiyon, iç dudaklarda ‘kama’ şeklinde dokunun çıkartılması şeklinde yapılabilmektedir. Özellikle sigara içenlerde kama yöntemini uygularken dikkatli olmak gerekir.

6- Deepitelizasyon (delaminasyon): Delaminasyon tekniğinde, iç ve dış kısımlardan doku çıkartılarak küçültülmesi tekniğidir. Burdaki amaç dudak yapısı içindeki sinir ve damarların korunmasıdır.

Süperior pedikül rekonstrüksiyonu ile beraber inferior wedge rezeksiyonu ve Star (yıldız) labioplasti: Bu labioplasti teknikleri çok nadiren kullanılmaktadır.

Tabiki bu operasyon teknikleri kişinin dokusu ve talebi doğrultusunda değerlendirilmektedir.

Labioplasti Ameliyatında Süreç

Labioplasti ameliyatında süreç önemlidir. Hastanın genel durumuna ameliyatın türüne ve uygulanacak operasyonun sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel anestezi ve lokal anestezi eşliğinde yapılan bu operasyonda ortalama süre 30 ila 60 dk civarında olmaktadır. Yalnız başka teknikler eklendiğinde bu süre 15 dk daha uzayabilmektedir. Günlük yaşantınıza ve iş hayatınıza dönme süreciniz ortalama olarak 3 ila 30 gün içerisinde olmaktadır.

Labioplasti ameliyatı sonrası birkaç gün hafif sızıntı şeklinde kanamalarınız oluşabilir. Yine, dikiş atılan alanda kaşıntı veya ödem görülebilir ama zamanla bu şikâyetleriniz azalacaktır. Doktorunuzun önerdiği şekilde evde dinlenmeniz, pansumanlarınızı ihmal etmemeniz ve en önemlisi hijyene dikkat etmeniz gerekmektedir.

Labioplasti ameliyatına gelirken neler yapmak gereklidir?

Labioplasti operasyonuna gelmeden bir gün önce özel bölgenizi ağda veya jiletle almak önemlidir. Yanınıza ameliyat sonrası giyebileceğiniz rahat eşortman veya pantolon alabilirsiniz. Ameliyattan önce eğer işlem lokal anestezi ile yapılacaksa tok, genel anestezi uygulanacaksa en az 5 veya 6 saat aç kalmanız gerekmektedir.

Labioplasti ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmeli?

Ameliyattan sonra doktorunuzun size önerdiği şekilde pansumanlarınızı düzenli olarak yapmanız, verilen ilaçları düzenli olarak kullanmanız, en önemlisi hijyeninize ve WC temizliğinize çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Buz kalıbı ile kompresyon işlemi yaparak iyileşme süresini hızlandırabilirsiniz ve böylelikle operasyon sonrası ağrı, kanama, ödem gibi rahatsızlıkları azaltabilirsiniz. Ayrıca hastanın işlemden sonra bir ay süreyle deniz veya havuza girmesi önerilmemektedir. Diğer taraftan, cinsel yaşantınıza da 1 ay süreyle ertelemeniz gerekmektedir.

Labioplasti sonrası cinsel ilişki ne zaman olmalı?

Labioplasti sonrası cinsel ilişki ortalama olarak 1 ay süreyle ertelenmelidir. Çünkü bu süreç içerisinde dokular tamamen iyileşir ve dikişler kendiliğinden eriyip vücuttan atılır. Dıştan bakıldığında ise, operasyon izi fark edilmemektedir. Labioplasti operasyonundan sonra kadının cinsel yaşantısında olumlu gelişmeler gözlemlenmektedir.

Labioplasti sonrası cinsel hazda azalma olur mu?

Labioplasti operasyonu sonrası kadında cinsel haz azalmaz tam tersi ameliyat esnasında fazla dokuların kesilmesi ile bu bölge daha duyarlı hale gelir ve cinsel haz daha yoğun olur. Aynı zamanında daha önce yaşanılan orgazm problemleri varsa bunlarda çözüme kavuşmuş olur.

Ayrıca, labioplasti sonrası genital bölgedeki şekilsiz görüntüler düzeleceğinden hastada özgüven duygusu oluşur ve klitoral uyarılmanın daha fazla olması sebebiyle de cinsel hayatları daha mutlu bir hal alır. Bu problemi ortadan kaldıran hasta psikolojik olarak da rahatlığa kavuşur. Hatta çoğu hasta genital estetik ameliyatları sonrasında cinsel hayatlarının çok daha iyi hale geldiğini tarafımıza bildirmektedirler.

Labioplasti ile birlikte vajina daraltma da yapılabilir mi?

Evet, labioplasti ameliyatı ile birlikte, eğer hasta talep ederse eş zamanlı olarak birçok ameliyatın yanı sıra vajina daraltma (vajinaplasti) yapılabilir. Ayrıca, beraber yapıldığında bu operasyonu bir defa yaşamış olur ve sonraki süreci daha rahat atlatabilirsiniz.

Lazerle labioplasti mümkün mü?

Evet mümkün, lazerle labioplasti uygulamasına geçilmeden öncelikli olarak kadının muayene edilmesi gerekir. Hasta memnuniyeti açısından muayene sonucunda hastanın şikâyet ettiği bölgelerin tespit edilmesi gerekir. Lazerle labioplastiye başlanılmadan önce düzeltilecek bölge ve nerelerde düzeltme yapılacağı hakkında hasta muhakkak bilgilendirilmelidir.

Lazerle labioplasti yapılan hastalarda çok düşük kanama ihtimali ve enfeksiyon riski vardır. Normal hayatınıza dönmenizi de oldukça kısa sürede mümkün kılmaktadır.

Labioplasti ameliyatı hangi doktorlar yapabiliyor?

Labioplasti ameliyatları, bu konu ile ilgilenen plastik cerrahların dışında, bu konuda eğitim almış ve kendini geliştirmiş pek çok ameliyatlar yapan jinekologlar da yapmaktadır.

Labioplasti ameliyatı risklimi? Ne kadar sürer?

Labioplasti ameliyatları diğer işlemler gibi tecrübeli olan hekimler tarafından yapılmadığında pek çok sağlık sorununun yaşanmasına sebebiyet verebilmektedir. Özellikle işlem esnasında, dokuların simetrik olarak az ya da çok alınması hastada psikolojik olarak depresyon etkisi yaratabilmektedir. Her operasyonda olduğu gibi bu ameliyatlar tecrübe sahibi hekimler tarafından yapıldığında %1 den daha az oranda enfeksiyon ve kanama riskleri mevcuttur. Bu yüzden hastaya muhakkak ameliyat öncesi ve sonrası oluşacak riskler hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgilendirilme yapılması gerekmektedir.

Labioplasti ameliyatları çoğunlukla, genel anestezi altında yapılır. Bu şekilde yapılmasının nedeni ise, kadının psikolojik olarak etkilenmesini önlemektir. Hastanın talebi doğrultusunda lokal anestezi de uygulanabilir. Labioplasti ameliyatının ortalama tamamlanma süresi ise 30 ila 60 dakikadır.

Labioplasti ameliyatı yaptıranlar neler kazanır?

Labioplasti ameliyatı yaptıran kadın en başta yapılan operasyon esnasında doku kalıntıları alındığı için bu bölgeye karşı daha duyarlı hale gelir ve cinsel hazzı yoğunlaşır. Ayrıca bu bölgedeki görüntü simetrik olarak düzeldiğinden hastada özgüven duygusu oluşur ve cinsel hayatı tamamen değişir.

 • Vajinoplasti ve Labioplasti Birlikte Yapılır mı?
  Sık Yapılan Vajinoplasti ve Labioplasti Ameliyatları Birlikte Yapılabilir mi?

  Son dönemlerde yapılan genital estetik operasyonlardan biri vajinoplasti diğeri labioplastidir. Genel manada vajinoplasti vajinanın daraltılması ve düzeltilmesi olarak bilinir. Ortalama 30 ila 45 dakika arasında gerçekleştirilen bu operasyon genel anestezi altında yapılır. Bir kısım hekim muayenehane şartlarında lokal anestezi ile bu operasyonu gerçekleştirebildiklerini söylese de riskleri ameliyat komplikasyonları düşünüldüğünde hastane şartlarında yapılmasının daha uygun olduğu söylenebilir.

  Vajinoplasti operasyonu ile birlikte yapılabilecek vakalardan biri de dudakların küçültülmesi istenilen şekle ve pozisyona getirilmesi Ve Asimetri varsa bu Asimetrinin düzeltilmesini amaçlayan labioplasti operasyonudur.

  Vajinoplasti ve Labioplasti Birlikte Nasıl Yapılır?

  Öncelikle vajinoplasti yapılır, sonrasında dudak ameliyatına yani labioplasti ameliyatına geçilir. Bu operasyon da ortalama 1 saat sürer. İki operasyon birlikte yapıldığında ortalama 1,5-2 saat süren ikili ameliyat olarak bilinir. Vajinoplasti ya da labioplasti ile yapılacak diğer bir operasyon ise idrar kaçırma ameliyatlarıdır. İdrar kaçırma ameliyatlarının çeşitleri vardır.

  Sizin şikayetinizle göre operasyonun tipi belirlenir ve bu genital estetik operasyonlarla birlikte idrar kaçırma ameliyatı da yapılabilir. 30 dakika ya da 1 saat Sürebilen bu operasyon Sonrasında bazen Sonda takılı kalabilir. Fakat bu ne vajinoplasti için ne de labioplasti için herhangi bir sorun teşkil etmez.

 • Labioplasti sonrası iz kalır mı?
  Labioplasti Nedir?

  Genital estetik operasyonlarından biri olan labioplasti iç dudakların yani labium minusun estetik operasyonudur. Dudaklardan ikisinin de büyük olması, dudakların şekil olarak birbirinden farklı olması, renk değişikliklerinin olması ya da asimetri olması durumunda istenilen büyüklükte biçimde ve şekilde yapılması amaçlanır.

  Labioplati Operasyonu Çeşitleri

  Labioplasti operasyonun birkaç çeşidi vardır. Bu operasyon çeşidinin seçilmesi sizin dudak yapınıza şeklinize, büyüklüğüne ve renk ile ilgili sıkıntı olup olmadığına bağlı değişmektedir. Hekiminiz sizi muayene ettikten sonra ameliyatın tipine karar verir.

  1. Ameliyatı Türü: Dudak kenarlarının kullanılıp tekrardan yanlara dikilmesi ve orta kısmın çıkarılması şeklinde yapılan kama çeşididir. Bu daha çok renk değişikliği olmayan ve dudak kenarları kendisini rahatsız etmeyen hastalarda kullanılan bir tekniktir. Dudaklar geniş ve büyük ise ve yeterli miktarda aşağıya kenar yapabilecek kısımlar varsa tercih edilebilen bir ameliyat şeklidir. Bu tür operasyonda sizin dudak yapınız nasılsa zaten o bölge kenar kısma yamanıp, orta kısım çıkarılır, dokuya yapışan kendi dokunuz olduğu için herhangi bir ize rastlanmayacaktır.

  Üç ila dört hafta olmak kaydıyla dikiş izleri iyileşene kadar sabretmenizi öneriyorum. Süreç bazen iki ila üç aya kadar uzayabiliyor. Bu operasyon tipindeki en önemli sıkıntı o yamanın kenar kısma dikildikten sonra bölgenin yamayı kabul etmemesi ve ekstra sallanan bir kulak olarak kalabilmesi. Bu yapılan bir hata dan ya da hekim hatasından ya da operasyonla alakalı sıkıntılı bir durumdan kaynaklı değildir vücudunuzun bu yanmayı kabul etmemesine bağlıdır. İkinci bir operasyon gerekebilir ve operasyonda bu kulak şeklindeki sarkan dudak tekrardan bir küçük müdahele ile dudaklara dikilir.

  2. Ameliyatı Türü: Dudakların fazla alanları, büyük kısımları kesilerek istenilen büyüklüğe ve şekle getirildikten sonra tekrardan kesilen alanın dikilmesi şeklinde olur. Bu dikim iki şekilde olabilir ya tek tek dikiş atılarak ya da iplik kesilmeden sürekli cilt altından gidilerek.

  Tek tek dikiş atılması özellikle damarların yüzeyden geçtiği durumlarda ve çok kanaması olan ve kanamayı durdurmayı amaçlayan durumlarda tercih edilir. Bu durumun en önemli sıkıntısı ise testere dişi şeklinde bir dudak yapısı 5-6 hafta devam edebilir. Hatta bazen bu görüntü üç ila altı ay devam edebilir, Çok nadir vakalarda testere görüntüsü birkaç yerde süreklilik arz edebilir. Eğer diğer türlü bir dikim yapılırsa bu zaten dudağın kenar kısmına denk geleceği için ve kıvrım kısmını oluşturacağı için gözle görülen bir dikiş izi olmayacaktır.

  Labioplasti Operasyonu Sonrası Dikiş İzi İhtimali Çok Nadirdir!

  Labioplasti operasyonu sonrasında dikiş izi kalma ihtimali çok nadirdir. Labioplasti operasyonu yapılan bölge kanlanması çok fazla olması ve kendini çabucak tamir edebilmesinden kaynaklıdır. Sonuç itibari ile eğer dikiş iziniz varsa bu sizin birazda kendi vücut yapınız ve vücudunuzun tepkisidir.

  Genel olarak tecrübeli bir hekimin yapacağı labioplasti sonrası dikiş işi kalmaz. Hatta doku tam olarak iyileştikten sonra labioplasti ameliyatı geçirdiğiniz, siz söylemedikçe jinekologlar tarafından dahi anlaşılmayacaktır.

 • Vajina İç Dudak Sarkması

  Kadınlar olarak vajina ile alakalı olarak yakındığımız en büyük sorunlardan bir tanesi vajina iç dudaklarında oluşan sarkıklardır. Bu yüzden, kendimizi güzel hissetmek için yaptırdığımız genital bölge estetikleri haliyle vücut sağlığımızın önüne geçebilmektedir. Vajina iç dudakları klitorisi, idrar yolu ağzını ve vajina girişini içine alır. Yani vajina girişini kapatır. Yumuşak, esnek ve kılsız bir yapıya sahip olup, kahverengimsi görüntüsü ile rahatsızlık yaratır. Her kadında farklılık gösterebilir. Genelde, normalden büyük, şekilsiz ve sarkık olması doğuştan olan anatomik bir durum olacağı gibi, aşırı kilo alıp verme sonucunda, ya da doğum sonrasında iç dudaklarda sarkmalar oluşabilmektedir.

  Vajina İç Dudak Sarkması

  Vajina iç dudak sarkması çoğu kadında görülebilmektedir. Ancak, vajina iç dudak sarkmaları nedeniyle, kadınların vajinal bölge hastalıklarına yakalanma sıklığı diğerlerine nazaran bir o kadar da fazladır.  Çünkü, vajinal mantar ve idrar yolları enfeksiyonları ve buna bağlı olarak da, bu bölgede oluşan rahatsız edici kötü kokular sebebiyle, kadınların hem estetik görünüm açısından, hem de eşiyle cinsel birlikteliklerinde çok büyük sorunlar yaşamalarına neden olabilmektedir. Bir diğer hususta, kadınların genital temizlik, tayt ve bikini gibi kıyafetlerde de zorluklar yaşamalarıdır.

  İç dudak sarkmasının tek tedavisi cerrahi işlemle olmaktadır. Labioplasti dediğimiz bu estetik ameliyatları estetik açıdan kendini iyi hissetmeyen her kadına ve 18 yaşını tamamlamış olan genç kızlara yapılabilmektedir. Bu ameliyat kızlık zarına zarar vermez. Çünkü, kızlık zarı vajina girişinde olup, işlem ise, dışarıdaki bir bölgeye uygulanmaktadır. Genel ya da lokal anesteziyle yapılan, takriben yarım saat ile bir saat arasında süren, estetik ameliyatları sayesinde bu problemlerden kurtulabilir ve kendinizi her konuda daha güvende hissedebilirsiniz. Birkaç gün lekelenme tarzında kanamalarınız olabilir bunlar gayet normaldir. Ameliyatta kullanılan dikişler kendiliğinden eridiğinden,  operasyon geçirdiğinizde belli olmaz ve herhangi bir belirgin iz bırakmaz. Vajina iç dudak sarkmaları konusunda tecrübeli uzman doktorlar tarafından yapılmalı ve yapılan uygulama sonrası doktorunuzun söylediği her detaya da dikkat etmeniz gerekmektedir.

 • Vajina Dudakları

  Vajina dudakları iç kısımda küçük, dış kısımda büyük dudaklar olarak ikiye ayrılmaktadır. İç dudaklar klitorisi, idrar yolu ağzını ve vajina girişini içine alır. Latince bir kelime olan (labium minör),yani küçük dudaklar vajina girişini kapatır. Ancak, normalden büyük ve şekilsiz olması, doğuştan olan anatomik bir durum olacağı gibi, aşırı kilo alıp verme sonucunda, ya da doğum sonrasında iç dudaklarda sarkmalar oluşabilmektedir. Dolayısıyla, böyle bir durum kişileri bir hayli rahatsız edebilmektedir.

  Vajina Dudakları

  Vajina dudaklarında, vücudumuzun diğer bölgelerinde olduğu gibi, doğuştan olan şekilsel farklılıklar ve menopoz dönemiyle birlikte, ileri yaş döneminde oluşan kırışma ve yumuşama oluşabilir. Bu da kadında psikolojik ve fiziksel olarak rahatsızlığa ve mutsuzluğa iter. Haliyle, cinsel birliktelik esnasında kötü görünen vajina kadınları cinsel işlev bozukluğuna ve eşinden utanmaya ya da kendini yetersiz hissetmeye kadar iter. Ayrıca, sarkık dudaklardan dolayı kadının vajinal mantar ve idrar yolları enfeksiyonları artabilir ve buna bağlı olarak da rahatsız edici kokular meydana gelir. Bu nedenle, küçük dudakların küçültülmesi için yapılan labioplasti dediğimiz, genellikle, yarım saat ile bir saat arasında süren estetik ameliyatları sayesinde bu problemlerden kurtulabilirsiniz. Özellikle, işlem sonrasında kullanılan dikişler kendiliğinden eridiğinden,  ameliyat geçirdiğinizde belli olmaz ve herhangi bir belirgin iz bırakmaz.

  Vajinadaki dış dudaklar kadının cinsel organının yani vulvanın dışarıdan bakıldığında görünen kısmıdır. Dış dudaklarının dolgunluğunu yitirmesi doğuştan olan yapısal bir gelişim olabileceği gibi, içindeki yağ dokusunun zayıflığı ile de ilgili olabilir. Yaklaşık olarak lokal ve anestezi altında, 1 saat süren ve vajina dudaklarının içine enjekte edilen yağ enjeksiyonu yöntemi ile, vajinanın dış dudaklarında dolgunluk ve estetik bir görünüm sağlanmış olur. Bu tür estetik operasyonlarında gerekiyorsa, vajina estetiği ameliyatı da yapılabilmekte olup, herhangi bir riski yoktur.

 • G
  Gözde03.12.2018

  37 hftalık hamleym iç dudakların biri büyk vedış dudaklrn içkenar boylamasına deri sarkıkları vr labiop yetrli olrmu lohusalkta amelytolrmu

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Gebelikte ve doğum esnasında olmaz ama emzirirken olabilir

 • S
  Sümeyye20.11.2018

  Merhaba, ben labioplasti yaptirmak istiyorum zira vajina dis dudaklarim normalden fazla buyuk. Kliniginizde operasyon ucreti ne kadar?

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Kuzula büyük plasti fiyatları için bana klinikten 0 312 417 17 88 ya da 0 506 596 03 96 dan ulaşabilirsin

 • G
  Gizlii29.08.2018

  Merhaba daha önce ben cocugumu aldirdim anne karninda oldugu icin bir sene oluyor kuculme olmusmudur

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Olmuştur

 • Y
  Y T29.08.2018

  Genital bölgemde aşırı killanma var ağda yapamıyorum çok cnm aciyo jilet vurmuyorm ama tüh Dökücü krem sprey de azaltmiyo başka ne yapabilirim

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Epilasyon dene

 • H
  Hilal Karakaş29.08.2018

  Labioplasti ücretini öğrenebilir miyim

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Bizi arayıp öğrenebilirsiniz

 • C
  Cigdem29.08.2018

  Selamlar cannn

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Selam can

 • P
  Pıno29.08.2018

  Genital kararmaya önerdiginiz krem yada başka bişey varmı ??

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Yok kuzu

 • Y
  Yy09.05.2018

  Merhaba, ic dudaklarım.fil gibi 40 yasimdayim ve bekarim cunku kendimle barisamadim bir turlu. Bu ameliyatin ve muayenenin fiyatini ogrenmem mumkun mu simdiden tesekkurler.

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Fiziksel görünüm kesinlikle bir bayan için çok önemli. Evet bunun estetik olarak bir ameliyatı var... Tam bir fiyat verebilmek için muayene etmemiz daha uygun.

 • V
  V.e.24.04.2018

  Vajina estetiğinde yani dudaklarla ilgili duyu kaybı olur mu?

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  Risk var ama duyu kaybı yapmaz cinsel ilişkide orgazmı azaltmaz.

 • I
  I.d.24.04.2018

  İç dudaklarım büyük ve spor yaptığımda tahrişe neden oluyor ne yapmalıyım?

  ASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN

  İç dudaklar anatomik olarak eğer büyük bir yapıya sahipse dış dudaklar arasından taşar gerçekten. Sadece iç dudakların küçültülmesi sorunu çözer. Bu da labioplasti dediğimiz bir operasyonla gerçekleşir. Yarım saat süren bir işlem olan labioplasti ameliyathane şartlarında yapılır. Operasyon genital temizliği de kolaylaştırmakta ve enfeksiyonlara karşıda yatkınlık azalmakta hem de estetik bir görünüm sağlanmaktadır.

Assoc. Prof. Dr. Gökçen ErdoğanDiva KadınAssoc. Prof. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880533 283 8353