Tıp Bayramım

Ben kan görebiliyorum, bakabiliyorum ona uzun uzun. Elim mecbur, belki de ondan. Bir organdan bir insan çıkaran elim. Uzanan eli tutan elim. Kadının omzunda duran elim. Yarayı iyi eden, zamanı şifa eden elim. Mesleğime aşık elime şükürler olsun!

Beni insan olmakla yükümlü kılan aileme, darlığımda varlığına sığındığım sevdiklerime, beni işe yarar kılan ve gönlüme sığışıp duran hasta ve danışanlarıma, her çocuğu benimmiş gibi hissettiren çocuklarıma, benimle hislenen tüm dostlarıma… Ama bugün en çok ve en çok, sihirli ellerini aklıma ve kalbime dokunduran, hekimliği bana aşkla anlatan hocalarıma, sonsuz teşekkürler. Minnetle selamlıyorum hepinizi. Ellerinizden öpüyorum.

Dün bizim bayramımızdı, sağlığa vesile olabildiğimiz sürece bayramımız, bugün yarın ve tüm yarınlar, ömür yettikçe. Ama ne zaman bütünüyle tadı çıkar biliyor musunuz bayramın; ülkemin her köşesine eşit ve kusursuz sağlık hizmeti götürebildiğimizde mesela. Ölü bebekler ve ölü annelerin ağırlığıyla sona ermeyince doğumlar. Şifasız bir illet, imkansız bir millet kalmayınca. Vitamini de proteini de tam olunca insanın ve sayılmayınca kemikleri insanlığın. Teşhise geç, çarede hiç kalınmayınca… Hal kalmayınca sevinç gözyaşları dökmekten ve can çıkmayınca tüm sevdiklerini sırayla gömmeden… Hayat, dualarımızı, hayallerimizi aratmadığında… Bayramımız işte o gün bayram gibi bayram!

Mesleğim benim bayramım… Kendimin ellerinden tutuyorum ve yürüyorum hiç durmadan. Meslektaşlarımla gurur duyuyorum! Alkışlayan ellerimle selamlıyorum hepinizi, ellerimize şükrediyorum.

Mahremiyet sınırlarınızın içine sizin de rıza ve isteğiniz ile, girerek sizinle yatak odanızın alını, morunu, terinize, kokunuzu, şehvetinizi, korkunuzu, eh işte’nizi, harikanızı konuşmak ve sizi kendi ile beraber başkalarını da lâyığı ile seven bireyler haline getirmek için buradayım. Doktor kimliğim, cinsel terapi yetkinliğim,  toplumsal bilincim, anneliğim, kadınlığım, insanlığım ve tabiî ki güvendiğim ekibimle kapımda sorunlarınızla girip sorunsuz çıkmanız ve hatta çoğalmanız için varım.

Tıp Bayramımı kutlayan herkese teşekkürler..

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir