İlk İlişki Sonrası Kanama

Estetiğin önemi nedir?

Her insan doğup biyolojik gelişimini sağladıkça, ulaşmak istediği hedeflerden biri de güzel olanı elde etmektir. Güzele ulaşmak için çabalarken kendinden de özgün fikirler katar. Güzellik bir sanat eserinde, yazında, mimari de gözlenen bir olgudur. Aynı zamanda insan fiziksel açıdan da güzele doğru koşar. Yüz estetiği bunlardan biridir. Ancak estetik cerrahi oldukça geniş kapsamlıdır. Özellikle doğum yapmış kadınlarda genital estetik önem kazanmaktadır. Dolayısıyla estetik kavramı bütün olarak düşünüldüğünde buna vajinal estetik de dahildir.

 Genital estetik hakkında

Genital estetik, cinsel organların zaman içinde deformasyona maruz kalmasıyla oluşan estetik kaygıların tezahürüdür. Kadınlarda güzellik olgusu öne çıktığından, estetik kavramını bütün vücuduyla bütünleştirir ve genital alandaki estetik bozulmadan da endişe duyabilir. Ancak bu çözümsüz değildir ve vajinal estetik sayesinde bu deformatik yapılar düzeltilmektedir. Genital estetiğin birçok avantajı vardır. Operasyon sonrası öncelikle kadın güzellik olgusunu tüm vücudunda hissedecek, cinsel ilişkideki sorunlardan uzaklaşacak, özgüven artışı sağlanacak, giysilerin kullanımında bir rahatlık duyacak ve en önemlisi vajinal enfeksiyona karşı daha dirençli bir genital yapıya kavuşacaktır.

 Vajinal estetikte kullanılan yöntemler

Vajina bölgesi özellikle doğum sonrasında dokusal bozulmalar gösterir. Vajinoplasti ile bu deformasyonlar giderilebilir. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleşir. Sorunlu vajen bölgesi çıkarılıp çevresi diğer kısımlarla birleştirilir. Yarım saatlik operasyon sonrası vajinal bozulma giderilmiş olur. Üç saatlik istirahat sonrasındaysa rutin yaşama dönülebilir. Ameliyatta kullanılan ipliklerse vücut tarafından absorbe edildiğinden tekrar müdahale gerektirmez. Ancak 30 gün boyunca cinsel ilişkiye girilmemelidir. Bunun dışında doğum sonrasındaki vajinal doku yırtılmaları dikiş atmaları da düzeltilmektedir. Ayrıca lazer ile vajinal daraltma, iç dudak estetiği, klitoris estetiği, vajina genişletme, dış dudak estetiği, kuruluk tedavisi gibi estetik çalışmaları da yapılabilir. Tüm vajinal estetik sorunlarınızın çözümünde ise Diva Kadın sağlık hizmetlerini güven içinde tercih edebilirsiniz. divakadin.com sitesinden ulaşabilirsiniz.