Diva KadınOP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

BLOG

O’NA Notlar

O’NA Notlar

Bu notlar, hayatının en büyük korkusu Nefes’siz kalmak olan bir kadın için yazıldı. Benim tarafımdan. Hayatta en büyük yeteneksizliğinin ve dahası eksiğinin, hislerini sözcüklere dönüştürmek olduğuna inanan bir danışanımın hislerini arzu ettiği sözcüklere dönüştürmek için yazıldı. O’na verilmek üzere değil, kendime saklanmak üzere yazıldı. Artık hayatta olmayan bir kadın için yazıldı. Kendini kaybeden bir kadın için. Umarım tamamlanmış hisseder.

“‘Seninle geçirdiğim zamana biçecek paha yok. Birbirimizde doğrulanan yanlışlarımıza da. Filmin tam ortasında hayata dahi sıfırdan başlama hissine 'işte bu oldu!' diyeceğim bir tarif yok. Demem o ki; bir tek seni oldurabiliyorum içimde, bir tek seninle tamamım. Nazım bir sana geçsin, dalım bir seninle kırılsın, içim bir seninle yıkansın ve o ürkek barış güvercini gözlerin bir bana havalansın isterim. Gel bizi ve imkansızlıkla beslenen aşkı bağışla. Yan yana duralım. Arsızca seviyorum.

Biliyorum ki sonsuzluk, sensizlikten daha bitimsiz değil. Sığamam bir yere, yeni bir düş göremem. Hevesle oturamam bir sofraya, güneşin aydınlığını göremem içime inen gri perdeden. Her şey sen varsan tamam, ben seninle bütün bir insan. Biliyorum beni sevmeseydin yüz bulamazdım yüzüne sürmeye. Devam et sevmeye kaldığın yerden. Ne ben o gün gittim, ne aşk o gün bitti. Hayat bazen kıymet bilmek için böyle tatsız görünen fırsatlar vermez mi? Kabul edelim, aldık dersimizi. İyi ki içimde sonsuz olmak üzere doğdun... İyi ki sensiz kalmadan yaşamaya umudum var. 

Bizi 'biz' yapan şeyin ne olduğunu düşünüyorum biliyor musun? Aramızdaki mesafenin açıldığını zannederken kapanması. Birimiz bir adım geri giderken, bazen öfkeyle, bazen kırgınlıkla, bazen haklı, bazen haksız; diğerimizin en az iki adım ileri gitmesi. Kaybetmemek için... Birlikte geçen yılların kıskacında, sayısız anının ve tarifsiz anın sihri altında... Sen bir adım geri gittin ya şimdi, ben nereden baksan üç adım gelirim sana, kapatmak için mesafemizi. Sahip çıkmak için şans saydığım aşka. Gururum yok karşında. Hesabım kitabım yok. Yalnızca yürüyorum aramızdaki boşlukta. Daha mutlu bir yolu hak ediyoruz birlikte, aldık derslerimizi koyduk cebimize yolluk niyetine. Hayatı benimle adımlar mısın yine... Vazgeçmek zor.’

Sana bunları söyleyecektim. Boşlukta kıvrınan beynime söz geçirebilseydim ‘sana benimle kal, benim ol, beni sev, sevgimi al’ diyecektim. Diyemedim. İnsan bazen yaşamak istemiyor. Bunun bir tarifi yok, haklı bir gerekçesi de. Eğer zamanı geri alabilseydim yaşamak isterdim eminim. Ama o an istemedim. Evet insan bir an yaşamak istemiyor. O bir an belirliyor yaşamı. Bir insanı terk ederken bile daha çok düşünüyor insan kendini terk ederken düşündüğünden. Yaşamak isteyeceğimi düşünemedim. Düşündürebilirdin ama düşündürmedin. Veda edemeyeceğim için üzgünüm ama anladım ki veda edenler de veda etmiş olmuyorlar geride kalan onları unutmadıkça. Beni unutma. Yaşamaya devam et ama beni unutma, sevdiğimi unutma. Bir zamanlar beni sevdiğini unutma. Başkalarını da sev, insan sevmeyi bırakmamalı ama beni unutma. Kızma da bana. O an istemedim yaşamayı. Şu an olsa çok isterdim.

Beni terk ettiğinde düşündüğüm ilk şey ne olmuştu biliyor musun? Barıştığımız gün ağlaya ağlaya sevişeceğimiz. Belki gitmesem sevişirdik, bekleyemedim. Ben bekleyebilirken de sen gelmedin. Belki bu bir zaman kaymasıydı ve denk gelemedik. Beni unutma. Soluksuz kalırcasına sevildiğini, ağlayarak seviştiğini unutma. İhtimallerimizi unutma. Bir de ben en çok laleleri severim, onu unutma.

OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞANDiva KadınOp. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880506 596 0396