Kızlık Zarı Tamiri Nedir Kızlık Zarı Tamiri Nasıl Yapılır?

Kızlık Zarı Nedir?
Her kadında bulunmakta olan kızlık zarı; vajinanın iç kısmında 1 ila 2 cm kadar içeride, iç dudak ile iç kısım arasında bulunan bir yapıdır. Kızlık zarının; septat hymmen (bölmeli tip), subseptat hymen (yarı bölmeli tip), cressent hymen (yarımay şeklinde) olmak üzere çeşitli türleri bulunmaktadır. Fakat her tür kızlık zarının orta ksımında bir açıklık mevcuttur. Bu açıklık ile vajinal salgılar ve kadınların özel kanamaları gelmektedir. Bu açıklık normal olup, kızlık zarı tamiri gerektirmez.

Kızlık Zarının Önemi?
Bekaretin büyük önem arz ettiği toplumlarda kızlık zarının yalnızca evlilikten sonra yırtılması normal karşılanırken, evlilik öncesi yırtılan kızlık zarı, bekaretini kaybetmiş bir kadın anlamına gelmektedir. Bu denli önemli olan kızlık zarı evlilik öncesi yırtılmış olan kadınlar kızlık zarı tamiri için doktor ve hastane arayışına girmekteler. Fakat bu süreç önemli ve ciddi olduğu için, özen gösterilmeli ve dikkat edilmelidir.

Kızlık Zarı Tamiri Nasıl Yapılır?
Kızlık zarı bir şekilde yırtılmış ise, kızlık zarı dikimi olarakta bilinen kızlık zarı tamiri işlemi uygulanabilir. Bu işlem; plastik cerrahi uzmanı veya kadın doğum uzmanı tarafından yapılabilmektedir. Fakat kızlık zarı dikimi işleminin bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılması daha faydalı olacaktır. Kızlık zarı tamiri işlemi bir hastane ortamında, kadın doğum uzmanı tarafından yapılmalıdır. Kızlık zarı ve kızlık zarı tamiri konusu ile ilgili detaylı bilgi için divakadin.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir