Diva KadınOP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

BLOG

EVDE KALIN!

EVDE KALIN!

Canlar geçtiğimiz günlerde size ülke olarak sağlık sistemimizden yana şanslı olduğumuzu söylemiştim. Bugün Sağlık Bakanlığı'mız, yayımladığı genelgeyle çok doğru bir adım attı; artık özel hastaneler ve vakıf hastaneleri de salgın hastanesi olarak kabul edildi. Bu da demektir ki pilot olarak seçilen devlet hastaneleri dışında hastaneler de hazır ve olmayanlar da hazırlanacak.

Türkiye'de yoğun bakım yatağı sayısı 40bin. bu çok ama çok önemli, kayda değer bir sayı. Ayrıca akıllı kullanımla bu sayıyı artırmak da mümkün. Buna ek olarak ameliyathanelerimizdeki anestezi bölümleri de yoğun bakım ünitesinin tüm donanımına sahip olduğundan onlar da ihtiyaç durumunda değerlendirilebilir.

Yurt dışı seyahatlerimde Avrupalı meslektaşlarım bu sayıları duyduklarında çok şaşırıyorlardı. Kendimi çok şanslı hissettiğim ve gururlandığım zamanlardı bunlar. Sanırım şu an hepimiz bu gururu ve mutluluğu hissediyoruz.

Dilerim asla ihtiyacımız olmaz ama olursa da imdadımıza yetişecek bir sağlık sistemimiz ve özverili, geniş bir sağlık personelimiz olduğunu bilmek, hafifletici. Üstelik sistemimizin doğru işlemesi için, yetkililerimiz kriz anlarında vardiyaların düzenlenmesinden karantina katlarının ayrılmasına dek bir sürü ayrıntıyı da gözden sık sık ve titizlikle geçiriyorlar. N'olur müsterih olun, korunun, sakının ama yüksek moralli olun ve meslektaşlarımı balkonlarınızdan alkışlayan elleriniz dert görmesin!

İnanın hak ediyorlar, gördüğünüz ve göremediğiniz her şey için...

OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞANDiva KadınOp. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880506 596 0396