Diva KadınASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

BLOG

Kendi G Noktanızı Bulabilir Misiniz?

Kendi G Noktanızı Bulabilir Misiniz?

G Noktası

Kliniğimde karşımdaki koltuğa ıkınarak sıkılarak tek gelip oturan kadınlarda listemde cinsel terapi de yazıyorsa altından genellikle ORGAZM sorunu çıkıyor. CİSED yani cinsel sağlık enstitüsü derneği başkan yardımcısı olarak yaptığım açıklamalarda genel olarakorgazm sorununun % 60 olduğunu söylesem de kliniğimde yaptığım çalışmalarda bunu kategorize ettiğimde %90 kadının vajinal orgazm olmak istediğini ama olmadığını söylemek isterim. Esas sorun şu %60 kadın ne vajinal orgazmı ne de klitoral orgazmı deneyimlememiş, hatta kliniğimde yaptığım çalışmada orgazm kelimesini bilmeyen kadın oranı %10 a yakın. Orgazm olduğunu ama filmlerdeki ya da duyduğu gibi yoğun bir orgazm yaşamadığını söyleyen kadın oranı nerdeyse%100. Sizinle dramatikolan bir çalışma sonucumu daha paylaşmak isterim ki: Orgazm olduğunu söyleyen kadınların %65 i ilişki esnasında değil sonrasında kendi kendini tatmin şeklinde orgazm oluyorken, bu oranın %99 u partnerine orgazm taklidi yapıyor.

Gelelim Esas Konumuza

Canlarım bu noktanın adı niye G noktası sizce? Anlatayım..

G noktası 1940’lı yıllarda Jinekolog ve Seksolog sevgili meslektaşımız Dr. Ernest Grafenberg tarafından tariflenmiş bu yüzden de soyadının baş harfini bu noktaya vermiştir. İtalyan akademisyen L"Aquila Ünversitesi araştırmacılarından Dr. Emmanuele Jannini"ye göre, uyarıldığında orgazmı sağlayan G Noktası, kadının midesine doğru vajinanın en dip bölgesinde bir yerdedir.

Ama G Noktasının yeri halen bir tartışma konusudur. Çünkü G Noktasının yeri kadından kadına değişir. Her kadında var mı? Var ama..

Aslında G Noktası, erkekte penis başındaki asıl cinsel uyarı noktasının kadınlardaki karşılığıdır. Teorik olarak G noktasının yerinin vajinanın üst duvarında girişin yaklaşık 4 cm içerisinde, üst duvarda, idrar kanalının hemen komşuluğunda erkekteki PROSTAT bezine benzer olan SKENE bezlerinin karşılığıdır diyebilirim. Bu bölge uyarıldı diyelim, bu esnada işte bu bezden salgı üretilir ve uyarılma gerçekleşir.

Peki teorik olarak yerini bilmek yerine pratik olarak bulunabilecek bir yöntem anlatacağım size. Yatar pozisyona geçin, bacaklarınızı dizlerden kırarak kaldırıp muayene pozisyonu alın. Vajina girişinden itibaren içeriye doğru 4-5 cm ilerlediğinizde parmaklarınızın içi yukarıyı görecek şekilde yani saat 12 hizasında olsun. Ortalama 2 boğum diyelim. Vajina duvarının ön tarafında idrar torbası yani mesane var. O zaman G noktası nerde? vajina ile idrar kanalı arasında kalan bölgede. Eğer hissetmek istiyorsanız elinize girişten itibaren ilerlediğinizde daha pütürlü, süngerimsi ve kabarık bir alan olarak hissedebilirsiniz.G noktası vaginanın tavanında değil tavanının içinde yer alır. O yüzden de üstten derin olmayan temaslarda ve bazı pozisyonlarda G noktasının uyarılmaması bundandır. Derinlemesine, uzun süren ve basılı bir şekilde olduğu taktirde uyarılma başarısı çok yükselir.

Orgazmın ilk aşamasında zevkin yanında bir de komşu organ olduğu için rahatsız etmeyen bir idrar yapma isteği, işeme isteği gelebilir. Kısa süreli olan bu duygu uyarı devam ettiği sürece yerini zevke bırakacaktır. Bir süre sonra ki bu süre genellikle 2-4 sndir kadında tabiiki erkek kadar olmasa da bir boşalma sıvısı salgılanır. Ama bana hep sorduğunuz bir soruyu da cevaplayayım isterseniz…

  1. Erkekler kadar yoğun bir boşalma sıvısı anotomimiz gereği olmaz.
  2. Filmlerde izlediğiniz kadınların kovalarca boşalması KESİNLİKLE yalandır. Kadından kadına değişmekle beraber bu sizi neden benim bu kadar sıvım olmuyor diye endişelendirmesin.
  3. Siz bu sıvıyı bazen hissetmezsiniz dahi.

Sonra Bizi Ne Bekliyor Peki

G noktası uyarıldı, zevk er meydanına çıktı, hormonlar değişmeye başladı, beyin cinsellik trafiğini açtı, kalp hızlandı, sıcak basması ve soluk alış verişinizde artma oldu. Bunları bu kadar eze eze ve uzun uzun anlatmama rağmen sığacağı zaman en fazla 9 sndir.

Bilimsel çalışmaların bazılarında rastladığım ve sizinde bilmenizi istediğim önemli bir konu da şu:

Cinsel ilişki sırasında penis G Noktası nı daha az uyarırsa ya da östrojenhormunun etkisi ile vajina tavanı kalınlaşır ise bazen G Noktasının uyarılmasında azalma ya da uyarılamamaya neden olur ve zamanla G Noktası yavaş yavaş ortadan kaybolabilir. Bu ne demektir peki? Bazen zamanla G noktası kaybolabilir ya da duyarsızlaşır.

Amaaaaa Canlarım unutmayın cinsellikte en duyarlı yer KLİTORİS’tir ki dolayısıyla EN ÇABUK, NOKTASAL, İNCE ama DERİNDEN güçlü orgazm bu bölgenin uyarılmasıyla meydana gelir. Duyarlı bölgeler demişken memeler, meme uçları, alt dudaklar ve vajinadır. Bu meşhur G Noktası ise vajinanın en duyarlı bölgesidir. (Başka noktalar da var bunu ayrıntılı olarak bir konuda size anlatacağım) G noktasının uyarılması daha güçlü ve yoğun ama lokalize bir orgazma sebebiyet verse de orgazm oluşumunda birincil bölge klitoristir.

G Noktası birkaç santim büyüklüğündedir ve bu bölgedenilişki esnasında PDE-5 adlı bir protein salgılanır. O zaman "PDE-5 Protein Salgısı" fazla ve SkeneGuddesi büyük olan kadınlar daha kolay orgazm olurlar. Peki Acaba bu şu mu demek? Orgazm için bir ilaç geliştirsek ve içine bu proteini koysak işimizi görür mü? Daha yapılmadı ama en azından bu işle uğraşan birilerinin kulağına kar suyu kaçırmış olayım tüm bu sıkıntıdan muzdarip olan kadınlar adına…

Şunu söylemek isterim ki aslında G noktasının uyarılması da diğer tüm uyarılmalarda olduğu gibi kadının kendini güvende hissetmesi, dış çevre uyarılarının minumuma indirilmesi, kadının orgazm olma hedefine değil de andan güzel vakit geçirmek düşüncesine sahip olması durumunda en üst seviyede olur. Bazen G noktası olmasına rağmen tam olarak cinsel uyarılma olmaz, tahrik ve istek olmaz, ve dikkat toplanamaz ise maalesef orgazm gerçekleşmeyebilir.

Kadınlarınki gibi erkeklerin de bir "G Noktası" vardır. Kaka deliğinin 3-5 cm içinde ve penisle anüs arasındaki bu bölge son derece duyarlıdır. Hatta bazı erkekler sadece bu bölgelerinin okşanmasıyla orgazm bile olabilirler.

Ama canlar şunu söylemek isterim ki cinsel hiçbir uyarılma olmaksızın yalnızca G noktasının uyarılmasıyla bir kadın orgazm olmayacağı gibi, bir kadın yalnızca beyin olarak hayal kurarak ve yeterince isteyerek elle ya da penis ile ya da hiçbir alet kullanmadan orgazma ULAŞABİLİR.

Bu arada orgazmı arttırmak ve süresini uzatmak için G noktasına yaptığım dolguyu yani G SHOT , G-shot bir sonraki konuda ayrıntılı anlatacağım.

Güncelleme Tarihi: 03.09.2018
Assoc. Prof. Dr. Gökçen Erdoğan
Editör
Assoc. Prof. Dr. Gökçen Erdoğan
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır.
Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Assoc. Prof. Dr. Gökçen ErdoğanDiva KadınAssoc. Prof. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880533 283 8353