Estetik uygulamaları vücudun her alanında yapılmaktadır. Buna vajinada dahildir. Bazı kadınlar vajinalarının görünümünden rahatsız olabilmektedir. Bunun yanı sıra hem görünümden rahatsız olmak hem de o bölgeden yana sağlık sorunları yaşamak kadınların vajina estetiği operasyonuna yönelmesine neden olmuştur. Vajinal estetik operasyonlarının amacı vajinanın yeniden estetik ve sıkı görünmesini sağlamaktır. Bu sayede daha genç görünen sağlık vajinalara sahip olunması mümkündür. Yapımı sanıldığı kadar zor olmayan bu operasyon her yaş grubundan kadın için idealdir.

Operasyon sonrası hangi sorunlar giderilmiş olur?

Vajinal estetik operasyonu sonrasında yok edilen pek çok problem bulunmaktadır. Bu tarz operasyonları daha çok doğrum yapmış ve vajinası eski sıkılığını kaybetmiş olan kadınlar tercih etmektedir. Operasyon vajinanın daraltılmasını sağlayacak böylece cinsel ilişkiye girildiğinde alınan haz artacaktır. Ayrıca vajinanın dış görünümünün düzeltilmesini de sağlayan bu operasyon birçok sorunu aynı anda çözecektir.

Vajinal estetik operasyonu nasıl yapılır?

Vajinal estetik operasyonu genellikle bölgesel anestezi ile yapılan ve kişinin uyanık kaldığı kısa süreli operasyonlardır. Bu tarz operasyonlar genellikle 30 dakika kadar sürecek ve hasta o gün içerisinde taburcu edilebilecektir. Vajinanın içe doğru daraltıldığı ve diğer sorunların giderildiği vajinoplasti adı verilen bu ameliyat kolaylıkla tamamlanacak ve herhangi bir komplikasyon yaşanması ihtimali oldukça düşük olacaktır. Hasta bu operasyon sonrasında uzun süre cinsel ilişkiden uzak kalmalı ve en az 1 ay boyunca hiçbir şekilde ilişkiye girmemelidir. Konu hakkında daha kapsamlı bilgi almak isteyen kadınların divakadin.com adresine göz atmaları tavsiye edilmektedir.

İlk İlişki Sonrası Kanama

Estetiğin önemi nedir?

Her insan doğup biyolojik gelişimini sağladıkça, ulaşmak istediği hedeflerden biri de güzel olanı elde etmektir. Güzele ulaşmak için çabalarken kendinden de özgün fikirler katar. Güzellik bir sanat eserinde, yazında, mimari de gözlenen bir olgudur. Aynı zamanda insan fiziksel açıdan da güzele doğru koşar. Yüz estetiği bunlardan biridir. Ancak estetik cerrahi oldukça geniş kapsamlıdır. Özellikle doğum yapmış kadınlarda genital estetik önem kazanmaktadır. Dolayısıyla estetik kavramı bütün olarak düşünüldüğünde buna vajinal estetik de dahildir.

 Genital estetik hakkında

Genital estetik, cinsel organların zaman içinde deformasyona maruz kalmasıyla oluşan estetik kaygıların tezahürüdür. Kadınlarda güzellik olgusu öne çıktığından, estetik kavramını bütün vücuduyla bütünleştirir ve genital alandaki estetik bozulmadan da endişe duyabilir. Ancak bu çözümsüz değildir ve vajinal estetik sayesinde bu deformatik yapılar düzeltilmektedir. Genital estetiğin birçok avantajı vardır. Operasyon sonrası öncelikle kadın güzellik olgusunu tüm vücudunda hissedecek, cinsel ilişkideki sorunlardan uzaklaşacak, özgüven artışı sağlanacak, giysilerin kullanımında bir rahatlık duyacak ve en önemlisi vajinal enfeksiyona karşı daha dirençli bir genital yapıya kavuşacaktır.

 Vajinal estetikte kullanılan yöntemler

Vajina bölgesi özellikle doğum sonrasında dokusal bozulmalar gösterir. Vajinoplasti ile bu deformasyonlar giderilebilir. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleşir. Sorunlu vajen bölgesi çıkarılıp çevresi diğer kısımlarla birleştirilir. Yarım saatlik operasyon sonrası vajinal bozulma giderilmiş olur. Üç saatlik istirahat sonrasındaysa rutin yaşama dönülebilir. Ameliyatta kullanılan ipliklerse vücut tarafından absorbe edildiğinden tekrar müdahale gerektirmez. Ancak 30 gün boyunca cinsel ilişkiye girilmemelidir. Bunun dışında doğum sonrasındaki vajinal doku yırtılmaları dikiş atmaları da düzeltilmektedir. Ayrıca lazer ile vajinal daraltma, iç dudak estetiği, klitoris estetiği, vajina genişletme, dış dudak estetiği, kuruluk tedavisi gibi estetik çalışmaları da yapılabilir. Tüm vajinal estetik sorunlarınızın çözümünde ise Diva Kadın sağlık hizmetlerini güven içinde tercih edebilirsiniz. divakadin.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Uzun yıllardır dünyada uygulanan genital estetik son yıllarda, ülkemizde de birçok problemin çözümü için yaygın olarak kullanılmaktadır. Genital estetik kadınlara sağlık ve estetik açıdan çözümler üretirken, kaybetmiş olduğu özgüveni de geri kazandırmaktadır. Günümüzde insanlar, her açıdan dış görünümlerine ve güzelliklerine önem vermeli, her zaman için kendilerini daha mutlu ve rahat hissedebilecekleri işlemlerden kaçınmamalıdır. Bu tür şikayeti olan kişilerde yapılacak olan genital estetik operasyonları, psikolojik olarak kadını destekleyecek ve bu nedene bağlı olarak bozulan cinsel yaşantılarını da normal hale getirebilecektir.

Genital estetik operasyonlarının yapılmasındaki amaç, normal doğum sonrası vajinal bölgede meydana gelen tahribat sonrasında ortaya çıkan hoşnutsuzlukların giderilmesi ve psikolojik olarak kişilerin kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamaktır. Dış genital organları sadece işlev ve hijyen yönünden değil, estetik görünüm ve cinsel ilişkiden daha çok haz alma duygusu açısından da büyük önem taşımaktadır.

Dış genital organlarda doğuştan var olan şekil bozuklukları veya hayatın ileri yaşlarında ortaya çıkan değişiklikler, bir çok kadında rahatsızlığa, mutsuzluğa ve komplekse yol açmaktadır. Bu durum, cinsel hayatı bozmakta veya kadının cinsel ilişkiye girmesine engel olmaktadır. Pantolon ve mayo giymek bile kimi kadınlar için büyük bir kabusa dönüşmektedir. Vajinal bölgede, doğum sonrasında oluşan ve hoşnutsuzluk yaratan diğer bir olumsuz durum da doğum sırasında bebeğin çıkması için yapılan kesilerdir. Bu bölgede yapılan kesiler hem kadının hem de erkeğin cinsel tatminini engelleyebilir ve kadın açısından ilişkiyi ağrılı bir duruma dönüştürebilir.

Tüm bu fiziksel problemlere ilave olarak, pek çok kadın da kendi cinsel organını anatomik olarak beğenmemekte, bunu çoğu zaman yakınlarına bile söylemekten çekinebilmektedir. Bu konuda, sıklıkla karşılaşılan durum cinsel organının normalden büyük veya asimetrik olmasıdır. Bunun altında yatan sebep ise, büyük olasılıkla cinsel organının ergenlik öncesi değişkenlik göstermesidir. Bu durum psikolojik ve işlevsel bir takım problemleri de beraberinde getirmektedir. Kadının halinden en iyi kadınlar anlar tabiki ama, o bölgenin erkekler üzerinde ne tür bir etki bıraktığını ve cinsel organımızın farklı biçimlerinin hem estetik hem de ilişki bazında farklarını, doğum yada başka etkenler ve bunun ilişkiye ne kadar yansıdığını yine erkekler biliyor. Olaya psikolojik olarak yaklaşmak elbette önemli ama bir kadın olarak kendinizi rahat ifade edebilmek ise en önemlisi.

Genital estetik operasyonu ile kişinin cinsel ilişki esnasında yaşadığı rahatsızlıkların giderilmesi, vajinanın sıkılaşması ile cinsel birliktelikten aldıkları hazzın artması, kişinin her ortamda kendisini daha rahat ve özgüvenli hissetmesi, vajinadan ses gelmesi sorunlarının ortadan kalkması, cinsel performansın artması, kendisini daha rahat ve özgüvende hissetmesi, genital bölgenin daha kuru kalması ve enfeksiyon risklerine karşı daha korunaklı bir hale gelmesi genital estetik operasyonları sonucunda olmaktadır.

Özetlemek gerekirse, bu operasyonların yanısıra son yıllarda lazer sistemleri kullanılarak gerçekleştirilen genital estetik uygulamaları da büyük sıklıkla yapılmaktadır. Lazer ile vajina sıkılaştırma, vajina daraltma, vajina gençleştirme uygulamaları, vajinoplasti ameliyatlarına kıyasla bir alternatif olarak tercih edilmektedir.

Vajinal Estetik ile ilgili daha fazla bilgi almak için Tıklayınız…