Diva KadınOP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

BLOG

Vajinoplasti ve Labioplasti Birlikte Yapılır mı?

Vajinoplasti ve Labioplasti Birlikte Yapılır mı?

Sık Yapılan Vajinoplasti ve Labioplasti Ameliyatları Birlikte Yapılabilir mi?

Son dönemlerde yapılan genital estetik operasyonlardan biri vajinoplasti diğeri labioplastidir. Genel manada vajinoplasti vajinanın daraltılması ve düzeltilmesi olarak bilinir. Ortalama 30 ila 45 dakika arasında gerçekleştirilen bu operasyon genel anestezi altında yapılır. Bir kısım hekim muayenehane şartlarında lokal anestezi ile bu operasyonu gerçekleştirebildiklerini söylese de riskleri ameliyat komplikasyonları düşünüldüğünde hastane şartlarında yapılmasının daha uygun olduğu söylenebilir.

Vajinoplasti operasyonu ile birlikte yapılabilecek vakalardan biri de dudakların küçültülmesi istenilen şekle ve pozisyona getirilmesi Ve Asimetri varsa bu Asimetrinin düzeltilmesini amaçlayan labioplasti operasyonudur.

Vajinoplasti ve Labioplasti Birlikte Nasıl Yapılır?

Öncelikle vajinoplasti yapılır, sonrasında dudak ameliyatına yani labioplasti ameliyatına geçilir. Bu operasyon da ortalama 1 saat sürer. İki operasyon birlikte yapıldığında ortalama 1,5-2 saat süren ikili ameliyat olarak bilinir. Vajinoplasti ya da labioplasti ile yapılacak diğer bir operasyon ise idrar kaçırma ameliyatlarıdır. İdrar kaçırma ameliyatlarının çeşitleri vardır.

Sizin şikayetinizle göre operasyonun tipi belirlenir ve bu genital estetik operasyonlarla birlikte idrar kaçırma ameliyatı da yapılabilir. 30 dakika ya da 1 saat Sürebilen bu operasyon Sonrasında bazen Sonda takılı kalabilir. Fakat bu ne vajinoplasti için ne de labioplasti için herhangi bir sorun teşkil etmez.

OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞANDiva KadınOp. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880506 596 0396