Kadın Seçilme Hakkından Seçme Hakkına Geçiş İstiyor

Kadının sadakatinden emin olunur da erkeğinki daima bir parça şaibelidir. Öyle biliriz yıllardır, değil mi? Galiba artık değil. Ya da buzdağının ateşi kendisini eritti de görüverdik öbür yanını. Kadın da vazgeçti mutlak sadakatten, o da bir parça ‘erkek’leşti. Belki bir karşı atak, belki olağan süreç, kişisine göre değişir. Ama gerçek bir şey varsa o da şudur: Tek eşlilikte ısrar etmeyen, evliliği değil kariyeri ya da özgürlüğünü tercih ederek kendine cinsel ihtiyaçları için bir ya da birden çok partner bulan ve serbest ilişkiler yaşayan pek çok kadın var artık. Kadın da erkeği bir mendil gibi kullanıp atmanın hazzına mı erişti? Çoktan seçmelide ‘çok’u mu seçmek istedi? Yoksa sadık kalınacak bir erkek bulamayınca vaz mı geçti? İşte bunu sosyologlar, psikologlar derinlemesine inceleyedursun biz cinsel terapistler de karşılaştığımız vakalardan yola çıkarak bir durum analizi yapalım “one night thinking” bir düşünme biçimi, her ne derseniz.

KADIN SEÇİLME HAKKINDAN SEÇME HAKKINA GEÇİŞ İSTİYOR

Kadın, artık bir devranın dönmesini ve erkeğini seçen olmak istiyor. Yıllardır çeşitli niteliklerine bağlı olarak seçildiğine inanan kadın, artık kendi çerçevesine uyacak bir erkek modeli seçmek ve onu almak istiyor. Sadece cinsel birliktelik için de olsa bu hakkını kullanmaktan yana. Evlenmek ya da çocuk sahibi olmak konusunda seçim yaparken bu denli şanslı olamadığına inanan kadın, sevişmek için bu şansını yaratmaktan yana bir tavır sergiliyor.

Daha önce jigololuk yapan erkekler arasında, gerekli ücreti ödeyerek seçim yapabilen kadın, kendisine para karşılığı seks ya da sosyal paylaşım hizmeti veren bu erkeklerle yetinmiyor. Kendi yaşıtı ya da aradığı yaş aralığında erkeklerle tanışarak, hiçbir bağlılık göstermeden gecelik ilişkiler yaşayıp yoluna gitmeyi seçebiliyor. Çoğu erkek de kazan-kazan olarak açıklanabilecek bu tek gecelik ya da sadece belli aralıklarla sevişmelik bu ilişki biçimine hayır demiyor.

 

DEVAM>>>

Sayfa 1 / 41234

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir