Diva KadınOP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

BLOG

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı?

Bildiğiniz gibi kızlık zarı dış genital bölgenin 0,5-1cm içerisinde bulunan bir yapıdır. Bebeklik döneminde dışardaki mikropların iç organlara geçmemesi için vücudun bir kapısı olduğu düşünülen ve ağzımızın iç dokusuna benzer bir yapıdadır. Bebek büyüdükçe, geliştikçe o bölge de genişleyip gittikçe incelir. Büyüme ve genişleme her kişide farklıdır. Kızlık zarı söylemi olarak anılan bu yapı, bazılarında çok ince, bazılarında kalın, bazılarında kalbursu, bazıların da ise içinde delik barındırmaz.

İlk ilişki esnasında penis vajina temasıyla bu yapı yırtılır. Kızlık zarının özelliğine göre kanama, ağrı ve acı (kişiden kişiye değişir) görülebilir. Kızlık zarı inceyse kanama, ağrı ve acı olmaz ya da çok az olabilir. Kızlık zarının kalınlığı arttıkça ağrı ve acı doku yoğunluğu fazla olduğu için daha fazla olacaktır. Fakat bu da kesin değildir.

Bazen hiç kan gelmeyebilir. Bu 3 durumda ortaya çıkabilir. Ya önceden bir ilişki yaşanmış ve önceden kızlık zarı yırtılmıştır, ya kızlık zarı esnektir ilişkiye girilirse bile kızlık zarı kanamaz, ya da ilişkide yırtılan yerde kan damarı bulunmadığı için kanamaz.

Esas Soru

Kızlık zarı dikildiği vakit bunu karşı tarafın anlayıp anlamayacağı?

Diyelim düğün tamiri yani geçici kızlık zarı dikimi yaptık. Biliyorsunuz bu dikim de kalan kızlık zarı parçaları dikilerek birleştirilir. Birleştirme kızlık zarının gerisinden birleştirilerek yapılır ki eğer bu geçici tamir, hakkıyla yapıldıysa dışardan bakan hiçbir göz Geçici kızlık zarı tamiri yapıldığını asla anlamaz. İlişki esnasında kızlık zarı yırtıldıktan sonra eğer ilişkiye girdiğiniz kişi sizi muayene etmek, o bölgeye bakmak, oral seks yapmak, parmakla ya da dille temas etmek isterse çok küçük ihtimalle de olsa dikilen ipliğin eline diline gelme ya da o ipliği görme ihtimali olabilir.

O yüzden yapılması gereken tek şey ilişkiye girdikten (geçici tamir yaptırdıktan sonra) partnerinize O bölgeyi inceleme şansı tanımayın. Diyelim kalıcı kızlık zarı tamiri yaptırdınız. İşlem sonrası 1-1,5 ay sonra doktorunuza kontrole gittiniz. Doktorunuz tamamdır sıkıntı yok, Artık ilişkiye girebilirsiniz dedi. Bu şu demektir. Bütün iplikler erimiş, bütün dikişler kaybolmuş, artık kimse bu işleme ait bir belirti orada göremez. Peki Siz ilişkiye girdiniz. Endişelisiniz , Hala bir kaygınız var. Eğer gerçekten kalıcı kızlık zarı dikiminiz başarıyla yapılmış ise karşınızdaki kişinin dikim yaptırdığınızı anlaması imkansız. Bunu anlayacak olan tek kişi bir kadın doğum hekimi olabilir. İlişkiye girdiniz, kanamanız oldu kızlık zarı yırtıldıktan sonra Bir doktora gidip muayene olsanız dahi kadın doğum hekimi önceden bu işlemi geçirdiğinizi anlayamaz. Sonuç itibari ile partnerinizin sizin kızlık zarınızı diktirdiğinizi anlaması imkansızdır. Eğer başarıyla gerçekleştirilmiş bir işlem yapıldıysa.

♦ ♦ ♦
KIZLIK ZARI DİKİMİ
♦ ♦ ♦
OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞANDiva KadınOp. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880506 596 0396