Diva KadınASSOC. PROF. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

BLOG

Erkeklerin En Büyük Cinsel Sorunu Erken Boşalma

Erkeklerin En Büyük Cinsel Sorunu Erken Boşalma

Erkeklerin en büyük cinsel sorununun erken boşalma olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. Ama bir başka sorunları da bütün erken boşalma sorunlarını bir arkadaşlarının başına gelmiş gibi anlatmaları.

Erken Boşalma Problemi

S: Doğumumdan sonra eşimde erken boşalma sorunu başladı. Cinsel hayatımıza toplam 7 ay ara vermiştik ve bu sürenin sonunda yeniden başladığımızda aynı şey tekrarlanıp durdu. Ama eşime bir cinsel terapiste gitmeyi önerdiğimde ‘sen git ve abinin ya da kuzeninin sorunu olarak sor, ne yapılacaksa yapalım’ diyor. Bu ezbere alınacak bir ateş şurubu değil ki ben gidip bu şekilde sorayım. Birlikte gitmemiz gerekmiyor mu? Bu şekilde çözmek mümkün mü? Çünkü onu ikna edemiyorum. Ya da belki siz bir şeyler önerebilirsiniz.

C: Cinsel yaşama uzun aralar vermek kadını nasıl etkiliyor ve yeniden adapte olmasını engelliyorsa erkek için de aynı etkileri yaratabilir. Tabi bu heyecan, tekrarlanan acemilik hissi gibi nedenlere dayanabilir. Ancak sorun bu olmayabilir de. Fizyolojik bir sorun olup olmadığını anlamanız için öncelikle üroloji muayenesinden geçmeli ve ardından terapistinizle görüşmelisiniz. Her cinsel sorunun kendine özgü bir karakteri, nedenleri ve hikayesi vardır. Bu hikayeyi, çocukluktan yetişkinliğe giden süreçte yaşanan ve düşünülen her şey etkileyebilir. Dolayısıyla yapılması gereken şey, uzmanın eşinizle ve hatta sizinle konuşması, sizin için belirleyeceği yolu izlemesidir. Ama kısa ama uzun bir yol. Eşiniz, bizzat gitmeye ve bu sorunu konuşmaya razı gelmeli. Bunu nasıl başaracağınıza gelince; terapistinizle bir telefon görüşmesi yapmasını sağlayabilir ve bu konudaki uzman görüşlerine ilişkin videoları izlemesini, makaleleri okumasını sağlamakla başlayabilirsiniz. Ayrıca bilmesi gereken en önemli şey; yalnız olmadığıdır. Türlü nedenlerle erken boşalma sorunu yaşayan erkekler o kadar fazlalar ki..

Güncelleme Tarihi: 12.01.2019
Assoc. Prof. Dr. Gökçen Erdoğan
Editör
Assoc. Prof. Dr. Gökçen Erdoğan
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır.
Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Assoc. Prof. Dr. Gökçen ErdoğanDiva KadınAssoc. Prof. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880533 283 8353