Diva KadınASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

BLOG

Kendimle Gurur Duyuyorum

Kendimle Gurur Duyuyorum

Kendimle gurur duyuyorum. Hayır bunu ‘Daha fazla gelişmeme, daha fazla yetkinlik sahibi olmama, daha fazla öğrenmeme ve uygulamama gerek yok’ sonucuna varacak biçimde yapmıyorum. Aksine beni yapabildiklerimin dahasına itecek ve emin adımlarla yürümem için hatırlatma olacak biçimde yapıyorum.

Kendime;  öncülük ettiklerimi, peşimden gelenleri, bilmeden biliyor gibi göstermek zorunda hissedenleri, yapmadan yapıyor gibi göstermek zorunda hissedenleri, fikir beyan etmezse geride kalacağı kaygısına kapılanları, alkışlayacağına iterek önüme geçmek isteyenleri, gelişmeden kendine fahiş etiketler basanları hatırlatıyorum. Çünkü bu beni daha da kamçılıyor.

Açtığım bir yol, gösterdiğim bir hedef olduğunu bilmek, beni bir Cumhuriyet kadını olarak mutlu ve onurlu kılıyor.

Beni ve gerçek adımlar atan tüm meslek erbaplarını örnek alanlarla ne kadar gurur duyuyorsam, olanca yaşlarına ve tecrübelerine rağmen birer taklitçi olmaktan öteye gidemeyenler için de bir o kadar üzülüyorum. Tazecik diplomalarına ve hayatın yaşlarına verdiği müthiş enerjiye rağmen üretmeyen, yalnızca sahiplenenlere de öyle. Kendinizi var edin. Bugün farkında değilseniz bile sizde de size özgü bir bakış açısı ve size özel bir pencere vardır.

Kendimle gurur duyuyorum çünkü kimi örnek aldıysam ona teşekkür ettim. Kendimle gurur duyuyorum çünkü neyi fark ettiysem ve dahası işaret ettiysem onu toplum için görünür yaptım.Cinsellik dediğimde, cinsel estetik dediğimde, çocuklara cinsel eğitim dediğimde, aile için cinsel terapi dediğimde, vajinismus toplumun yarası dediğimde, bir kadın ve bir doktor olarak yalnızdım. Şimdi ise ‘eko’ yapıyor sesim, bazen de taklit ediliyor. Ama kendimle gurur duyuyorum ki; tüm susturma ve değersiz kılma çabalarına rağmen eşsiz biçimde çıkıyor.

Güncelleme Tarihi: 12.01.2019
Assoc. Prof. Dr. Gökçen Erdoğan
Editör
Assoc. Prof. Dr. Gökçen Erdoğan
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır.
Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Assoc. Prof. Dr. Gökçen ErdoğanDiva KadınAssoc. Prof. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880533 283 8353