Genital Estetik

Uzun yıllardır dünyada uygulanan genital estetik son yıllarda, ülkemizde de birçok problemin çözümü için yaygın olarak kullanılmaktadır. Genital estetik kadınlara sağlık ve estetik açıdan çözümler üretirken, kaybetmiş olduğu özgüveni de geri kazandırmaktadır. Günümüzde insanlar, her açıdan dış görünümlerine ve güzelliklerine önem vermeli, her zaman için kendilerini daha mutlu ve rahat hissedebilecekleri işlemlerden kaçınmamalıdır. Bu tür şikayeti olan kişilerde yapılacak olan genital estetik operasyonları, psikolojik olarak kadını destekleyecek ve bu nedene bağlı olarak bozulan cinsel yaşantılarını da normal hale getirebilecektir.

Genital estetik operasyonlarının yapılmasındaki amaç, normal doğum sonrası vajinal bölgede meydana gelen tahribat sonrasında ortaya çıkan hoşnutsuzlukların giderilmesi ve psikolojik olarak kişilerin kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamaktır. Dış genital organları sadece işlev ve hijyen yönünden değil, estetik görünüm ve cinsel ilişkiden daha çok haz alma duygusu açısından da büyük önem taşımaktadır.

Dış genital organlarda doğuştan var olan şekil bozuklukları veya hayatın ileri yaşlarında ortaya çıkan değişiklikler, bir çok kadında rahatsızlığa, mutsuzluğa ve komplekse yol açmaktadır. Bu durum, cinsel hayatı bozmakta veya kadının cinsel ilişkiye girmesine engel olmaktadır. Pantolon ve mayo giymek bile kimi kadınlar için büyük bir kabusa dönüşmektedir. Vajinal bölgede, doğum sonrasında oluşan ve hoşnutsuzluk yaratan diğer bir olumsuz durum da doğum sırasında bebeğin çıkması için yapılan kesilerdir. Bu bölgede yapılan kesiler hem kadının hem de erkeğin cinsel tatminini engelleyebilir ve kadın açısından ilişkiyi ağrılı bir duruma dönüştürebilir.

Tüm bu fiziksel problemlere ilave olarak, pek çok kadın da kendi cinsel organını anatomik olarak beğenmemekte, bunu çoğu zaman yakınlarına bile söylemekten çekinebilmektedir. Bu konuda, sıklıkla karşılaşılan durum cinsel organının normalden büyük veya asimetrik olmasıdır. Bunun altında yatan sebep ise, büyük olasılıkla cinsel organının ergenlik öncesi değişkenlik göstermesidir. Bu durum psikolojik ve işlevsel bir takım problemleri de beraberinde getirmektedir. Kadının halinden en iyi kadınlar anlar tabiki ama, o bölgenin erkekler üzerinde ne tür bir etki bıraktığını ve cinsel organımızın farklı biçimlerinin hem estetik hem de ilişki bazında farklarını, doğum yada başka etkenler ve bunun ilişkiye ne kadar yansıdığını yine erkekler biliyor. Olaya psikolojik olarak yaklaşmak elbette önemli ama bir kadın olarak kendinizi rahat ifade edebilmek ise en önemlisi.

Genital estetik operasyonu ile kişinin cinsel ilişki esnasında yaşadığı rahatsızlıkların giderilmesi, vajinanın sıkılaşması ile cinsel birliktelikten aldıkları hazzın artması, kişinin her ortamda kendisini daha rahat ve özgüvenli hissetmesi, vajinadan ses gelmesi sorunlarının ortadan kalkması, cinsel performansın artması, kendisini daha rahat ve özgüvende hissetmesi, genital bölgenin daha kuru kalması ve enfeksiyon risklerine karşı daha korunaklı bir hale gelmesi genital estetik operasyonları sonucunda olmaktadır.

Özetlemek gerekirse, bu operasyonların yanısıra son yıllarda lazer sistemleri kullanılarak gerçekleştirilen genital estetik uygulamaları da büyük sıklıkla yapılmaktadır. Lazer ile vajina sıkılaştırma, vajina daraltma, vajina gençleştirme uygulamaları, vajinoplasti ameliyatlarına kıyasla bir alternatif olarak tercih edilmektedir.

Vajinal Estetik ile ilgili daha fazla bilgi almak için Tıklayınız…

İlgili Yazılar

Vajinal Estetik Uygulaması İle Giderilen Sorunlar... Estetik uygulamaları vücudun her alanında yapılmaktadır. Buna vajinada dahildir. Bazı kadınlar vajinalarının görünümünden rahatsız olabilmektedir....
Genital Estetikte Kaliteli Ve Güvenli Hizmet Estetiğin önemi nedir? Her insan doğup biyolojik gelişimini sağladıkça, ulaşmak istediği hedeflerden biri de güzel olanı elde etmektir. Güzele ulaş...

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir