Diva KadınOP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

BLOG

Eros, seni sakar tanrı!

Eros, seni sakar tanrı!

Eros, seni sakar tanrı!

Biz aşka meyilli ve basiretsiz kulların öyküneceği türde bir tanrı. Sakarlığın ve aşkın kutsal kitabını yazan ve yazdığı kitap, günümüze defalarca değişerek gele bir garip tanrı. Ava giderken avlanan tanrı.

❤ İnsan hiç annesinin tahtını güzelliğiyle tehdit eden ve onun için tehlike oluşturan birini vurmaya giderken kendini vurur mu? İnsan, belki. Peki ya Tanrı? Tanrılar da aşk karşısında çaresiz ve aciz kalabiliyormuş meğer. Eros’un okları bile intikam duygusuyla savrulacağı yerde el ayak karışması, kalp çarpıntısı, midede patates kızartması cızırtılarıyla hedefi şaşırabiliyormuş. Şimdi lütfen herkes dizlerini dövmeyi bıraksın. Yalnızca siz küçük düşmediniz ve yalnızca siz kendinizi aptal hissetmekten mutluluk duyuyor değilsiniz. şu anda hepimizin üzerine hafiflik, adeta teselli armağanı gibi iniverdi.

Aşktan ne yapacağını bilemeyen Tanrı Eros ve Aşk karşısında güçlü kalabilme umudunu hala taşıyan insanoğlu. Çıkmadık candan kesilmeyen umut ve canı çıkmayasıca Eros!

Misal Eros Psykhe’yle sinemaya gitse kulağına fısıldayıp “sana aşığım” demek için kırk kere düşünür ama Psykhe filmdeki sahneye dair bir şey söylemek için şöyle usulca Eros’a sokulsa, Eros dudağına pat diye yapışıverirdi. Hangisi daha zor? Aşkını ilan etmek mi tutup dudağından öpüvermek mi? Kolay olan, sabırsız olanın olur ettiği.

Eros’un tokat yiyip sinemada terk edilmemesi için gerekli olanları açıklıyorum:

  1. Basit bir kul olmak,
  2. Psykhe tarafından “şapşal şeeey” olarak görülmek,
  3. Öpücüğün zaten bekleniyor olması.

Psykhe’nin o öpücüğü veriyor değil de bekliyor olmasının nedenleri ne derseniz;

  1. Afrodit’ten bile güzel olması,
  2. Psykhe’nin kanında Türklük olması,
  3. Kadın iradesinin daha güçlü olması.

Eros’la Psykhe, evlilik teklifi, isteme, söz, nişan, bohça olaylarını atlatınca, Eros Kurban Bayramı’nda Psykhe’nin kapısına kurbanlık gelin koçuyla gidince, kınada avuca altın koyulup nikahta ayağa basılıp düğünde Erik Dalı oynanınca zifaf gecesinin gerçeği değişir mi peki? Hayır. Hormonlar kullara ettiğini tanrılara da eder. Seks, her zaman satar Ve seks her zaman streslere galip gelir. aşk topraktan toprağa değişse de libidoyu inkar eden taş olsun

OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞANDiva KadınOp. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880506 596 0396