Diva KadınOP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

BLOG

Klitoris ile ilgili sırları açıklıyorum!

Klitoris ile ilgili sırları açıklıyorum!

Çatışma ile beslenen bir dünyada, elbette ki hepimizin üzerinde anlaşabildiği ve ortak paydada birleştiği en az bir şey var: Bunu yazar bunu söylerim  O da Orgazm. 

Bugünkü konum aslında Klitoris.Fakat kadın orgazmı aslında iki çeşittir. Biri diğerinden daha iyi mi? Net bir ayrım var mı? Hangisi daha güçlü? İlerde bunları da anlatacağım size.

Kadın dış cinsel organı yani sizinde görebildiğiniz kısım vulvadır. Vajina aslında vulva tarafından barındırılan boru şeklinde, ilişkiye girilen yerin adıdır yani, iç kanaldır. Klitoris vajinal açıklığın üstündeki küçük, düğme gibi, son derece hassas organdır.

Klitoris çok uzun süre gizemli kaldı. Size ilginç bir bilgi vereyim. Klitoris, 16. yüzyılda erkek bilim adamları tarafından "keşfedildi" diye bir bilgiye rastladım.

Sanki kadınlar daha önce orgazmın farkında değillerdi manası taşımasın. Yani böyle düşünmek istiyorumJ Koskocaaa 16. Yüzyıla kadar kadınlar ....... Yok artık... Hatta ve hatta klitorisin ilişki sırasında ne yaptığının bilimsel olarak gösterilebilmesi ancak 2009 yılında oldu L Doğruya keşfedilmesi gereken organ penis zaten, ne gerek var kadının organına...

Esas Kritik cümle şudur: Klitoris, vajina ve üretrayı çevreleyen, klitoüretrovaginal kompleks veya CUV olarak adlandırılan tüm iç sinir ve kas sistemlerinin dış ucudır. CUV'nin dış ve iç kısımları olduğundan, kadınların yaşayabileceği iki tür orgazm vardır: klitoral ve vajinal. Ama aslına bakarsanız kompleks bir grubun yani aynı sinir ve kas demetinin tetiklediği farklı iki bölümü gibi düşünelim.

❤ ❤ ❤

Klitoris, kadın anatomisinin büyüleyici bir parçasıdır. Sadece harika olduğu için değil, klitorisin tek amacı zevk vermektir. O kadar. İnsan vücudunda zevkten türetilen başka alanlar yok değil var; ama olsa da onlar başka amaçlara hizmet eder. Örneğin, penis zevk vermenin yanı sıra, üreme ve idrar sisteminin bir parçası. Aynı şeyi vajina için de söyleyebilirim size zevk verir, ama aynı zamanda kadınların üremesinde bir amaca hizmet eder. Sonuçta klitoris kendinizi iyi hissettirmek için kesinlikle orada.

❤ ❤ ❤

Kadınların çoğu, klitoris yoluyla daha hızlı orgazma ulaşır ve bunun iyi bir nedeni vardır: Erkek veya kadın kritik edildiğinde ve, diğer tüm insan vücudu ile kıyaslandığında en fazla  daha fazla sinir ucu klitoriste vardır. İster vajinal ister klitoral, ister erkek ister kadın olsun, tüm orgazmlar insan vücudu ve beyinde aynı genel etkiye sahiptir aslında. Nedir bunlar: ritmik kasılmalar, kasların gevşemesi ve beyin, oksitosin, dopamin ve prolaktin gibi iyi hissettiren hormonların hareketlenmesi. Bu kimyasalların vücudumuzda doğrudan ve ölçülebilir yararları vardır. Bu bize ne söyler peki : Orgazm ile herkes kazanır.

klitoris, orgazm sırları

Klitoris ile ilgili SIRLARI açıklıyorum bilimsel bilgiler eşliğinde

1- Her ne kadar klitoral orgazm her zaman garanti değilse de, kadınların yaşadığı tüm farklı orgazm türleri için en yaygın olanıdır. Ama ilginç olan, klitoral orgazmı elde etmek için kadınların %70- 80'i ya bir oyuncak, ya parmak, dil ya da partnerinin penisiyle o noktaya vuran doğru pozisyonda doğrudan klitoral uyarıya ihtiyaç duyar. Bu ne demek ilişki esnasında değil de sonrasında ya da öncesinde tatmin oluyorlar.

2- Klitoris ile vajinal açıklık arasındaki mesafenin daha kısa olması, yani vajinal açıklıklarına daha yakın kadınların, bu iki vücut parçası arasında daha uzun bir mesafeye sahip olan kadınlardan daha fazla orgazm olma şansına sahip oldukları tespit edildi. Hatta Bütünsel ve Cinsellik Eğitimcisi Lisa Hochberger, temel kuralın kadınların vajinal açıklıkları ve klitorisleri arasında yaklaşık bir başparmak mesafesinin ideal bir mesafe olduğu, bu şekilde de orgazm biçimine ulaşma şanslarının daha yüksek olacağını belirtiyor. Mekanizma da şu aslında penis ile vajinal giriş esnasında klitorise dokunma şansını arttmış oluyor.

3- Başka bir araştırmaya göre, klitoral orgazmlar 10 ila 30 saniye sürüyor, bu da ortalama 20 saniye. Dürüst olun hadi, bazen 30 saniye bile yetmiyor. Orgazm esnasında rahim ve vajinanızın kasılıp gevşemesi 3-5 kasılmadan ibaretken, daha güçlü bir orgazmda, saniyede bir gelen 15-10 kasılma olabiliyor.

4- 2014 yılında yapılan bir araştırmada, daha küçük klitorisi olan kadınların, daha büyük klitorisli kadınlardan daha az ve daha zor orgazm olduğu tespit edildiği söyleniyor. Araştırmada 30 kadın seçilerek genital bölgelerine MR yapılıyor, yaş ortalaması 32. Tarananların 10'u orgazm olmakta zorlanıyor. Onları daha düzenli olarak orgazm olan diğer kadınlarla karşılaştırırlarken, klitorislerinin sadece yukarıda belirtildiği gibi vajinal açıklıktan daha uzakta durmadığı, ama klitorislerinin asıl boyutunun ortalama olarak daha küçük olduğu tespit ediliyor.

5- Klitoral orgazm bir erkeğin boşaldığındaki orgazmından daha güçlü. Nasıl mı? İkisini karşılaştırmaya çalışmak teknik olarak imkansız ama, sinir uçlarına bakarsak, o zaman Klitoris 8,000 tane sinir ucuna sahipken (başka bir çalışmada daha fazla denilmekte!),bu da Penis başının sinir uçlarının iki katı kadar. Bari burda ...:)

6- Bu söyleyeceğim biraz üzücü ama ne yapalım anatomik olarak yapılabilecek bir şey yok maalesef. Dr. Diana Hoppe’ e göre Klitoris en fazla bir seks oturum için uygun. Bu ne demek: Peşpeşe orgazm olmak için uygun değil. Bunun nedeni, klitorisin kanla dolması ve orgazm olunca şişmesidir. Daha sonra, bir süre oldukça hassas kalabilir. O zaman, tekrar orgazm olursanız, rahatsızlık yaratabilir. Sonunda klitoris o kadar uyarılır ki, hatta acı boyutuna gelebilir. Sen hiç merak etme Diana teyze ben hem bilimsel olarak yayınlarda hem de klinikte hastalarımda bunun böyle olmadığını söyleyebilirim. İstediği taktirde rol yapmıyorsa yani, araya bir vajinal orgazm reklamı alıp sonra tekrar klitoral orgazm ile devam eden bir çok kadın biliyorum.

Neyse bu konuyu burda şimdilik bitiriyorum ama cinsellik ile ilgili defterimi bir kere açtım. Devamı gelecek...

♦ ♦ ♦
KADINLARDA ORGAZM
♦ ♦ ♦
OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞANDiva KadınOp. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880506 596 0396