BALAYI HEYECANI

balayı-heyecanı

Balayı, kısa sürer ama heyecanı uzun. Gitmek için sabırsızlanırsınız, dönünce yeniden orada olmak istersiniz. Tüm seyahatlerinizin aksine balayını bu kadar özel kılan elbette sevdiğiniz insanla yeni bir hayatın ilk ve en özel dinlencesi olmasıdır. Okurlarımızın balayı detayları ve soruları beni bazen gülümsetip bazen düşündürüyor. Paylaşmak istedim.

KAVGASIZ BALAYI

S: Evliliğimizin ilk şiddetli kavgasını balayı konusunda yaptık. Ben hareketli tatilleri severken eşim yalnızca başbaşa olacağımız romantik ve sakin bir tatil istiyor. Hareketli yerlerde de aşk yaşayabiliriz, dans ederken mesela. Sizce?

C: Tatil kesinlikle bir tercih meselesidir ve her çeşidi ayrı güzel. Ancak balayının sevdiğiniz ve yapmak istediğiniz diğer tatillerden ayrılması ve sizin için de başka anlam ve özellikler taşıması da hoş olabilir. Sakin bir tatilde eğlenilmeyeceğini kim söyledi? Gerekirse eğlencenizi kendiniz yaratın. Benim önerim o yorgunluk ve telaşın etkilerinin kaybolması için yaratıcı bir dinlenme tatilidir. Yorgun dönmeyin, dinlenmiş ve birbirinize hazır dönün derim.

BALAYI HANGİ AY

S: Biz balayına çıkamadık. Yılda belki 10 defa tatile gideriz ama balayına gidemediğimiz için ben hep eksik hissediyorum. Evleneli 1 ay oldu, kısmetse 1 ay sonra bir tatile çıkacağız ama o balayı sayılmaz ki.

C: Balayı, siz onu balayı saydığınız sürece balayı. Evlilik telaşlarının atlatıldığı, çiftlerin baş başa kalıp özlem giderdikleri bir şeydir balayı. Siz de bu tatilinizde evliliğe adaptasyon sürecini atlatmış, dingin ve bol planlı olabilirsiniz. Balayına gereken tek şey aşk. O varsa ömür boyu her tatilinizde balayı yapabilirsiniz, emin olun.

BALAYI SİTEMİ

S: 12 yıllık evliyim. Balayını bir akrabamızın boş yazlığında geçirmiştik. Karım hala beni balayına çıkarmadın der durur. Başbaşa tatil yaptık, aynı şey değil mi? Nedir kadınların bu şekilciliği?

C: Kesinlikle o da balayı haklısınız, amacına uygun bir tatil balayıdır. Ancak balayı hayalleri karşılaması açısından farklı memnuniyetler yaratmış olabilir. Sizce geç mi kaldınız? İmkanlarınız ölçüsünde güzel bir tatil planlayıp eşinize sürpriz yapın ve onu yeni evliymişsiniz gibi keyifli, enerjik ve aşkla geçirin. Bir iki de minik sürpriz serpiştirirseniz eşinizin içindeki ukdeyi de yok etmiş olursunuz.

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir