Kadın Doğum Uzmanı Ankara

Tighter-Skin

Kadın Doğum Uzmanı olarak Ankara’da sizlere; Kızlık zarı dikimi, vajinusmus, gebelik, jinekolojik muayeneler, genital bölge estetik operasyonları, kürtaj vs. son teknoloji ile sağlıklı, güvenilir, hijyenik şartlarda ve ağrısız olarak hizmet vermektedir.

Vajinusmus, kadının vajinal kaslarının istem dışı olarak kasılmasıdır. Tedaviye karar verdiğiniz zaman eşinizle beraber başvurmanız başarının ilk anahtarıdır. Vajinusmusu asla ertelemeyin. Birçok faktör vajinusmusun sebebi olabilir. Siz değerli danışanlarımıza gelin vajinusmusun kişisel bir problem değil, toplumsal bir problem olduğunu ve bu durumun cinsel terapi ile %100 çözülebildiği hakkında bilgiler verelim.

Kızlak zarı dikimi, kızlık zarı dikimi yani hymenin tamirinde önemli olan nokta bir sonraki cinsel ilişkiniz esnasında, kanamanın tekrardan olmasını sağlamaktır, yani önemli olan kanamadır. Bozulmuş ya da yırtılmış olan kızlık zarının dikimi cerrahi müdahale ile mümkün olup, kadın doğum uzmanı Ankara’da kalıcı ve geçici dediğimiz iki farklı yöntemle dikimi mümkündür. Özellikle, ülkemizde halen toplumsal bir olay olup, bazı çevrelerce de namus meselesi olduğundan, işlenen cinayetler ile sonuçlanan ölümlere karşı bu konuda doktorun güvenirliliği ve başarısı çok önemlidir.

Kürtaj, Kürtaj istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için, yasal süre çerçevesinde, gebeliğin 10. uncu haftasına kadar yapılan bir tahliye işlemidir. Eşler bu kararı vermişse, kendini rahat hissedeceği ve güvenebileceği, bir kadın doğum uzmanına Ankara’ya müracaat ederek, kürtaj işlemini bu hekim tarafından hastane ortamında yaptırması daha doğru bir karar olacaktır.

Genital bölge estetiği, genital bölge ile ilgili karşılaşılan müdahalelerin tümünü kapsar. Genelde, cinsel olarak değil, bu bölgede oluşan enfeksiyonlara, sarkmalara ya da idrar problemlerine karşı günümüzde kadınların en çok rağbet ettiği işlemler arasındadır. Özellikle, labioplasti dediğimiz iç dudak küçültülmesi, doğum sonrası vajinadaki genişlemelerin düzeltilmesi, kadının kendine güveninin gelmesi ve cinsel hayatının düzene girmesi açısından önemli yeri işgal etmektedir. Bir diğer hususta, kadın doğum uzmanı Ankara’da doktorun tecrübesi ve bu problemleri ortadan kaldırma yeteneği sayesinde hastaların memnuniyeti bu aşamada önemlidir.

Gebelik, hamileliğinizin başından itibaren, anne adayında ve bebekte ay ay ortaya çıkan değişiklikler, şikayetler ve yapılması gerekenler, kadın doğum uzmanı Ankara’da gebeliğinizin ve bebeğinizin sağlıklı gelişimi açısından ultrason muayenesi eşliğinde gebeliğinizde oluşabilecek birtakım problemlere karşı önceden tedbirler alınabilmektedir. Ayrıca, bebeğinizin doğmadan önceki fotoğrafları cd ye alınarak gebelik takibine renk katılmaktadır.

Diğer taraftan, kadının hiçbir rahatsızlığı olmasa dahi, yılda bir kez de olsa kontrol amaçlı jinekolojik muayenelerini yaptırmaları gerekmektedir. Bu sayede, hastalıkların erken tanısı açısından, özellikle pap-smear testi ve tetkiklerle birlikte, problemlere çözüm aranabilmektedir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir