İç çamaşırı seçerken nelere dikkat etmeliyiz

Amaca göre seçilmesi önceliğimiz. Ama amacın seksi olmak olması da bir diğer önceliğimiz. Bunu daha fit görünmek, konforlu bir günlük yaşam ya da ekonomik olmak izleyebilir. Ekonomik olmak deyince kafalar karışıyor tabi. Partneri olmayan kadınların ve hatta erkeklerin, iç çamaşırı seçiminde aşırıya kaçmamak, fazla para harcamamak gibi bir öncelikli hedefleri olabiliyor tabi. Seçim yapana, onun yaşayışına ve elde etmek istediği şeye göre değişiyor anlayacağınız, nasıl seçileceği.

Ne zaman, nerede, nasıl çamaşır giymeliyiz.

Ne de olsa çıkarılacak diye çamaşır mevzusunu ciddiye almayan çok fazla insan var. O yüzden bu soruyu onların gözüne gözüne yanıtlamak istiyorum. İşe giderken üzerimizdeki giysilerin dokusuna göre çamaşır giymeliyiz. Ya da dekolte verme özgürlüğümüzün limitine bağlı olarak. Günlük yaşamımızda pamuklu tercih edip konforlu ve sağlıklı olmaya özen göstermeli ancak yatağa girerken tüm bunları bir kenara itmeli ve üzerimizden kısa sürede çıkarmak isteyecekleri türden etkileyici şeyler tercih etmeliyiz. Tabi etkileyici deyince akla gelen kırmızı, leopar, saten ve dantel klişelerine fazla kaptırmadan. Açıkçası bunların modasının sürerliği ve erotizme katkıları yadsınacak gibi değil. Ama moda anlayışı sade olanı seksiye evirme yetkinliğini çoktan elde etti. Yumuşak ve masum renkler, iddiasız dokular ve dolgudan uzak kavrayış özellikleri, seksi olmaya yetecek tasarımlarla sunuluyor. Doğrusu çok da iş görüyorlar. Hele de kadınların yaşlarını sürekli saklamak istedikleri ve masumiyeti silah olarak kullanma becerileri hesaba katılırsa.

Özel günler için kesinlikle özel iç çamaşırı tercih edilmeli. Renk konusunda cüretkar ve yeniliğe açık, doku konusunda şaşırtıcı olmak gerekir. Yani daima pamuklu tercih eden birinin dantele sığınması ve partnerinin önünde yeni bir kapı açması neredeyse gereklilik. Çünkü ilişkiler ve dolayısıyla da seks, sürpriz ister. Erkeğin sadakati biraz da sürprizlere bağlıdır üstelik.

İş yaşamında etkileyici olmak isteyen kadınların, gömlek ve bluzların içinden kendini belli eden ama apaçık bağırmayan sütyenler tercih etmeleri ve bazı giysilerle külot izini yeni bir şıklığa kavuşturmaları, bazılarında ise g-stringin çizgisini ortaya koymalarını öneririm. Çalışılan yer, muhatap olunan insanlar, şirket kuralları ve olası algı, belirleyici olacaktır. Ama ben kesinlikle, insanların çalışıyorlar diye sıkıcılaşmalarını istemem. Bir kadın, çalışırken de kadın olduğunu hatırlatmalıdır. Potansiyelin sizi nerede kucaklayacağı belli mi olur?

İç çamaşırının takım olması şart mı, takım olacaksa nasıl olmalı?

İç çamaşırında eskiden daha fazla takım tercih edilirdi. Oysa şimdi plaj modasına da damgasını vuran al-üst karıştırma trendi iç çamaşırına da yansıdı. Böylece birden fazla kombinasyonla yeni görünümler elde edilebiliyor. Takım daima vazgeçilmez olandır, bu da ayrı. Takım iç çamaşırı alırken dikkat edilecek şey, kesinlikle renk. Zira altta üstte, sütyen ve külotta aynı rengi ve dokuyu göreceksek bunun ölçülü biçimde şıklık oluşturması gerekir. Örneğin tamamen leoparlı bir sütyenin altında siyah bir külot ve bu külotun bazı yerlerinde leopar dokunuşları kullanılması, ideal olandır. Aşırılıktan kaçan seksapel, çoğu zaman kudurtucu oluyor. Ya da kıpkırmızı saten bir külotun üstünde yine tamamen saten bir sütyen, fazla gelebilir. Hani yırtmacın getirdiği, gizden ve ölçüden doğan seksilik vardır ya biraz da onun gibi. Sütyende daha mat bir doku üzerinde saten dokunuşlarla takım olma hissi yansıtılabilir. Bütünleme, her zaman iyi bir fikirdir. Cinsel birleşme gibi. Birinin diğeriyle bütünleşip onu tamamlaması.

Sütyen seçerken neye dikkat etmeliyiz? Meme mi göğüs mü?

Meme. Göğüs dediklerine bakmayın, bu iki yuvarlak ve bizi biz yapan çıkıntı ‘meme’. Memesi olmayan, onu kaybeden, ya da varlığından memnun olmayan kadınlarsa hiç üzülmesinler, onların kadın kadın hisleri yeter. Sütyen seçerken meme tipimize ve nasıl görünmek istediğimize dikkat etmeliyiz. Memelerini fazla dik bulanlar ve bunu biraz da iddiasız kılmak isteyenler, yalnızca kumaştan oluşan, dolgusuz ve daha yumuşak kaplar tercih etmelidirler. Balenleri de sert olmamalıdır. Ya da memelerinin ayrıklığını yetersiz bulanlar, meme arasında dilim kumaş ve bunu tutan sert balenler bulunan sütyenleri seçmelidirler. Böylelikle iki meme arasına biraz mesafe koyulabilir. Memelerini küçük ve sönük bulanlar ise push up dediğimiz hem iten hem kaldıran sütyenleri tercih etmeliler. Ama n’olur bunu yaparken sütyen çıkarıldığında hayal kırıklığıyla dibe vuracak bir erkeği de hesaba katın ve tadında bırakın demek istiyorum. Karpuz gibi sanılan memelerin, armut gibi çıkışı çok da iç açıcı gelmiyor erkeğe. Koca memeliler, ah siz ne şanslısınız! Milyonlarca kadın her yıl sizin gibi olabilmek için ne paralar harcıyor. Elbette bedene nazaran büyük olan memelerin, ciddi ağrılara yol açabildiğini ve omurgaya zarar verdiğini de ekleyelim. Yani ne tür bir büyüklük idealdir? Sağlığı olumsuz yönde etkilemeyecek bir büyüklük. Eğer memelerin büyük görünmesinden rahatsız olanlar varsa kaliteli sütyen kullanmalarını öneririm. Tabi ücretleri diğerlerine nazaran yüksek bulunabilir ama inanın sağlık için olmazsa olmazlar. Toparlayan sütyen tercihi, kesinlikle satış temsilcisinin bilgisine sığınılarak yapılmalı. Şimdi işin eğlenceli tarafına gelmek gerekirse; sütyen alırken erkeğin kopçalara tahammülde zorlanacağı ölçüde etkileyici bir şey bulmakta fayda var.

Dolgulu sütyeni kimler kullanmalı?

Dolgulu sütyeni memelerini yeterince belirgin hatlı, dik ve büyük bulmayanlar kullanmalı. Küçük ve sönük bulanlar yani. Ancak tekrar üstüne basarak söylemek istiyorum ki erkeğin ‘yanıltma ve aldatma’ nedeniyle davacı olacağı kadar abartmamalı.

Günlük hayatta nasıl sütyen kullanmalıyız?

Günlük hayatta, kesinlikle pamuklu sütyen kullanılmalı. Külotta da tercih bu olmalı. Ayrıca pamuklu deyince ninenizin paçalı donu gelmesin aklınıza, pamuklu kumaştan üretilmiş çeşit çeşit iç çamaşırı modeli var. Balenlerin sert olmasını hiç önermiyorum.

Doğru sütyen nasıl seçilir?

Vücudunuzu tanıyarak ve ölçünüzü doğru bilerek.  Bunun için de ücretsiz beden ölçümü yapan melek gibi markalar var. Ha bir de partnerinizin zevkini göz önünde bulundurarak.

DEVAM>>>

Sayfa 1 / 3123

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir