Erkektir Ne Tüketmese Yeridir

Genellemelerden bahsetmeyince gülümsetmek zor oluyor diye, sığınıyoruz elbet.  Gülmek her eve, her cinse lazım.  Alın size yine bir minik genelleme; yıllarca giyimine kuşamına, haline tavrına aşık olduğunuz, bakmalara sevmelere doyamadığınız o adam, evlenince donlarını size aldıracak.

Don deyince gücünüzü gittiyse boxer diyerek durumu hafifleştirmiş gibi yapıp aslında hiç değiştirmeyebilirim tabi. 

Erkeğin alış-verişi ne aldıysa kadına vermekten ibaret desek yeridir.  Onun soruları bellidir; düğünde ceket giymese olur mu, gömlek yerine tişört olsa n’olur ki, misafir gelince niye eşofmanlar çıkarılır,  aynı elbiseden sende 3 tane daha yok muydu, bu ne işe yarayacak ki, bardağımız yok mu niye alıyoruz bunları, e bunların hepsi aynı değil mi?  Bu dahiyane fikirlerini paylaşınca bir de takdir beklemezler mi ‘ bravo sevgilim bunu çok iyi düşündün!’

Eğer alışveriş kadının uzmanlık alanı olmasaydı koskoca Murat Boz’u eski sevgilisi Eliz Sakuçoğlu giydirmezdi.

Evet içinizi eriten bir örnek verdiğime göre İsmail YK’dan bahsetmeme gerek kalmadı, onun alışverişte bir kadından fikir almadığı son derece açık, sizce de öyle değil mi? ‘Bilmem nere indirime girdi, sabah kapılar açılır açılmaz gidip talan edelim’ diyen erkek kıyamet alametidir, bunu da böyle bilin.

Erkeğin ucuzluğunu beklemiyormuş gibi yapıp aslında çılgınlar gibi arzuyla beklediği belki de tek şey kadın ve onun ‘alış-veriş’i. 

Detaylara girip konuyu dağıtmak istemem ama alanın ve verenin memnun olduğu bütün hallerde maliyenin yine de bir yerlerde izlemede olduğunu tüm tüketici erkekler bilmeli.  Önce fiş, sonra alışveriş dedikleri ve o fişlerin size yol su elektrik fatura olarak dönüşleri, düşündüğünüz kadar iç açıcı olmayabilir. İlle de alıp verecekseniz salona bir de konforlu kanepe ekleyin, yalnız geçecek geceleriniz için. Canınızı sıkmak istemeyiz ama gerçeklerle yüzleşmenizden zevk aldığımız da asrın gerçeği. Tüketin erkekler, tüketin kadınlar, tüketim toplumu, tüketin toplumu! Uzayda hayat bile satılır oldu. Aman sürekli tüketin toplumu, tüketim toplumu, geriye bir şey kalmasın, geriye bir şey bırakmayın.

Tabi ya, dünya kimseye lazım değil.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir