Diva KadınOP. DR. GÖKÇEN ERDOĞAN0312 417 1788MENÜ

BLOG

Kızlık zarı tamiri

Kızlık zarı tamiri

Her kadında farklı şekillerde bulunan kızlık zarı, kadının üremesini sağlayan vajinanın üzerini sarmakta olan bir zardır. Her kadın da bulunmakta olan kızlık zarı; Septat Hymen (Bölmeli Tip),Subseptat Hymen (Yarı Bölmeli Tip),Cressent Hymen (Yarımay Şeklinde) ve Cribriform Hymen (Çok delikli) gibi şekillerde olabilir. Kadının bekaretini temsil eden kızlık zarı, çeşitli durumlar sonucu yırtıldığı zaman kızlık zarı tamiri yapılabilir.

Bekaretin önem taşıdığı bir toplumda, kızlık zarının yırtık olması toplumda kabul görülmeyen bir durumdur. Bu nedenle bir şekilde kızlık zarı yırtılan kadınlar; kızlık zarı dikimi olarak da bilinen kızlık zarı tamiri yolunu tercih ediyorlar. Bir şekilde kızlık zarı yırtılmış olan kadın için kızlık zarı tamiri büyük önem arz etmektedir. Bu operasyon süreci söz konusu kadın için bir nevi yaşamının dönüm noktasıdır.

Kızlık zarı dikimi için tercih edilecek olan hastane ve doktor seçimi oldukça önemlidir. Kızlık zarı dikimi durumu genellikle gizli tutulduğu için çok duyurulmadan, kısa sürede yapılmak istenmektedir. Bu durum beraberinde, yeterli miktarda araştırma yapamamayı getirecektir. Oysa kızlık zarı dikimi için seçilecek olan hastane ve doktor iyi araştırılıp seçilmedir. Kızlık zarı dikimi bir; kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Kızlık Zarı Tamiri (Dikimi) Nerede Yapılır?

Bu denli önemli bir konuda doktor seçimi yapmadan önce kızlık zarı dikimi ve kızlık zarı tamiri yapacak olan doktor hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmak gerekmektedir.

OP. DR. GÖKÇEN ERDOĞANDiva KadınOp. Dr. Gökçen Erdoğan
0312 417 17880506 596 0396