Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı Ankara

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

Bozulmuş veya yırtılmış olan kızlık zarının cerrahi müdahale ile tamiri mümkündür. Kızlık zarı dikimi fiyatı, tamir edilecek olan alanın genişliğine, uygulanacak geçici veya kalıcı kızlık zarı dikimi tipine göre, anestezi şekline ve tekniğine göre değişmektedir. Operasyon sonrası yapılan kontroller için ek ücret talep edilmemektedir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı geçici ve kalıcı işlemler için ayrı ayrı fiyatlandırılır. Kızlık zarı tamiriyle aynı esnada vajinoplasti ve/veya labioplasti gibi operasyon gerekirse onlar için de ayrıca ücretlendirme yapılır.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı Nedir?

Bu soruyu soracak olursanız fiyatlar bazı operasyonlara göre değişiklik göstermekte olup, bunun için de iki farklı tamir yöntemi kullanılmaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı Hakkında

1-Kalıcı kızlık zarı tamiri ya da başka bir ifadeyle flep yöntemi; En sık yapılan ve en çok tercih edilen doku kaynaştırma yöntemidir. İşlemi genelde lokal anestezi ile uyuşturarak yapmaktayız. Eğer hasta talep ederse genel anestezi ile yapmakta mümkündür. Flep yöntemi geçici kızlık zarı dikimi yöntemine göre daha pahalıdır. İşlem esnasında flep yöntemi ile birlikte yapılan vajina daraltma operasyonuna da gerek duyulduğu takdirde maliyet bir miktar daha artabilir. Hasta 1 ila 1,5 ay sonrasına mutlaka kontrol için çağrılır ve kontrolde ücret alınmamaktadır.

2-Geçici kızlık zarı onarımı ya da başka bir ifadeyle düğün öncesi tamirinde ise; Lokal anestezi altında, vajen içerisinde kızlık zarının yırtılmasından sonra arta kalan dokuların bir araya getirilerek yeniden yapılmasıdır. Bu işlemde vajen içerisine partneri tarafından fark edilmeyen görünmeyen dikişler atılmaktadır. Kızlık zarı dikimi işlemi sonrası hastanın belirlediği zamanda ilişkiye girmesi ile kanaması olmaktadır.  Geçici yöntemde ortalama olarak belirlenen cinsel ilişki zamanından 1 ila 7 gün öncesinden yapılması gerekmektedir. Kalıcı yönteme göre fiyat olarak biraz daha uygundur.

Detaylı bilgi için lütfen Kızlık Zarı Dikimi  sayfasını ziyaret ediniz.

Sonuç olarak, kızlık zarı dikimi fiyatı hekimden hekime oldukça değişmekle beraber aslında önemli olanın sağlıklı ve başarılı bir operasyon olmasıdır. Fiyatı etkileyen bir diğer etken de doktorun uzmanlık durumudur. Aslında adım başı herkesin bu operasyonları ucuz yaptığını, ama bunun hem sağlıksız hem de sonrasında başarısız bir müdahale olabileceğini, kullanılan malzemelerin ise ikinci hatta üçüncü kalitede olabileceğini unutmayalım…

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir