Vajina Sarkması

Günümüzde kadınlar iç ve dış güzelliklerinden ödün vermezlerken, daha rahat daha mutlu olabilecekleri işlemlerden de kaçınmaktadırlar. Bu durum kadınların çoğunda öz güven eksikliği ile birlikte, tüm sosyal hayatlarını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Vajinanın iç kısmında bulunan halk diliyle küçük dudaklar bazı nedenlerden dolayı sarkar ve birbirinden ayrılır. Bu ayrılma haliyle görsel olarak kötü bir görüntüye yol açar. Cinsel organını beğenmeme birçok cinsel fonksiyon bozukluğuna da neden olabilir. Vajina sarkma ameliyatları günümüzde sık yapılan genital bölge açısından önemli bir operasyondur.

Dudak küçültme operayonları için detaylı bilgi için tıklayınız.

Ergenlik döneminden itibaren, fiziksel olarak bu değişimlerin olması çok normal ve kadınların yüzde 50’sinden fazlası bu sorunu yaşamaktadır. Vajinadaki sarkmalar en başta genetik nedenlerden dolayı doğuştan olabilmektedir. Vücudumuzda ki değişiklikler neticesinde, vajinanın şekli ve rengi de değişkenlik göstermektedir. Doğum sonrası oluşan tahribatlar, ilerleyen yaşa bağlı olarak vajende genişlik, sarkıklık ve gevşeklik gibi sorunlarla birlikte, yine aşırı kilo alıp verme durumunda da kadınlarda vajinal sarkmalar görülür.

Normalde kadınlarda, dış dudaklar iç dudakların dışındadır ve içeride bulunan iç dudakları örter. Bu nedenle, iri iç dudakların dışarıya sarkması kişilerde estetik görünüm ve işlevsel yönlerden sorunlar yaratmaktadır. Bazı kadınlar doğuştan asimetrik yapıda iç dudak yapısına da sahip olabilirler. Yani bir dudak diğerine göre, daha büyük veya kısa olabilir. Böyle durumlarda da vajinadaki sarkmalara cerrahi operasyon uygulanabilir.

Diğer taraftan, vajinadaki sarkmalar dudakların geniş yapraklı ve kırışık olması sebebiyle bir takım enfeksiyonlara da zemin hazırlamaktadır. Bu bölgenin temizlenmesinde zorluklar oluşabilmekte, bu durum haliyle vajinal iltihaplara neden olmaktadır. Kadınlarda zamanla hijyenik zorluğundan dolayı akıntıya ve kötü kokuya da sebebiyet vermektedir. Adet zamanlarında pede yapışarak lokal travmalara, cinsel ilişki esnasında dudakların başıboş olmasından dolayı içeriye doğru baskı yapması durumunda ise ağrı ve acı oluşması, buna bağlı olarak kadınlarda, bazı durumlarda geç boşalmaya hatta boşalamamaya neden olabilmektedir.

Bu ameliyatı olmayan kişiler tabi ki, sağlık açısından bir şey kaybetmezler. Fakat iç dudaklarının sarkık olması bazı kadınlarda utanma, vajinal bölgeyi saklama gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bayanların sık talep ettikleri şekliyle, iç dudaklarının büyük, sarkık, şekilsiz, küçük veya eşit olmaması gibi şikâyetler kadınların dar tayt ve mayo giydikleri zaman görüntü anlamında rahatsızlıklarına neden olmaktadır.

Bu ameliyatı olmayı düşünenlere Özel Bölge Estetiği…Tıklayınız.

Vajina ameliyatlarını isteyen herkes olabilir. Doğum yapmış veya yapmamış evli veya bekar hatta kızlık zarına zarar vermeden küçük yaştaki genç kızlarımızın da bu operasyonu olmalarında herhangi bir sakınca yoktur. Bu tür ameliyatlar 30 dakika kadar kısa bir sürede yüz güldüren sonuçlar vermektedir. Ameliyat sonrası kadınların %90’ınından fazlasında sonuç olumlu olup, vajinadaki değişiklik ve düzgünlük çoğu kadınların beklentilerini karşılamaktadır.

Cinsel duyarlılığı arttırmak için bu ameliyatlar ile birlikte klitoris estetiği ameliyatı da yapılabilir. Klitoris cinsel ilişki sırasında alınan haz ile doğrudan ilişkili olup, klitoris üzerinde bulunan fazla dokular cinsel haz ve orgazma ulaşmanın önünde engel teşkil eder. Klitoris estetiği ameliyatında, klitoristeki fazla dokular temizlenir. Klitoris üzerinde fazla dokunun bulunması, küçük dudaklarının sarkık ve büyük olması ile de bağlantılı olduğu için genellikle labioplasti ameliyatı ile de birleştirilir. Klitoris estetiği sonrasında hastalarımız kaliteli bir cinsel yaşama kavuşurlar.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir