Diva KadınOP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

BLOG

Kızlık zarı ne kadar kanar?

Kızlık zarı ne kadar kanar?

Kızlık zarı vajinanın girişinde olup, 0.5 cm kadar giriş olduğunda, kızlık zarına zarar verilebilir. İlk cinsel ilişki esnasında, ne kadar kan geleceğini tahmin etmek çok zordur. Kadınlar ilk cinsel birlikteliklerinde, daha önce çevrelerinden duydukları yanlış bilgiler doğrultusunda, tedirginlik yaşayabilmektedir. Kızlık zarının yapısal özelliği nedeniyle, insan insana benzemediği gibi, kızlık zarları da yapısal özellikleri ile çok farklılık gösterebilmektedir. Kişinin fiziksel özelliği de buna etken olabilmektedir.

Kadınların İlk İlişki Esnasında

Kadınların ilk ilişki esnasında, kanamayla ilgili duydukları endişeler yersizdir. Esnek olan kızlık zarında, hangi tür penis olursa olsun kanama oluşmaz. Eğer normal bir kızlık zarı ise, bir iki damla kanama olabilir. Kalın ve sert bir kızlık zarı ise, kanama yoğun yaşanabilir. Partneri ilk ilişki esnasında, kadın istemediği halde zorlarsa ve vajina bölgesinde kayganlaşma olmadığı içinde, aşırı sert hareketlerde bulunduğunda, vajina dokusunda yırtıklar oluşur ve bunun sonucunda da yoğun kanamalar görülebilir. Öyle ki, hastaneye götürüp cerrahi müdahale ile diktirmek gerekebilir. Kadınlar çevreden duyulan bilgiler doğrultusunda, ilk cinsel ilişkilerinde, çok kanama olacağı ve hastanelik boyutuna kadar gideceği kaygısı yüzünden ilk gece korkuları yaşamaktadırlar. Zamanla yaşanan bu sıkıntılar ilişkinin kalitesini de etkilemektedir. Oluşan ağrılar nedeniyle, kadın bacaklarını kapar ve kasılır. Bunların devam etmesi sonucunda ise, vajinusmus dediğimiz probleme doğru sizi iter.

Aslın da, ön sevişme, vajinanın yeterli oranda uyarılması ve ıslanmasıyla birlikte, kadın hiçbir sorun yaşamadan partneriyle birlikte olabilir. Yeteri kadar uyarılan kadın, cinsel ilişki esnasında bu tür problemler yaşamaz ve hiçbir şekilde, ağrı ya da yoğun kanamalar oluşmaz. Bu doğrultuda, yeterince kişinin kendini hazır hissetmeden cinsel ilişkiye başlamaması gerekir. Çünkü vajina kuru olacağından, zorlama ile birlikte bu bölgede yırtılmalar ve kanamalar yoğun yaşanacaktır. Sağlıklı bir birliktelik sürdürebilme aşamasında bunlara dikkat etmekte fayda vardır.

OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞANDiva KadınOp. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880506 596 0396