Diva KadınOP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

BLOG

İlk Cinsel İlişki Tavsiyeleri?

İlk Cinsel İlişki Tavsiyeleri?

İlk cinsel ilişki kadınların yetiştirilme tarzı, kültürel yapı ve bekaretin namus timsali olarak gösterilmesi kadının çok çekingen bir tutum sergilemesine neden olmaktadır. Kadın öncesinde biriyle bir ilişki yaşamadıysa ilk gecede kanama olmaması takdirde boşanmalara, kadına şiddete ve hatta ölümlere kadar gidebilmektedir. Öncelikli olarak çiftler ne zaman ilişki yaşayacağına, bir zorunluluk olduğunu bilmeden, tesir altında kalmadan ve her iki tarafının da bunu isteyerek bilinçli olmaları gerekmektedir. Bu yazımızda ilk cinsel ilişki tavsiyeleri konusundan bahsedeceğiz.

İlk defa cinsellik yaşayacak çiftler çevreden duydukları olumsuz konuşmalar sonucunda kaygılanabilir. Kadınlarda kanamanın çok olması ya da hiç olmaması, ağrı duyacağı korkusu, erkeklerde ise sertleşme veya erken boşalma gibi problemleri beraberinde getirebilmektedir.

İlk Defa Cinsel İlişkiye Girecek Olan Kadınlara Tavsiyeler?

Kadınlar genellikle cinsellik konusunda daha çekingen bir tavır sergilemektedirler. Bu durum topluma bağlı olan konulardan kaynaklanmaktadır. İlk gece veya ilk ilişki korkusu olarak geçen bu korku sizleri cinsel ilişkiden soğutabilmekte ve uzak durmanıza sebep olmaktadır.

Kanama durumu halk arasında kızlık zarı olarak bilinen hymenin yırtılmasıyla meydana gelmektedir. Yalnız kızlık zarınızın yapısından dolayı ilk cinsel ilişkiyi yaşadığınızda kanama yaşanmayabilir. İlk defa cinsel ilişki yaşayacak olan kadına yapılacak tavsiyeler arasında korkak davranmayın ve ön sevişmeyi ihmal etmeyin.

İlk Defa Cinsel İlişkiye Girecek Olan Erkeklere Tavsiyeler?

Cinsel birleşme hem erkek hem de kadınların doğasında yer alan bir dürtü olabilmektedir. Bu durumun yalnızca bir ihtiyaç veya bir istek olarak bakılması doğru bir konu değildir.  Kadınlara çok nazik davranmanız ve anlamanız cinsel deneyiminizi en üst düzeyde etkileyecektir. Özellikle, ön sevişmeyi es geçmeyin.

İlk defa cinsel ilişkiye girmeniz, tecrübesiz olmanız size hiçbir şey kaybettirmez. Cinsel ilişki esnasında partnerinizin vücudunu tanımaya özen gösterin ve yavaş yavaş ilerleyerek farklı ve zor pozisyonlar denemeyin bu size olumsuz bir durum yaşatabilmektedir. Eşinizin veya partnerinizin isteklerine kulak verin. Cinsel ilişki esnasında kadının hoşuna gitmeyen veya istemediği bir durum olabilir. Muhakkak partnerinizi dinlemeli ve cinsel ilişki esnasında asla egemen bir tavır sergilememelisiniz.

Cinsel Danışmanlık Hizmeti Alınmalı?

Çiftlerin evlilik öncesi ilk gecede yanlış ve doğru bilinenleri nasıl uygulayacağı ile ilgili bir cinsel danışmanlık hizmeti almak eşler arasında önemlidir. Bu durum ilk gece için oldukça faydalı olacak ve çiftlerin cinsel ilişki esnasında hazırlıklı olmaları açısından ve sorunların çözüme kavuşturulmasında önemli bir etken olmaktadır.

İlk Cinsel İlişki Aceleye Getirilmemeli?

Düğün öncesi hazırlıklar insanların hayatında bir koşturmaca içinde geçmekte ve bu durum yorgunluğa ve uykusuzluğa neden olmaktadır. İlk cinsel ilişki aceleye getirmemeli çünkü bu durum çiftlerin birbirlerine eziyetten öteye gitmez. Öncelikle çiftlerin gün boyu o koşuşturmada kendilerini rahatlatıcı bir duş ve güzel bir uyku sizi daha enerjik yapacaktır.

Anlayışlı Olunmalı?

Çiftlerin birbirlerine karşı anlayışlı olması, sağlıklı bir cinsel hayatın gerçekleşebilmesi açısından oldukça önemli olmaktadır. Çiftler arasında cinsel ilişkinin olumlu yönde ilerlemesinin altın kurallarından biri,  iyi bir iletişim kurmak, partnerinizi rahatlatmak, eğer kişi ilişkiye girmek istemiyorsa zorlamamaktır.

Kadın ilk ilişki esnasında canının yanacağını ve acı çekebileceğini düşünebilir. Oysaki onu rahatlatacak kişi erkektir. Erkek  eşine  güven vermeli ve ona karşı hoşgörülü, nazik, sevecen davranmalı ve bu konuda duyarlı olmalıdır. Kadın da eşine güvenmeli, cinsel birliktelik yaşanmadan gevşemeli ve birlikte rahatlamalı ve eşiyle birlikte haz almalıdır. Unutmayın ki, korkularından arınmış bir kadının cinsel yaşantısı sağlıklı bir biçimde ilerlemektedir.

OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞANDiva KadınOp. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880533 283 8353