Diva KadınOP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

BLOG

Seksten Daha Önemli Şeyler

Seksten Daha Önemli Şeyler

İnsanın bu sayfayı boş bırakası geliyor ama yaptığım anketi düzenledim. Tabii aldığım yanıtları ben de biraz yorumlayacağım. Okurken düşünün bakalım hemfikir miyiz? Sıralamanın tamamen rastgele olduğunu da belirteyim ama siz kendi sıralamanızı pekala yapabilirsiniz.

1)Yemek

Yemeğin ne olduğuna bağlı olarak değişir. Ama diyetteyken yemek, seksi açık ara geçer, bunu da kabul edelim. Normal zamanlarda da favori yemeğimiz değil de her zaman ulaşmakta güçlük çektiğimiz bir yemek varsa o seksi yener.

2)Masaj

Yoğun şehirlerin yorgun insanları, masajın seksin yerini tutabileceğini sanırım inkar etmez. Ama ben yine de masajı takip eden seksin de tadına bakın derim.

3)Çikolata

Bu cevabı kadınlar vermiştir, lütfen siz üstünde uzun uzun düşünmeyin. Ama önerim odur ki kadınları çikolatayla tavlama konusunda biraz daha ustalıklı hareket edin.

4)Spor

Bu cevap en çok sizden gelmiştir kesin. Six packlerinizi, sevgilinizle çekilmiş fotoğraflarınızdan daha çok paylaştığınıza bakılırsa yanılıyor olamam. (bir miktar ince sitem içerir) Alışanın bırakamadığını ise biliyoruz.

5)Seyahat

Gezginler için seyahat etmenin seksten daha büyük haz verdiğini düşünebiliriz ama sonsuza dek de yalnız seyahat etmek, ne bileyim biraz tatsız.

6)Kitap okumak

Entelektüellerin popüler yanıtı da bu ve öyle usta yazarların öyle kitapları var ki tüm duygularınızı harekete geçiriyor, hiçbir şeyin vermediği hazzı veriyorlar, yalan değil.

7)Alışveriş yapmak

Bilin bakalım bu cevap kimlerin? Stresle başa çıkmanın en iyi yollarından biri olarak kabul ettiğimiz pardon edilen alışveriş, seks kadar haz veriyor mudur dersiniz? Siz, onu geçebilir misiniz?

8)Bitkilerle uğraşmak

Bu yanıtın baya fazla olduğunu gören bir erkek çalışma arkadaşımız şöyle demişti “Sahiden hayatı bu kadar seviyor musunuz siz?” Demek ki bir şeylere hayat vermek de seks kadar tatmin edici oluyor.

9)Alkol

Bu yanıt bilimsel olarak garip yanlar içeriyor. Zira alkolün tadında alınmadığı sürece seks yaşamımıza olumsuz etkileri olduğunu sanırım hepimiz biliyoruz. Yerini tutar mı derseniz şahsen sanmam.

10)Sigara

Sigara da maalesef öyle bir şey ki onu her şeyin yerine koyabilen çokça insan var ama kendini seven sigarayı vakitlice bırakıp daha güçlü bir seks performasına sahip olmayı deneyimlesin.

11)Çalışmak

Aayy vallahi dünyayı ve bizi kurtarırsa bu kategorideki insanlar kurtaracak. Bu nasıl bir çalışma aşkı ki seksten bile iyi bulunacak!

12)Hız yapmak

Umarım trafiğe kapalı alanlardadır. Zira seksin ömür kısaltmadığını ve aksine mutlu, sağlıklı bir hayatı desteklediğini biliyoruz ama sürat felakettir. Haz ise evet sanıyorum gerçek.

13)Çiçek

İflah olmaz romantikler mi desem, partnerleri tarafından çiçeğe hasret bırakılanlar mı desem bilemedim. Siz siz olun seviştiğiniz kadınlara çiçek de alın, sonra tercih yapmak zorunda kalıyorlar işte böyle.

14)Para

Parayı yemek mi, kazanmak mı, seyretmek mi burası biraz muallak ama bu yüzyılda parasız hiçbir şey olmadığı gibi yalnızca parayla da hiçbir şeyin olmadığını belirtmek isterim. Duygu şart.

15)Aile

İşte bu klasmanda asla yer almaması gereken kutsallıkta bir şey. Kıyas kabul etmez ve yeri asla ölçülemez.

16)Sevmek

Sevişmek, sevmekten gelince en güzel. Ama eğer size bir seçme şansı sunsalarda ya sevmek/sevilmek ya da seks yapmak olsaydı seçenekleriniz, siz hangisini seçerdiniz?

17)Dokunmak

Bir kere aşkla, arzuyla dokunduğunuz şeyle bir adım sonrasını düşünmeyeceğinizden emin misiniz? İstemeyeceğinizden ya da? Ha emin misiniz?

18)Müzik

Müzisyenler ve müziği gönlünü verenlere hak verebilirim çünkü şarkılardan taşan hisler de hiç fena değiller. Ama müzik eşliğinde sekse tam anlamıyla off diyorum.

19)Adrenalin

Bu yanıt da beni hiç şaşırtmayanlardan çünkü bazı insanların yaşamında seksten daha yükseğe çıkaran bir şey varsa o da adrenalindir. Ama iyi seks de adrenalin konusunda hiç fena değil.

20)Aşk

Aşk, hayatta her şeyin yerini tutabilir ama aşkla seksin yerini tutacak şey çok azdır. Siz ikisini birlikte yaşamaya bakın derim. Kirletmeden ve hep zenginleştirerek.

Yukarıda okuduğunuz 20 farklı şey, seksten daha önemli şeyler mi? Buna ben dahil kimsenin yüzde yüz doğru kabul edilecek bir yanıtı olamaz. Zira, hepimiz DNAlarımız kadar farklıyız. Ama yıllardır seks üzerine sayısız tez okumuş ve çalışmalar yapmış, insan hikayeleriyle çalışmış biri olarak söyleyebilirim ki gerçek anlamda iyi bir seks yaşayan biri, seksin yerine kolay kolay bir şey koyamıyor ve tercihte bulunamıyor. İyi seks yapılan bir partnerin yeri kolay dolmuyor ve seks, haz konusunda akla ilk gelen oluyor. Bu yanıtlar, “Size seksten daha çok haz verecek bir şey var mı?” sorusu altında alındı. Dolayısıyla önemden anlamamız gereken de bu. Yoksa birbirlerinden önem sıralaması yapılamayacak kadar farklı kavramlardan söz edildiği gün gibi ortada.

İyi seks ise başlı başına bir cumhuriyet, herkesin yatak odasında ilan etmesini dilerim.

OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞANDiva KadınOp. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880506 596 0396