PROGRAMA TABİ SEKS

programa-tabi-seks

Düzenli cinsel yaşam dediğimiz şeyin düzeni nedir, nasıldır, doğru anlamak lazım.

S: Eşimle son derece düzenli bir cinsel hayatımız var. Haftanın 4 akşamı ve pazar sabahları birlikte oluyoruz. Ama yine de eşim her kavgada cinsellikle ilgili bir memnuniyetsizlik kaçırıyor ağzından sinirle de olsa. Daha ne istiyor bu erkekler, anlamak mümkün değil.
C: Cinsel birliktelik sıklığınız güzel ama böylesi bir programlama tıpkı okuldaki gibi sıkabilir bazılarımızı. ‘O gün yapma’ mecburiyetinin yerine arzuladığınız günler ve biçimlerde birlikte olmayı deneyin bir de. Belki de aradığı odur. Ayrıca sürekli kaliteli vakit geçirmek diye bir şeyden bahsedilir ya, işte o yatakta da geçerli. Haftada 5 defa olmaz da 1 defa 2 defa ama çok iyi olur. İşte bu da kaliteli cinsel birliktelik diye adlandırılabilir. Bizi tatmin eden yalnızca sıklığı değil tahmin edersiniz ki. Niceliğe odaklanıp niteliği kaçırmayın. Ha en güzel çözüm nedir derseniz; alınganlık yapmak yerine eşinizle konuşmanız, sorunu saptamanız ve birlikte çözüm üretmeniz. Sorun bunlardan hiçbiri değilse doğrusunu anlamak gerek. Gerekirse uzman desteği de alınabilir.

SEKSTE TECRÜBE ÖNEMLİ Mİ

S: Eşimin evlenmeden önce cinsel deneyimi olmamış. Ama o erkek olduğu için gerek de yok sanırım. İçgüdüsel ya onlarda bu tür şeyler. Çünkü düzenli olarak sevişiyoruz. Ama ben pek tatmin olmuyorum. Sebebini de bulamıyorum. 7 aylık evliyiz, henüz orgazm olmadım. Numara yapmaktan da sıkıldım.
C: Orgazm taklidinin sonu yok. Her gün daha inandırıcı bir hal almasının dışında bir artısı da. Yanılıyorsunuz; cinsellik hepimizde içgüdüsel. Kadın da bunu kursa gidip öğrenmiyor. Ancak deneyim hepimizi şekillendiriyor. Erkeğin önceden cinsellik yaşamamış olmasının özel yanlarına odaklanın. Ancak tatmin olmak için de bir uzmanla çift olarak görüşün. Bu aşamaya gelmeden önce yatakta aklınıza gelen türlü çılgınlığı yapmayı ve yaptırmayı, orgazm olana dek isteklerinizi açıkça belirtmeyi unutmayın. İki taraf da doyuma ulaşırsa paylaşılan şey anlamlanır.

YATAKTA İPLERİ ELE ALMALI BAZEN

S: Karımın ikinci evliliği. Cinsel deneyimi benden fazla. Bunu dert etmiyorum. Hayat böyle getirmiş ve o da yaşamış. Ama sürekli öğretmen gibi davranması, her şeyi düzene ve kurallara
bağlaması beni nerdeyse cinsellikten soğutuyor.
C: Öncelikle bakış açınızı kutluyorum. Geçmişten sıyrılmak önemli. Ancak her şeyi ona yorarsanız pek sıyrılmış sayılmazsınız. Eşinizin tavrı geçmiş cinsel deneyimlerini size de aktarmak amacı gütmüyor olabilir. Yani bu onun yataktaki rolü, genel tavrı muhtemelen. Fantazi yapmadığınız sürece biraz can sıkıcı olabileceğini kabul ediyorum. Ve iki önerim var, birincisi onunla konuşun ve rahatsızlığınızı, kendi isteklerinizi belirtin. İkincisi ise cinsel deneyiminiz az diye kenara geçmeyin, artırmaya bakın. Tabi eşinizle. Yani başrolü ara ara çalın. Patronluğu ele alın. Belki de hoşuna gider, kim bilir

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir