Rahim Hastalıkları

Kızlık Zarı

Kadınlarda vajinanın üzerini saran kızlık zarı kadınlar için adeta bekareti simgelemektedir. Bu nedenle bir kadının bakire olup olmadığını anlamanın tek yolu kızlık zarını kontrol etmektir. Sağlıklı bir sonuca ulaşmak için bekaret kontrolünün hastane ortamında bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılması gerekmektedir. Bir şekilde kızlık zarı yırtılan kadınlar kızlık zarını diktirmek için uygun hastane ve kadın doğum uzmanı arayışına girmekteler. Bu arayışlar ile birlikte kendisini gösteren bir soru ise kızlık zarı dikimi fiyatları sorusudur.

Kızlık Zarı Dikimi

Özellikle evlilik için büyük bir önem taşıyan bekaret meselesi, zamanla kızlık zarı dikimi operasyonunun yaygınlaşmasına sebep olmuştur. Bir şekilde kızlık zarının yırtılması sonucu kadınlar, kızlık zarını diktirmek istiyorlar. Kızlık zarı dikimi işlemi sonucu, yırtılmış olan kızlık zarı büyük ölçüde dikilerek kapatılabiliyor. Bu işlem sonucu kadın cinsel ilişkiye ne zaman girerse girsin cinsel ilişki esnasında, tıpkı bekaretini kaybettiği ilk an gibi kanama yaşayabiliyor. Bekaretin öneminden dolayı, kızlık zarı dikimi işlemi için hastane ve kadın doğum uzmanı iyi araştırılarak seçilmelidir. Bu araştırma işlemi esnasında aynı zamanda kızlık zarı dikimi fiyatları konusunda araştırılmalıdır.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işleminde; bu işlemin yapılacağı hastane ve bu işlemi yapacak olan kadın doğum uzmanının seçilmesinden ziyade araştırılması gereken konulardan biriside kızlık zarı dikimi fiyatları konusudur. Kızlık zarı dikimi fiyatları operasyonlara göre değişiklik göstereceğinden dolayı bu konu, operasyonu yapacak olan kadın doğum uzmanı ile görüşülmelidir. Ayrıca bu konuda daha fazla bilgi için divakadin.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Eğer kızlık zarı tamir ve onarımı için sizlerde profesyonel destek almak istiyorsanız, güvenilir seçim durağınız olacak bu klinik ile hareket edebilirsiniz. Bekaret konusunda titiz olan ve sosyal anlamda baskı ile karşılaşan her kadının hem düğün öncesi hem de kalıcı olarak kızlık zarı dikimi yardımı almak istediği bilinmektedir. Senenin her günü kaliteli çözümleri ve kızlık zarı dikimi fiyatları ile ilgili en makul paraları ödemeyi de bir an önce Diva Kadın merkezi ile başarabilirsiniz.

Dikkatli ve Titiz Bir Tercih Yapın

Seçmiş olduğunuz bu klinik kendi alanında deneyimli doktoru ile sorunsuz bir ameliyat süreci geçirmenize vesile olacaktır. Aynı zamanda steril ortamı, deneyimi ve güler yüzlü hizmeti ile de tüm kaygılarınızı ortadan kaldıracaktır. Ülke genelinden randevu alabilir, muayene olabilir ve nasıl bir yol haritası izleneceğini öğrenebilirsiniz. Aynı gün yaptıkları operasyon ile taburcu olabilir ve kızlık zarı dikimi fiyatları ile bütçe açısından hiç bir zor durumda kalmadan amacınıza ulaşabilirsiniz.

Daha İyi Cinsel Performans İçin

Bazı çiftlerin cinsel ilişkilerinden daha çok haz almaları adına kızlık zar dikimini seçtiği de bilinmektedir. Genel itibari ile başarılı bir ameliyat ve problemsiz bir hayat sürmeye dair bir an evvel Diva Kadın sitesiyle tanışabilirsiniz. Başta kızlık zarı dikimi fiyatları olmak üzere diğer hizmet verdikleri konu başlıklarını da görebilir ve böylece ne denli emin olduğunuz bir merkezle hareket ettiğinizi görebilirsiniz.

vajina-daraltma1

Kızlık zarı kişiden kişiye çeşitlilik göstermektedir. Birbirinden bağımsız ve çok çeşitleri vardır. Kızlık zarının çeşidi görsel olarak bulunmayabilir. Ayrıca kızlık zarı çeşitliliği zarın esnekliğine göre değişmektedir.

Çeşit Ve Özellikler

Annüler kızlık zarı, en çok rastlanan kızlık zarı çeşididir. Genç kızların %80’ine yakın annüler kızlık zarına rastlamak mümkündür. Bu türün yapısı yuvarlak şekilde olmaktadır. Bu yuvarlağın genişliği zarın esnek olduğu anlamına gelir ve kanama olmamaktadır. Annüler kızlık zarına sahip olan kişilerin duyduğu endişe yersizdir. Çünkü bu zara sahip kadınların %50’sinde kanamaya rastlanmamıştır. Normal kızlık zarı olarak da bilinen annüler kızlık zarı vajinanın hemen girişinde yer almaktadır. Bir başka tür olan imperfore kızlık zarı, çok nadir rastlanan bir türdür. Bu tür zara sahip olan kişinin kızlık zarının tamamen kapalı olduğunu göstermektedir. Az rastlanmasına rağmen tıbbi sorunları oldukça fazladır. Adet dönemine kadar kişi bu kızlık zarına sahip olduğunu bilmemektedir. Fakat regl dönemimde şiddetli karın ağrısı sebebi ile doktora başvuran kişide adet kanamasının dışarı çıkmamasından dolayı ağrı çektiği anlaşılır. Kişinin sağlığı için küçük bir operasyonla kızlık zarının alınması gerekmektedir.

Kızlık Zarının Hasar Görmesi

Cinsel ilişki sırasında her iki tarafın kararı ile ilişki sonucunda kızlık zarı yırtılabilmektedir. Ancak bazen ilişki sonucunda kızlık zarının olmadığı da görülmektedir. Kız çocuklarının küçük yaşlarda yaptıkları yanlış hareketler ya da kazan geçirmesi sonucunda yırtılmış olabilir. divakadin.com’dan daha ayrıntılı bilgilere ulaşılabilir.

kizlik-zari-muayenesi-1

Kızlık zarı muayenesi, Kızlık Zarı testi, hymen muayenesi, bekaret testi, bakirelik incelemesi gibi değişik isimlerle anılan ve herhangi bir olay sonrasında kızlık zarının bozulup bozulmadığını ortaya koymak için yapılan özel jinekolojik muayenenin bir adıdır. Çoğu zaman toplumsal baskıların sonucu pek çok kişi bakireliği ile ilgili kuşkular taşır ve bu nedenle kızlık zarı muayenesinin nasıl yapılacağı, kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığı ya da zarar görüp görmediği hakkında korku ve endişelerini gidermek amacıyla kızlık zarı muayenesi olmak ister.

Devamını Oku “Kızlık Zarı Muayenesi – Hymen Muayenesi”

Kızlık Zarı Dikimi Ankara

KIZLIK ZARI DİKİMİ – TAMİRİ

Günümüz şartlarında eğer hala kızlık zarı dikimi gibi bir müdahaleye gereksinim duyuluyorsa bu artık sosyal bir olaydır ve bu işlem yapılmalı mı yapılmamalı mı diye bir sorgulamaya gereksinim duyulmamalıdır. Kızlık zarı tamirinden bahsediyorum. Bu konuda insanlar ve doktorlar da kendi aralarında ikiye bölünmüş durumdalar. Ama işin farklı boyutları var tabiî ki. Türkiyenin hem doğusunda hem de batısında önemini koruyan bekâret kavramı, günümüzde bu kızlık zarı dikimi yapılmasına sebeptir. Bu olayın sosyokültürel ve ekonomik durumla, hayat standartlarıyla, bilinçlilik seviyesiyle ilişkisi olmadığı gibi aynı kişilerin zaman içerisinde de farklı düşünebildikleri aşikârdır.

Resmi olarak biriyle evlenmeden ya da birini eş seçmeden cinsel ilişki yaşanması eğer eşler arasında problem yaratıyorsa bir çıkar yolu bulmaya çalışılıyor. Özellikle bayan için kendini güvene almak açısından bu işlem gerçekleştiriliyor. Ya da ilişki önceden yaşanmış bitmiş fakat farklı biriyle evlenme arifesinde olan bir bayanın evleneceği erkeğin ya da ailesinin bunu bilmemesi gerektiği şartlarda bu işlem gerçekleştirilebiliyor.

Ne sebeple olursa olsun eğer böyle bir talep geliyorsa doktor “ben bu müdahaleyi yapmıyorum” diye hastasını reddedemiyor.

Sonuçta geleceğini belirleyecek bir karar alan kız, kızlık zarı dikimi yapacak bir yer ya da bir doktor arayışına girer. Bu belki de hayatında bir dönemeç olur. Özellikle kızlar hayata 1-0 geride başlamamak adına kızlık zarı dikimini Ankara veya Büyükşehirde yaptırmayı tercih etmekteler. Kızlık zarı dikiminin Ankara gibi büyükşehirlerde yapılma sebebi ise ailesinin bunu bilmemesi gerektiği düşüncesidir aslında.

Sebep ne olursa olsun, eğer böyle bir istek geliyorsa kızlık zarı dikiminin bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı tarafından yapılması gerekmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Ankara

Ankara’da kızlık zarı dikimini yaptırmak isteyen çiftler ki gerçekten çift olarak gelenler fazla, ya da tek başına gelen kızlar gazetelerden ve dergilerden olabileceği gibi daha yoğun olarak internetten araştırmış, kızlık zarı dikiminin her aşamasına hakim olarak geliyorlar. Ankara’da kızlık zarı dikiminin ne kadar süreceği, nerede güvenilir olarak yapılacağı, riskleri, nasıl yapıldığı ya da çeşitlerini biliyorlar. Fakat Ankara’da başvurduğu ya da telefonla aradığı her doktora da bunları tekrar tekrar sorup ilişkide kanama yüzdesinin kaç olduğunu merak ediyorlar ki bu çok doğal.

Kızlık Zarı Dikimi (Hymenoplasti)

Internet ortamında yapılan aramalarda karşınıza Ankara’da bir sürü web sitesi, birçok klinik ve kadın doğum doktoru, nadir de olsa plastik cerrahi doktoruna rastlanır. Sorunu olan ve bu tabloyla karşılaşan kız hangisini, niye ve ne için seçeceğini bilemez, sonuçta karşısına çıkan telefonları bir bir aramaya başlar. Telefonun ucundaki ses yani sekreterin sesi, kızlık zarı diktirme kararının en önemli kriteri olmakla beraber, özellikle doktorun tanınırlığı, güvenilirliği, kliniğinin fotoğrafları, doktorun yüzü ve kliniğin şehri önem arz eder. Özellikle Ankara da Kızlık Zarı Dikiminde doktorlar arasında, referans vermek çok rastlanan bir durum olmadığı için, Ankara’ da kızlık zarı dikimini yapan doktorun bulunması konusundaki tercihi kızın kendisi kafasında belirlediği kriterlere göre yapmak zorundadır.

Bozulmuş veya yırtılmış olan kızlık zarının dikimi cerrahi müdahale ile mümkündür. Bunun için iki farklı dikim yöntemi bulunmaktadır. Bunlar Hymenorrafi adı verilen geçici kızlık zarı dikimi ya da başka bir ifadeyle düğün öncesi tamiri ve Hymenoplasti olarak adlandırdığımız kalıcı kızlık zarı dikimi ya da başka ifadeyle flep yöntemidir.

Kızlık zarı dikimi yani hymenin tamirinde önemli olan bir sonraki cinsel ilişki sırasında, kanamanın tekrardan olmasını sağlamaktır yani önemli olan kanamadır.

Sayfa 1 / 41234
kizlik-zari-nedir

Türkçede ki tabiriyle kızlık zarı, latin dillerindeki ifadesiyle hymen eski yunan mitolojisinde evlilik ve düğün tanrısının adıdır. Düğünden sonraki gece bu tanrıya adandığı için kızlık zarı da bu isimle anılmıştır. Hymen, bekareti temsil etmesi nedeniyle Türkçede ki yerleşmiş ismiyle kızlık zarı olarak adlandırılmaktadır.

Devamını Oku Kızlık Zarı (Hymen) Nedir ?”

Sayfa 1 / 212