Diva KadınOP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

BLOG

Sevişin Kaslarınız Çalışsın

Sevişin Kaslarınız Çalışsın

Size iyi bir haberim var. Zaten bayılarak yaptığınız seksin daha da bayılacağınız bir yanı var. Seksle kaslarınızı çalıştırmanız mümkün. Spora gidemediği için üzülen, sevişsin. Sevişemediği için üzülense iyi bir partner edinip sevişmenin tadına varsın. İyi bir partner edinmenin yollarını ise defalarca sizin için yazdım. Önceki sayıları biriktiren göz atsın.

Sekste çalıştırdığınız kasların hangileri olduğunu merak ediyorsunuz değil mi? Açıkçası pozisyona göre değişiklik gösteriyor. Kadın için de erkek için de en bilindik ve önemli kas pelvik kasıdır. Kadınların kas yapma merakı da son yıllarda sizinle yarışıyor ama yine de bu yazının konusu sizsiniz. Çoğu pozisyonda karın kasınıza çalıştığınızı belirttikten sonra diğer kaslarımıza bir göz atalım.

Misyoner pozisyonunu sevenlerin popo, omuz ve teres kasları çalışır. Teres kasının kadınları sinsice etkilediğini de belirtmek istiyorum. Zira plajda en az popo kadar baktırır. E misyoner de kadınların gözdesi, bence harika bir birleşim bu.

Kamara pozisyonunda kadınların biraz yorulduğunu ve erkeğin de bazen daha hızlı boşaldığını belirtmek isterim. Ama aynı zamanda doyum oldukça büyüktür. Triceps ve teres kaslarınızı çalıştırması da cabası.

Salyangoz pozisyonu klitorisi çok iyi uyaran bir pozisyon ve bu kadınların her zaman bulabildiği bir şey değil. Gelelim size sizin de kol, sırt, arka bacak kaslarınızı çalıştırır. Kadın da erkek de maksimum fayda alabilirler yani. E daha ne olsun!

Köpek pozisyonuna kadınları ikna etmekte biraz güçlük çektiğinizi duyuyorum ama karın ve göğüs kaslarınızın çalışmasına değer, ne istiyorlarsa onu yapın ve ikna edin. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez, birden fazla defa orgazm vaat edin derim.

Makas posizyonu da kaslarınızı çalıştırmak konusunda bonkör bir pozisyon. Ön kol, trapez, omuz ve baldır kaslarınız çalışır ve üstelik kadınların da sevdiği pozisyonlardan. Bu avantajı iyi kullanın.

Jokey pozisyonunda yalnızca alt sırt ve boyun kaslarınız belirgin derecede çalışır ama bir miktar da yorucu olur. Dolayısıyla bu kas meselesinde favori pozisyon bu olmasa da sevenleri sahiden çok sevdiğinden vazgeçilmezliğinden bir şey kaybetmez.

Kaşık pozisyonu kadınları duygusal açıdan da doyuma ulaştıran bir pozisyonken sizin de oblik ve tibialis kaslarınızı çalıştırır. Utanmasanız masum bir sarılmada bile kas yapma derdine düşeceksiniz ama yapın yakışır.

Seks sona erince poponuzu dönüp yatma alışkanlığından henüz kurtulmayan ve azınlık olduğunu umduğum erkeklere ise bir bilgi daha vermek isterim, sarılıp yatmak bu çalışan kasları dinlendirmeye yarar.

Ha bir de Kegel egzersiziyle kapanışı yaparsanız adeta spor yapmışcasına fayda alır duşa gönül rahatlığı ve haz doygunluğuyla gidersiniz.

Kalori Bile Yaktırıyor

Kanada'dan Quebec Üniversitesi'nden uzmanların yaptığı araştırmalarda 18-35n yaş aralığındaki çiftlerden bir ay boyunca haftada 1 kez seks yapması istendi. Aynı çiftlere 30 dakikalık koşuya katılmaları da söylendi. Her iki aktivite esnasında da yakılan kalori miktarı ölçüldü.

Sonuçlara göre cinsel aktivite esnasında yakılan kalorilerle spor yaparken yakılan kalorilerin hemen hemen aynı miktarda olduğu görüldü.

30 dakika süren seks esnasında erkekler 120 kadınlar 90 kalori yakıyor.Bu kalori miktarı 30 dakikalık tempolu koşarak yakabileceğiniz kalori miktarıyla aynı.

Peki Sporcular Niye Seksten Kaçınıyor?

Profesyonel sporcuların seksten kaçındığını duymuşsunuzdur. Bilhassa önemli bir karşılaşmaları ya da rekor denemeleri olacaksa öncesinde 1 hafta seks yapmayanlar bile var. Muhammed Ali de bunlardan biri olduğunu açıklamıştı. Psikolojik olarak seksin zararı olabileceğine inanırsanız zararı olabilir tabii ama bilimsel çalışmalar, seksin spor performansına etki etmediğini ortaya koyuyor.

Örneğin;
1995 yılında Dr. Tommy Boone, iki denek üzerinde bir çalışma yapmış. Deneklerden biri 12 saat önce seks yapmış, diğeriyse yapmamış. İkisini de koşu bandına çıkaran Boone, ikisinin performansında hiçbir farklılık olmadığını görmüş.

1968’de Sex Resarch Dergisi’nde yayınlanan bir çalışmada, altı gün boyunca seks yapmamış birinin, bir gün öncesinde seks yapan birine göre daha iyi performans sağlamadığı açıklanmış.

İsviçre’de 4 kardiyolog tarafından yapılan çalışmada ise, spordan birkaç saat öncesinde yapılan seksin, performansa hiçbir etkisi olmadığı sonucuna ulaşılmış.

Yani seksseverler spor yapmış oluyor ve sporcuların seksten kaçınması için de hiçbir neden yok. resmen çifte iyi haber.

Tabii ben sekste duygusal bağlılık da olursa her şeyin çok daha güzel olabileceğini eklemek ve korunmalı cinsel ilişkinin önemini vurgulamak isterim. Sağlıklı bir vücudun yapamayacağı seks de spor da yoktur.

OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞANDiva KadınOp. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880506 596 0396