Diva KadınOP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

BLOG

Çocuklar Dokunulmazdır!

Çocuklar Dokunulmazdır!

Benim Türkçem fena değildir. hislerimi anlatmakta çoğu zaman zorlanmam. ama bazen bir yumru gelip oturuyor boğazıma, konuşamayacak gibi olduğumdan yazmak istiyorum.

Anlıyorum ki benim de anlatırken çok zorlandığım hisler var. Ben de bir insan, bir kadın ve bir anne olarak ne denli çaresiz ve yalnız bırakıldığımızla yüzleştikçe, kendi dilimde dert anlatmakta yetersiz kalıyorum. bizi böyle büyük dertlere salan sistemi sorgulamalıyız! Toplumsal ve siyasi dilin, geldiğimiz noktada nasıl bir teşviki olmuş, bunu gözden geçirmeliyiz. yargının ne denli bağımsız olduğunu, nerede çürüdüğünü ve yapılması planlanan ya da yapılan değişikliklerin insanı ve daha da mühimi çocukları ne denli koruyacağını titizlikle hesap etmeliyiz.

Çocuğun beyanı esas kabul edilmelidir!

Çocuğun beyanı esas kabul edilmelidir! Zira çocuklar plan dahilinde kurgusal yalanlar söylemez ve yaşlarının üstündeki durumları yalnızca hayal güçleriyle bu denli yorumlayamazlar.

Konuşun Pedagog arkadaşlarım, Konuşun Psikiyatrist arkadaşlarım, Konuşun Psikolog arkadaşlarım.

Çocukları, aileleri dahil herkesten koruyacak kadar bizim ve asla dokunamayacak kadar özel ve bağımsız kabul etmeliyiz. Bu çarpıklığın neresinden tutsam elimde kalıyor. haberdar olabildiğimiz ve olamadığımız, istismar mağduru binlerce çocuk; yargının güçlü kanatları altında ne pahasına olursa olsun korunmayı hak ediyor ve biz buradayız!

Sosyal medya, yeni dünyanın basını, medyasıdır. ben ne yapabilirim ki demeyin ve bugünün habercileri olun. İnanın yaratmak zorunda kaldığımız kamuoyuyla çok şeyi değiştirebiliriz. Keşke bunlara gerek kalmasaydı ve her şey "gelen tepkiler üzerine" yoluna girer halde olmasaydı... ama madem böyle, güçlerimizi birleştirelim. çocuklar dokunulmazdır!

Bu ülkede halkın vekili olmaya, halkın oylarıyla hak kazanmış herkesi bu ülkenin çocuklarına sahip çıkmaya ve koltuklarını hak etmeye çağırıyorum. çocuklar, çocuklarımızdır!

OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞANDiva KadınOp. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880506 596 0396