AİLE OLMAK 

aile-olmak

S: Eşim aile yaşantısına uyum sağlamakta güçlük çekiyor. Soyadımı taşıdığının ve aynı evde yaşadığımızın farkında değil. Başına buyruk ve sorumsuz. Aile olmayı ona nasıl anlatırım?
C: Aile olmanın bir kafeste olmak olmadığını anlatarak elbette. Yani ona sürekli kurallardan, çerçevelerden, yapılması gerekenlerden bahsederek değil. Çünkü bu ters tepebilir. Evliliğin, birlikte hareket etmenin ve sorumlulukları paylaşmanın güzelliğine dikkat çekerek yani onu takımınıza istekle transfer ederek. Gerekirse uzman yardımı alın ama kavgadan uzak durun ve neden zorlandığını anlamaya çalışın.

MADDİYAT HER ŞEY Mİ

S: Eşim evliliğin yalnızca maddi boyutuyla ilgileniyor. Alışveriş yapabildiği, iyi evde oturabildiği müddetçe birbirimizi de yesek idareci oluyor da maddiyatla ilgili biraz çekinceli davransam kaplan kesiliyor. Sevgisinden şüphe ediyorum. Para her şeyse aile olunur mu?
C: Para her şey değildir ve olmamalıdır. Eğer yanılmıyorsanız ki yanılıyor olmanızı dilerim, evliliğinizle ilgili doğru ve detaylı çözümleme için bir uzmanla görüşmeniz şart. Şüphe içinde
yıpranır evlilikler. Ve maalesef varlığın yokluğu da var. Evlilikler onları da göğüsleyebildiğinde en azından bundan emin olunduğunda daha anlamlı.

SEVGİLİM KALSA

S: Aşk evliliği yapmak için bu yaşıma kadar bekledim ve şimdi evleniyorum. Ama kadınların evlenince başka bir şeye dönüşmesi üzerine duyduklarım beni korkutuyor. Evliyken de sevgilim kalmasını sağlayabilir miyim?
C: Aslına bakarsanız evlenince bütün incelikleri ve heyecanı bir kenara bırakmasından sıkça bahsedilen, erkektir. Eşiniz, siz  o gruptan ayrılan bir erkek olduğunuz için şanslı. Kadınlar için de evlenince saldıkları söylenir ama yeteri kadar ilgi ve ‘sevgililik’ gören kadınlarda öyle olmuyor merak etmeyin. Siz aşkı ve sevgili olma halini diri tuttukça kadın buna bayılarak eşlik edecektir. Ayrıca tıkandığınız anlar olursa konuşarak anlaşacağınızdan şüphem yok, olgun ve ne istediğinizi bilen insanlarsınız.

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir