Aşıkken 5 Şeyi Yapmayın…

İlişkilerin oyuna dönüşmesini, sonuçsuz kalmasını ve giderek dolambaçlı bir hal almasını istemeyiz elbette. Arzu edilen nihai bir pozisyon, hayal edilen bir gelecek ve olmazsa olmaz birkaç unsur, hemen her ilişkinin bel kemiği olur çıkar zamanla. Ama kadın ve erkek bu, ateşle barut,;yan yana koyduğunuzda mutlaka tutuşur da ne zaman ne yapacakları, ne kadar parlayıp nasıl köz olacakları da hiç belli olmuyor. Öyle ilişkiler var ki yerinde saymakla, yormakla, sürekli başa dönmekle ve yıpratmakla görevli gibiler adeta. Bir tarafın peşinden koşulan, diğer tarafın daima kovalayan olduğu ilişkiler, sağlıklı sonuçlar vermiyor. Çünkü ilişkiyi sağlıklı ve ayakta tutan karşılıklı sevgiyle birlikte ‘karşılıklı kaybetme korkusu’.

Eğer ilişkiniz çocuk oyuncağına döndüyse, alengirinden geçilmiyor, ucu bucağı görünmüyorsa ve daha da önemlisi siz giderek irtifa kaybediyor ve sevgilinizin ya da sevgili adayınızın gözünde giderek yere çakılıyorsanız, bu oyunun bir yerinde yanlış yapmışsınızdır.

Bu yanlışlarınız ne ola ki, bilmek ister misiniz?

1)   Daima el altında, daima ulaşılır nöbetçi bir partner oldunuz.

Mesaj yazdığında cevabınızı okumadan once telefonu birkaç dakika için bile olsa yere bırakıp arada göz ucuyla bakmasına izin verseydiniz bari. Gecenin bir yarısı, sabahın koru davetlerine hemen razı gelmeseydiniz ya da. Toplantılarda dahi telefonu açıp ‘seni toplantıdan sonra arayayım mı?’ diyecek kadar çıldırmasaydınız.

2)   Hiçbir gizeme ve tahmine yer bırakmadınız.

Sizinle ilgili bilmediği tek bir şey kalmadı, ne karakteriniz, huyunuz suyunuz ne de geçmişiniz. Gelecek planlarınız da dahil. Acaba kızar mı, darıldı mı bana gibi şüphelere hiç imkan vermediniz. Hediye alırken zorlanmadı, verirken heyecanlanmadı çünkü maalesef kabak gibi ortadaydınız her şeyinizle.

3)   Meşguliyeti olmayan, her an her şeye uygun ve açık biri gibi göründünüz.

Kendi hobileri, kişisel alanı, kırmızı çizgileri ve daha da önemlisi gerçek bir uğraşı olmayan kişilerden biri olarak algılanmak başınıza gelen en kötü şeylerden. böylelikle her tribinizde ve itirazınızda ona ‘sarmak’la suçlanmaya müsait hale geldiniz. Ayrıca her çağırdığında gidecek ve sıkıcılaşınca geri gönderilecek bir boş zaman uğraşına dönüşmeniz büyük bir kayıp oldu.

4)   Onun dışında bir seçeneğiniz olmadığını hissettirdiniz.

Kimseyle görüşmediniz, sosyalleşmediniz, kimseden hararetle söz etmediniz ama iyi yapmadınız. İş arkadaşlarınız, eski okul arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizde rakip olarak göreceği kimse olmadığı rahatlığını verdiniz ve kıskanılma jokerini kaybettiniz. Kıskanılan insanlar, daha çok aranır ve ilgi görürler oysa.

5)   Sona ulaşmak için aceleci ve her şeye razı davrandınız.

Sürekli pembe panjurlu ev hayallerinden söz ettiniz, çocuk sayısına dair görüş talep ettiniz ya da daha ortada fol yok yumurta yokken görev yeri değişikliğinizle ilgili iki kişilik düşündünüz ve bunu ona belli ettiniz. Doğrusu kaçacak delik araması için tüm şartları olgunlaştırdınız. Oysa uğrunda uğraşılacak insanlar daima yeğdi.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir