Diva KadınASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

BLOG

Teknolojiyi, Yatak Odanızdan Uzak Olsun

Teknolojiyi, Yatak Odanızdan Uzak Olsun

Dünyada pek çok düşünce ve inanç akımı, yatak odasında huzurun yakalanması için dekorasyonun da oldukça etkili olduğunu savunuyor. Teknolojik aygıtların yatak odamızdan çıkarılması gerektiğini de ekliyorlar. Bu konuda ben de hemfikirim ve yıllardır savunduğum üzre; cinsel hayatımızın sağlıklı, huzurlu, yolunda ve renkli geçmesi için teknolojinin, kapının dışında bırakılması önemli. Peki yatak odanızı gerektiği gibi düzenlemeniz için öneriler neler, bilmek ister misiniz?

  • Yatak odanızdaki fazla eşyaları çıkarın ve gözünüzün de kişisel alan algınızın da yorulmasına engel olun.
  • Eşiniz işten gelmeden önce odanıza kokunuzu bırakın, üzerini değiştirmek için içeri girdiğinde aklına da girmiş olursunuz.
  • Tablo türü dekoratif objeler için baş ucunuzu seçin ve iyice sabitleyin ki karşınızda dikkatinizi dağıtmasınlar.
  • Tavanda ayna iyi bir fikirdir. Çünkü insanlar kendilerini izlemekten çoğunlukla hoşnut olur.
  • Yatak odasındaki tartışmaların nedenlerinden biri de ışığı kapatmaktır. Bu nedenle ışıklarınızı yatağınızdan bir kumandayla kontrol edebilecek duruma getirin.
  • Yatak odasında bitki iyi bir fikir değildir. Hem geceleri oksijeni emeceğinden hem de gün ışığını en az kullandığımız yer orası olduğundan.
  • Yüksek uyku kalitesi sunan odalar, yüksek cinsel verime de açıktır. Dolayısıyla havayı nemlendiren bir iyonizerle kaliteli uyku kaliteli cinsellik yakalayabilirsiniz.
  • Odanızı loş olarak aydınlatmayı seçebilirsiniz amakapalıyken dahi gün ışığını geçirecek ince perdeler kullanın. Gün ışığı insanda enerjiye dönüşür.
  • Yatak başlığınız metal olmasın, çünkü metal eşyalar statik elektrik biriktirir.
  • Yatak odasının sizin odanız olduğunu unutmayın. Yalnızca çift olarak kullanın. Ve eğer dekorasyonunda kendinizden parçalar görmüyorsanız bir an önce ekleyin.

Yatak odanıza cep telefonunuzla girmenizi önermem ama ille de girecekseniz elinize almamaya ve bu mesaiyi oturma odasında sona erdirip yatağınıza gelmeyi deneyin. Odanızda televizyon olmasını önermiyorum, bunun yerine film izlemek için farklı sistemleri belli ölçülerde kullanabilirsiniz, hatta sarılıp izlemek ve dahası için harika olabilir.

Güncelleme Tarihi: 17.05.2018
Assoc. Prof. Dr. Gökçen Erdoğan
Editör
Assoc. Prof. Dr. Gökçen Erdoğan
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır.
Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Assoc. Prof. Dr. Gökçen ErdoğanDiva KadınAssoc. Prof. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880533 283 8353