Estetik uygulamaları vücudun her alanında yapılmaktadır. Buna vajinada dahildir. Bazı kadınlar vajinalarının görünümünden rahatsız olabilmektedir. Bunun yanı sıra hem görünümden rahatsız olmak hem de o bölgeden yana sağlık sorunları yaşamak kadınların vajina estetiği operasyonuna yönelmesine neden olmuştur. Vajinal estetik operasyonlarının amacı vajinanın yeniden estetik ve sıkı görünmesini sağlamaktır. Bu sayede daha genç görünen sağlık vajinalara sahip olunması mümkündür. Yapımı sanıldığı kadar zor olmayan bu operasyon her yaş grubundan kadın için idealdir.

Operasyon sonrası hangi sorunlar giderilmiş olur?

Vajinal estetik operasyonu sonrasında yok edilen pek çok problem bulunmaktadır. Bu tarz operasyonları daha çok doğrum yapmış ve vajinası eski sıkılığını kaybetmiş olan kadınlar tercih etmektedir. Operasyon vajinanın daraltılmasını sağlayacak böylece cinsel ilişkiye girildiğinde alınan haz artacaktır. Ayrıca vajinanın dış görünümünün düzeltilmesini de sağlayan bu operasyon birçok sorunu aynı anda çözecektir.

Vajinal estetik operasyonu nasıl yapılır?

Vajinal estetik operasyonu genellikle bölgesel anestezi ile yapılan ve kişinin uyanık kaldığı kısa süreli operasyonlardır. Bu tarz operasyonlar genellikle 30 dakika kadar sürecek ve hasta o gün içerisinde taburcu edilebilecektir. Vajinanın içe doğru daraltıldığı ve diğer sorunların giderildiği vajinoplasti adı verilen bu ameliyat kolaylıkla tamamlanacak ve herhangi bir komplikasyon yaşanması ihtimali oldukça düşük olacaktır. Hasta bu operasyon sonrasında uzun süre cinsel ilişkiden uzak kalmalı ve en az 1 ay boyunca hiçbir şekilde ilişkiye girmemelidir. Konu hakkında daha kapsamlı bilgi almak isteyen kadınların divakadin.com adresine göz atmaları tavsiye edilmektedir.

Kürtaj ülkemizde yasak olmayan yasal haklardan bir tanesidir. İstenmeyen hamilelik durumlarında hamileliği sonlandırılması anlamına gelen bu operasyon birçok kadının tam olarak bilmediği alanlardan bir tanesidir. Kürtaj çeşitli sebeplerle yapılabilen bir operasyondur. Bu sebeplerden ilki çocuğun hasta olmasıdır. Bu noktada çoğu kadın gebeliği sonlandırmak isteyebilmektedir. Bunun yanı sıra bebeğin annenin sağlığına zarar vermesi de mümkündür. Bu gibi durumlarda da kürtaj yapılması gerekecektir. Tüm bunların yanı sıra anne adayının bebeği istememesi kürtaj için geçerli bir sebeptir. Anne adayı kararından emin olduktan sonra operasyon yapılacak ve gebelik tamamen sonlandırılacaktır.

Nasıl yapılır?

Kürtaj yapımı çok da zor olmayan bir operasyondur. Genellikle genel anestezi ile yapılacak bu uygulama öncesinde hiçbir şey yenmemeli ve operasyona bu şekilde gelinmelidir. Hasta uyutulduktan sonra bebek vakumlama yöntemi ile alınacak ve daha sonra hastanın uyanması beklenecektir. Operasyon çok kısa sürede tamamlanacağından kişinin gün içerisinde taburcu edilmesi mümkündür. Hata ilk günler mutlaka dinlenmeli ve ağır işlerden uzak durmalıdır. Verilen ilaçlarda düzenli olarak kullanıldığı müddetçe hiçbir sorun oluşmayacaktır.

Gerekli olan şartlar

Kürtaj işleminin yapılabilmesi için her sağlık kuruluşunda geçerli olan belli başlı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlardan ilki gebeliği süresidir. 10 haftayı geçmiş olan gebeliklerde kürtaj yapılması mümkün olmayacaktır. Bunun yanı sıra kişi evli ise eşinin de haberi olması ve rıza göstermesi gerekecektir. Tüm bu bilgiler ve daha fazlası için http://www.divakadin.com/ adresinin incelenmesi tavsiye edilmektedir. Bu sayede daha detaylı bilgi alınması mümkündür.

vajina-daraltma1

Kızlık zarı kişiden kişiye çeşitlilik göstermektedir. Birbirinden bağımsız ve çok çeşitleri vardır. Kızlık zarının çeşidi görsel olarak bulunmayabilir. Ayrıca kızlık zarı çeşitliliği zarın esnekliğine göre değişmektedir.

Çeşit Ve Özellikler

Annüler kızlık zarı, en çok rastlanan kızlık zarı çeşididir. Genç kızların %80’ine yakın annüler kızlık zarına rastlamak mümkündür. Bu türün yapısı yuvarlak şekilde olmaktadır. Bu yuvarlağın genişliği zarın esnek olduğu anlamına gelir ve kanama olmamaktadır. Annüler kızlık zarına sahip olan kişilerin duyduğu endişe yersizdir. Çünkü bu zara sahip kadınların %50’sinde kanamaya rastlanmamıştır. Normal kızlık zarı olarak da bilinen annüler kızlık zarı vajinanın hemen girişinde yer almaktadır. Bir başka tür olan imperfore kızlık zarı, çok nadir rastlanan bir türdür. Bu tür zara sahip olan kişinin kızlık zarının tamamen kapalı olduğunu göstermektedir. Az rastlanmasına rağmen tıbbi sorunları oldukça fazladır. Adet dönemine kadar kişi bu kızlık zarına sahip olduğunu bilmemektedir. Fakat regl dönemimde şiddetli karın ağrısı sebebi ile doktora başvuran kişide adet kanamasının dışarı çıkmamasından dolayı ağrı çektiği anlaşılır. Kişinin sağlığı için küçük bir operasyonla kızlık zarının alınması gerekmektedir.

Kızlık Zarının Hasar Görmesi

Cinsel ilişki sırasında her iki tarafın kararı ile ilişki sonucunda kızlık zarı yırtılabilmektedir. Ancak bazen ilişki sonucunda kızlık zarının olmadığı da görülmektedir. Kız çocuklarının küçük yaşlarda yaptıkları yanlış hareketler ya da kazan geçirmesi sonucunda yırtılmış olabilir. divakadin.com’dan daha ayrıntılı bilgilere ulaşılabilir.

cinsel-islev-bozuk

Vajinismus önce kadınları, sonra erkekleri, temelde tüm aileyi ilgilendiren büyük çaplı bir sorundur. Ne kadar istenilse de yaşanamayan cinsellik, hem sinirleri yıpratmakta, hem de nice evliliği boşanma safhasına getirmektedir.

Vajinismus hakkında kulaktan dolma şeylerle hareket etmek yerine bu talihsiz hastalığın nedenlerini bilmek ve önlemleri ona göre almak çok daha mantıklı ve kurtarıcı olacaktır.

Vajinismus Hastalığı ve Nedenleri

1- Cinsel travmalar: Özellikle erken yaşta yaşanan cinsel travmalar ya da şahit olunan cinsel içerikli manzaralar daha sonra yetişkinliğe erişildiğinde kurtulunmayan büyük detaylardır. Her ne kadar yetişkin olmuş, aile kurmuş kişi görünürde bir sorunu olmadığını sansa da travmalar beyin yapısını engeller. Vücudu da beyin yönettiği için cinsel travmalar, vücudun kendini kapamasına yol açar. Vücut hafızası ile ilgili olan bu neden, cinsel travmaların vajinismus hastalığına yol açmasına vesile olur.

2- Yanlış izlenim ve fikirler: Cinsellikle ilgili kadınlara verilen yanlış öğütler, anlatılan karanlık hikayeler zihni işgal eder. Bundan sonrası ise ne kadar istenilse de kadınlığın kendini kapamasına, vajinismusun gerçekleşmesine neden olur. Daha çocuk yaşta cinsellikle ilgili yanlış eğitim, kadınların kabusu olmaktadır.

3- Jinekolog hataları: Cinsellik ile ilgili sıkıntılar baş gösterdiğin en mantıklı olan şey yapılır ve doktora gidilir. Ancak bazen doktor hataları, yanlış muayene ve zorlamalar, geri dönüşü zor hatalara yol açar. Bazı jinekologların bilimden uzak uygulamaları ve sert yaptırımları da vajinismusa yol açmaktadır.